Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De pe tocmai.ro.Cauti ornament nichel Dacia Logan 2.Pret 150 ron plus transport.Azi le-am primit,le-am comandat vineri.Le primeam sambata dar nu eram in localitate si am specificat ca le vreau luni.Sunt identice cu originalul,au si banda adeziva pe interior pentru o pridere sigura.Eu am mai intrebat pe forum de ornamente cromate si user-ul Planetara mi-a spus ca-mi poate aduce la 140+transport abia azi,dupa ce le-am primit de pe Tocmai.ro.

    Multumesc mult fdr_ro!Le pot comand la reprezentanta?La cat de absenti sunt aia,cred ca nu-mi aduc nici masina.Cum se monteaza,trebuie un decupaj in bara sau au cleme,clipsuri ceva?
    Last edited by Marian SLZ; 13 October 2014, 18:11. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Originally posted by fdr_ro View Post
      Ornament proiector dreapta: 261A23141R 11.46E
      Ornament proiector stanga: 261A31312R 11.46E
      Ornament grila calandru : 620724784R 68.04E
      poti sa faci rost si de cod pentru plasticurile(benzile)negre laterale de pe usi ?
      cum ai tu pe mcv-ul tau.
      Masina mea fiind alba - cred ca ar arata bine cu ele. Multumesc.

      Comment


      • Pentru montarea ornamentelor de la proiectoare cred ca trebuie date 4 gauri in spoiler ca sa poata intra clemedele de la ornament. Nu am vazut ca spoilerul sa aibe acele gauri date din fabrica.

        Comment


        • Salut,

          Se gasesc bandouri pentru usi de Logan 2?
          Au inceput sa-mi apara pe portiera zgarieturi provocate la momentul deschiderii de portiera celui/celor ce parcheaza langa mine.
          Ma gandesc ca daca as monta un asemenea bandou, as scapa de aceste "accidente".

          Comment


          • are cineva informatii cu privire la aparitia la vanzare a aparatorilor de noroi after marchet pentru Logan II 2012 ?

            Comment


            • Originally posted by nitusararu View Post
              are cineva informatii cu privire la aparitia la vanzare a aparatorilor de noroi after marchet pentru Logan II 2012 ?
              Eu unul nu am vazut sa apara aparatori de noroi aftermarchet pentru logan II, insa vezi ca au scazut preturile la originale. Eu unul mi-am cumparat cu 70 de lei setul, deci total 140 ron.+ 40 ron montatul in reprezentanta. In Iunie cand mi-a venit masina erau 99 ron setul. Am fost inspirat ca am asteptat.

              Comment


              • Originally posted by pippen View Post
                Eu unul nu am vazut sa apara aparatori de noroi aftermarchet pentru logan II, insa vezi ca au scazut preturile la originale. Eu unul mi-am cumparat cu 70 de lei setul, deci total 140 ron.+ 40 ron montatul in reprezentanta. In Iunie cand mi-a venit masina erau 99 ron setul. Am fost inspirat ca am asteptat.
                multam de informatie!

                Comment


                • Originally posted by igor06 View Post
                  Salut,

                  Se gasesc bandouri pentru usi de Logan 2?
                  Au inceput sa-mi apara pe portiera zgarieturi provocate la momentul deschiderii de portiera celui/celor ce parcheaza langa mine.
                  Ma gandesc ca daca as monta un asemenea bandou, as scapa de aceste "accidente".
                  Am fost astazi la Dacia si mi-au aratata modelul din fotografia atasata. Partea proasta e ca se monteaza in partea de jos si nu stiu cat de eficient este ca si protectie. Am vazu ca vin deja montate pe Logan MCV si Logan editie aniversara.
                  Poate sa-mi spuna cineva, care le are deja montate, cat de eficiente sunt contra loviturior accidentale provocate de portiera vecinului de parcare? Adica portiera vecinului atinge banda de protectie sau atinge tot usa?

                  P.S. O asmenea jucarie costa 300 RON cu tot cu montaj si n-as vrea sa dau bani si sa nu ma ajute cu nimic.

                  Multumesc anticipat pt raspunsuri.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Bandourile laterale nu sunt pentru protecția la loviturile "colegilor" de parcare.

