Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by B997NDL View Post
    cumpara antigel de origine si pune putin, fiindca singura ungere a pompei de apa o face antigelul si in timp, daca e numai apa, apar probleme cu pompa.


    aparatorile ar trebui sa aiba gauri dedicate pe bara. pana acum asa a fost la toate. m-ar mira ca loganul 2 sa nu aiba.
    Au si aparatorile de noroi la L2 gauri dedicate.

    Comment


    • Originally posted by stoicanu View Post
      Eu am preferat pe cele de pe fata sa le pun in spatele protectiei de plastic de la aripa.
      Sunt din cauciuc cele originale sau din plastic mai moale?, cauciucul ce grosime are?, am vazut in bazarul din Piatra Neamt aparatori universale (parca 20-30lei setul), daca as avea un sablon din carton se pot taia cu un cutter? cele universale sunt din cauciuc cu grosimea de 3-4 mm. Dar nu am sablon se le pot taia asa cum se taie cele originale. Cei care le au montate le pot demonta si sa faca o copie pe un sablon din carton? As avea nevoie pentru a vedea daca pot improviza din cele universale. Cum se imbina cu aripa, ramane loc liber, aspectul este ok?
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • In poze ai niste sabloane extrase din asta
        Attached Files
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Originally posted by t0rquemada View Post
          In poze ai niste sabloane extrase din asta

          Multumesc de idee, ca sa printez la scara 1:1 trebuie facute mai multe incercari, este destul de greu, cum fac? Nu am vazut cum arata cele originale, pot sa le inlocuiesc cu cele de cauciuc grosime 3-4mm?. Din pozele de mai sus nu se vede imbinarea cu aripa, as dori foto din mai multe unghiuri. Inca o data multumesc pentru raspuns.
          Last edited by Oti; 31 July 2014, 15:26.
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Nu e mai usor sa iei unele originale? Gasesti la bursa la preturi ok.

            Comment


            • Cam greu sa printezi 1:1 250x320 pe A4, poate pe A3, sau daca imprimanta(driverul) permite 1 in 4 (poster2x2). La Canon merge sigur
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Nu am avut rabdare si am desenat manual direct de pe masina, urmeaza sa compar cu ce iese la imprimanta, teoretic ar merge cele universale. Am sa fac un sablon din carton gros, identic cu aparatoarea, il montez,(cum a facut Stoicanu) vad cum iese, dupa care liber la improvizatie. Urmeaza intrebarea soc - ce scot din garantie cu aceasta lucrare? Daca apar urme de rugina in garantie la aripa ce ma fac?

                Originally posted by bogdan_cj View Post
                Nu e mai usor sa iei unele originale? Gasesti la bursa la preturi ok.
                Nu m-am interesat de pretul lor, nu am gasit sa se potrivesca pe Logan2/Sandero2.
                Last edited by Oti; 31 July 2014, 16:59. Reason: Automerged Doublepost
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Gasesti fie la reprezentanta dacia, fie pe forum la aria bursa, la userul planetara.

                  Comment


                  • Originally posted by bogdan_cj View Post
                    Gasesti fie la reprezentanta dacia, fie pe forum la aria bursa, la userul planetara.
                    intre 180lei setul + 140 manopera si 30 lei setul + munca mea ce ai alege?
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Cum era : prea sarac pentru lucruri ieftine
                      Citeste asta pentru cote si instructiunile astea
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Originally posted by t0rquemada View Post
                        Cum era : prea sarac pentru lucruri ieftine
                        Citeste asta pentru cote si instructiunile astea
                        multumesc, ai dreptate, pur si simplu nu merita masina, raportez totul la calitatea si pretul ei. daca era alta marfa aveam alta pozitie sociala, priveam diferit lucrurile, recunosc sunt un sarac zgarcit. Sunt obligat de viata sa ma opun cum pot politicilor comerciale ale marilor corporatii.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Cu rabdare se rezolva.
                          Maine am sa postez poze din toate unghiurile.
                          sigpic

                          Comment


                          • Aici am pomenit de folie pentru Logan II de fabrica. E vorba de folie antifurt transparenta la care acum am si pret si cod

                            8201522379 elem antifurt 241,03e+tva

                            Badge SL10 (insigna stalp spate Logan Serie limitata 10 ani) momentan fara pret
                            838947899R stanga
                            838920095R dreapta
                            Last edited by t0rquemada; 7 August 2014, 20:48. Reason: Automerged Doublepost
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Cred ca si in cazul foliilor alea antifurt e ca in cazul clapetelor de la usi (alea cu crom in ele) ... la 300 de euro cat costa foliile astea te duci intr-un concediu linistit.
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • Compartimentul cu tot cu usita de pe bord SL10
                                685111618R usita cutie acte 100,30e+tva si trebuie decupat bordul
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google