Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Nu mai am mcv-ul. Acum am logan 2 1.5dci ci roata de rezerva normala. Dar cand aveam gpl asta e solutia pe care o gasisem. Poate ideea ajuta pe cineva...

    Comment


    • #92
      ai idee Mihaita Loganu` 2 acces, are cablaju tras pt cd-player la boxele din fata?
      Keep walking...

      Comment


      • #93
        Nu stiu, intreaba-l pe M.FLORIN, omul e beton pe chestii d-astea...

        Comment


        • #94
          Gasesc pe undeva presuri de noroi pentru logan mcv II?
          Pe la reprezentante Dacia mi-au adus cu totul alt ceva. Niste aripioare care se pun in fara rotii si care exista deja.

          Comment


          • #95
            Originally posted by jonnie007 View Post
            ai idee Mihaita Loganu` 2 acces, are cablaju tras pt cd-player la boxele din fata?
            Exista ceva precablaj dar nu se potriveste - nu este complet - pentru media nav spre exemplu. In usi sunt trase fire din cate stiu eu.

            Sent from my ARIA using Forum Runner

            Originally posted by cell1 View Post
            Gasesc pe undeva presuri de noroi pentru logan mcv II?
            Pe la reprezentante Dacia mi-au adus cu totul alt ceva. Niste aripioare care se pun in fara rotii si care exista deja.
            Nope ... nu se gasesc presuri nici pentru logan berlina inca ... doar pe original si sunt un mare fas ... se pare ca in septembrie vor aparea ceva pentru logan berlina.

            Sent from my ARIA using Forum Runner
            Last edited by M.FLORIN; 30 August 2013, 14:09. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • #96
              Originally posted by budaipmihai View Post
              Nu mai am mcv-ul. Acum am logan 2 1.5dci ci roata de rezerva normala. Dar cand aveam gpl asta e solutia pe care o gasisem. Poate ideea ajuta pe cineva...
              m-am gandit si eu la asta, dar parca as vrea o roata normala

              ar fi de folosit doar pentru iesiri, in oras nu vad de ce sa o car dupa mine

              problema la roata slim ar fi ca daca esti pe autostrada sau prins in camp esti limitat la 80 km/h si nu mi-a placut niciodata ideea, mi se pare ca arata caraghios

              @ Florin, esti sigur ca se potriveste ? eu am auzit din cateva parti ca nu ar merge, de-aia intreb pe forum.

              nu vreau sa dau banii pe o janta si sa am surprize dupa.

              ms.

              Comment


              • #97
                Uite o poza facuta la janta mea.
                Eu unl nu am probat de pe logan 2 pe logan 1 dar din cate stiu se potrivesc ... incerca sa faci o proba inainte de a compara - discutia a fost pentru acel 4 X 116 ... jantele de vara pe care le am acum pe masina sunt acestea - MAM W3 care la specificatii au ET 38 si 4X110.
                Merci
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • #98
                  Originally posted by jonnie007 View Post
                  ai idee Mihaita Loganu` 2 acces, are cablaju tras pt cd-player la boxele din fata?
                  Da, are; dar numai la usile din fata. Pentru a monta difuzoarele trebuie desfacuta toata fata (capitonajul) de la usa.

                  Comment


                  • #99
                    Se potrivesc fara probleme jantele de pe logan I pe II. Eu chiar mi-am păstrat jantele de aliaj de pe loganul vechi și le-am pus pe cel nou. Sunt mici diferente la ET dar nu afecteaza cu nimic compatibilitatea.
                    Pentru cei interesati de huse, mi-am comandat pe huse.ro. Au special pentru logan 2 și se potrivesc destul de bine la 200 lei, inclusiv tetiere tip virgula la bancheta spate, respectiv husa pentru spatar fractionabil. Plus ca poti sa-ți alegi combinatia de culori sau materiale și sa adaugi buzunare pe scaunele fata.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Chiar cautam huse pentru masina. Multumesc pentru adresa.

                      Comment


                      • Intr-un final m-a chemat la service ca mi-au venit aparatorile de noroi. Erau 180lei fara montaj.
                        Ideea este le-am refuzat ca aratau ca niste pocnitori. Erau niste presuri universale care trebua sa tai din ele si subtiri ca un carton pe care scria Dacia.

                        M=am invatat minte si astept mai bine 1 an sa apara cele de aftermarket ca sigur vor fi mult mai bune.

                        Va rog sa-mi dati si mie un link pentru o cotiera care se potrivea de la logan I pe logan II. Am vazut ca se vorbea de ele pe forum si sa-mi spuneti pe scurt cum sa o montez. Cotiera originala nu-mi place de nici-o culoare.

                        Comment


                        • orice cotiera de logan I se potriveste si pe logan II.
                          dai un search pe google si o sa gasesti o gramada de cotiere.
                          nu punem linkuri sa nu se considere reclama.
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • Se vorbea de unele dintre cotiere ca se prind pe metal si sunt mai stabile iar montajul nu este dificil.
                            Eventual trimite-mi un pm ca sa nu cumpar prosti.
                            Multumesc.

                            Comment


                            • Ca sa iti faci o idee vezi ce am scris eu aici iar poze cu cotiera vezi aici.
                              Bafta.
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • Deci sa inteleg ca eu daca am geamuri electrice spate nu pot prinde o cotiera ? Ce faza...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google