                    Cele pentru L/B 52 sunt lipite pe tablă.
                    La MCV și SL10 sunt prinse în cleme și șuruburi, portirele fiind găurite.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Multumesc pentru informatie

                      Comment


                      • Originally posted by nitusararu View Post
                        are cineva informatii cu privire la aparitia la vanzare a aparatorilor de noroi after marchet pentru Logan II 2012 ?
                        Vezi ca la dacia are o promotie cu 15% reducere la accesorii si manopera gratuit. Mai multe detalii in contul my dacia. (13.10-08.11.2014).

                        Comment


                        • M-am uitat si eu pe anexa cu accesoriile care fac obiectul promotiei. Sunt niste aparatori de noroi pt Duster si unele universale care fac parte din oferta.
                          Last edited by vali692001; 21 October 2014, 10:12.

                          Comment


                          • Am sunat la reprezentanta sa comand presurile de noroi pentru masina(nefabricata inca),cele din promotia de toamna de pe site-ul DACIA.ro si sa vezi surpriza!!Cucoana care-mi vinde masina,numai miere toata,spune ca va merge in service sa se intereseze la baieti ce si cum...Stai doamna,da matale nu stii?!?Vinzi masini,Logan,cum nu stii?!-E treaba de mecanici domnule,raspunde cucoana!Bine,zic,astept sa ma sunati!Si ma suna doamna si-mi spune ca de fapt baietii nu-mi recomanda sa montez asa ceva,ca nu-s de origine,sunt universale,ei nu au mai montat pe Logan 2,ca pierd garantia(la masina care -mi vine in noiembrie),etc...Pai stai tanti,zic eu,de ce dracu le mai vindeti?!?Si pe Dacia.ro?!Pauza raspuns!Ce sa mai cred stimati colegi?Ca Dacia Group-Renault vinde un tip de masini si piese si accesorii pentru alt tip de masini,eventual avioane?!Pacat de fiabilitatea masinilor,personalul de la vanzari e praf!Nu spun la ce dealer am vorbit,ca nu mi-am ridicat masina inca,si mi-e teama sa nu am surprize...

                            Comment


                            • Am montat eu azi acele aparatori de noroi si surpriza, in instructiuni unde e tabelul pentru fiecare masina nu erau bulinele cum sa decupezi si ce si mi le-au montat in ultimul hal.

                              Pe calea aceasta l-as ruga pe torquemada daca ar putea sa puna instructiunile de montaj pentru ca ei nu au decupat nimica din ele pentru ca in tabel nu erau marcaje ce si cum trebuie facut.

                              Voi reveni diseara cu poze sa vedeti calitatea montajului.

                              Comment


                              • Originally posted by Marian SLZ View Post
                                Am sunat la reprezentanta sa comand presurile de noroi pentru masina(nefabricata inca),cele din promotia de toamna de pe site-ul DACIA.ro si sa vezi surpriza!!Cucoana care-mi vinde masina,numai miere toata,spune ca va merge in service sa se intereseze la baieti ce si cum...Stai doamna,da matale nu stii?!?Vinzi masini,Logan,cum nu stii?!-E treaba de mecanici domnule,raspunde cucoana!Bine,zic,astept sa ma sunati!Si ma suna doamna si-mi spune ca de fapt baietii nu-mi recomanda sa montez asa ceva,ca nu-s de origine,sunt universale,ei nu au mai montat pe Logan 2,ca pierd garantia(la masina care -mi vine in noiembrie),etc...Pai stai tanti,zic eu,de ce dracu le mai vindeti?!?Si pe Dacia.ro?!Pauza raspuns!Ce sa mai cred stimati colegi?Ca Dacia Group-Renault vinde un tip de masini si piese si accesorii pentru alt tip de masini,eventual avioane?!Pacat de fiabilitatea masinilor,personalul de la vanzari e praf!Nu spun la ce dealer am vorbit,ca nu mi-am ridicat masina inca,si mi-e teama sa nu am surprize...
                                Auzi la ei, pierderea garantiei ca montezi niste aparatori de noroi! Asta-i buna! Ce le mai debiteaza mintea! Cumpara de la alta reprezentanta aparatorile si eventual le montezi tot acolo.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google