Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si au si covorase portbagaj pentru cine vrea. + diverse capace
    Descopera gama de tavite de protectie portbagaj de la MB95! ✓ Produse fabricate in Polonia ✓ Standard de calitate ISO 9001


    ce e interesant este ca au capace culori negre si grafit.

    Comment


    • Originally posted by Crs. Sandel View Post
      Covorasele nu sunt identice, Loganul fiind mai lung in partea din spate.Eu am dat 100 lei pe ele(pt Sandero). Le-am cumparat de aici.
      Botul masinilor este la fel si de asta am presupus ca sunt identice covorasele. In plus aseara imi salvasem bookmarks de la Rimi si MB95 si din pozele lor pentru covorase de Logan2/Sandero2/Stepway2 pareau identice. Pe site la Rimi pe una din poze apare inscriptionat si Logan si Sandero si din nou am presupus ca seturile de covorase sunt identice. O sa le studiez si pe cele propuse de tine.



      Originally posted by Ampt View Post
      Îi ai pe cei de la Rimi SRL chiar la tine în oraş.

      http://rimi.ro/presuri-covorase-cauc...-logan-ii.html
      Da, pe ei i-am vazut de aseara si chiar imi salvasem link-ul pentru covorasele Sandero2/Stepway2, doar ca eram cam obosit si n-am realizat ca sunt din Timisoara. Merci pentru atentionare, as mai scuti taxele de transport daca iau direct de la ei si chiar ma tenteaza mult aceste covorase. Vad ca au si o mica margine inaltata care sa retina mizeria. Din poze mi se pare suficient de inalta.



      Originally posted by B997NDL View Post
      parerea mea e ca mai bine iei din astea tavita. isi fac treaba cel mai bine. mai ales iarna si pe noroaie. si iti livreaza acasa, din cate stiu.
      http://www.mb95.ro/covoare_interior_..._logan_ii.html
      Originally posted by gold4all View Post
      Inca un + pentru covorasele de la MB95, am si eu pe a mea si se potrivesc perfect.
      Da, si pe acestea de la MB95 le vazusem de aseara si pareau si ele foarte tentante, imi salvasem deja link-ul pentru varianta Sandero2. Ma atrag ca sunt inalte si aduna mizeria, dar faptul ca sunt asa inalte imi ridica o intrebare: prelungirea aia care intra sub pedale fiind asa inalta nu se agata in pedale?

      Descopera gama de covorase auto din cauciuc tip tavita de la MB95! ✓ Produse fabricate in Polonia ✓ Standard de calitate ISO 9001


      Si o intrebare generala pentru toata lumea: nu miros urat astea din cauciuc? ) La masina actuala nu mai am de ani buni covorase din cauciuc (doar textile) si sincer sa fiu nu mai stiu daca miroseau.
      Last edited by epuru; 31 May 2014, 13:31.
      Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

      Comment


      • le am de doi ani si chiar nu miros si nici nu agata nimic. am observat ca mb95 fac produse bunicele. si dupa 2 ani sunt la fel de moi.
        cele rimi nu sunt destul de inalte si uita-te la ambele modele si o sa vezi ca la rimi nu acopera tot. iti dai seama dupa dimensiunea lor.
        iar la mb95 iti dau si traversa aceea din spate.
        Last edited by B997NDL; 31 May 2014, 13:47.

        Comment


        • Am inteles, multumesc pentru lamuriri. Ramane acum sa ma hotarasc intre cele de la Rimi si cele de la MB95. Stepway imi vine zilele astea si trebuie sa imi fac rost de covorase cat mai rapid sa le am deja cand primesc telefonul magic. La cele de la Rimi am avantajul ca scutesc timpul de livrare, dar si taxa de livrare fiind de la mine din oras.

          Momentan o sa-mi cumpar doar covorase si obturatoare de praf. Tavita portbagaj nu imi trebuie momentan, dar probabil voi lua una in viitor.
          Last edited by epuru; 31 May 2014, 13:50.
          Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

          Comment


          • in prima poza- gledring
            2 si 3 rigum
            personal consider ca gledring sunt superioare. am avut rigum , acum am gledring si acopera mai bine mocheta!

            iar ca si protectie noroi/zapada sunt mai mult decat ok!
            Attached Files
            Last edited by jonnie007; 31 May 2014, 15:41.
            Keep walking...

            Comment


            • Hmm par tentante gledring ca au si footrest si chiar o mica prelungire la pedala de acceleratie.

              Dintre gledring si rigum (de la rimi) care au marginea mai inalta?
              Last edited by epuru; 31 May 2014, 17:19.
              Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

              Comment


              • Originally posted by epuru View Post
                Si o intrebare generala pentru toata lumea: nu miros urat astea din cauciuc? ) La masina actuala nu mai am de ani buni covorase din cauciuc (doar textile) si sincer sa fiu nu mai stiu daca miroseau.
                Stai liniştit că la mărcile de covoraşe recomandate nu vei avea absolut niciun fel de probleme cu mirosul.

                Comment


                • marginile sunt cam la fel! dar ca sa dea noroiu` peste margini...trebuie sa te straduiesti si eventual sa mergi pe camp cu masina!
                  Keep walking...

                  Comment


                  • @ jonnie ... faina poza cu gledringul
                    Cat despre covorasele de la mb95 ... de rahat ... le-am vazut la un vecin care le are de juma' de an. Deja in zona calcaiului (in dreptul pedalei de acceleratie) s-a gaurit. Cauciucul este de rahat, foarte subtire si miroase destul de pronuntat. Grosimea RIGUM sau GLEDRING este cel putin dubla fata de pocnitorile alea ...
                    Varinat ideala - dar si la un pret pe masura - sunt acestea. sunt produse de Loker rusia, sunt la fel de groase ca cele de la gledring si in plus au si protectia pentru tunelul median.
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • e poza ta Florinele am luat si eu gledring de vreo 2 saptamani si sunt net superioare celor rigum!
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Stiam ca ai luat gledring ...
                        Sunt curios daca a cumparat cineva cele de la Loker rusia!
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • pai nu e in stoc de ceva timp la cei indicati de tine. pt iarna ar fi mai bune cred!
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Originally posted by epuru View Post
                            Cat ati dat si de unde pe covorasele pentru Logan2/Sandero2/Stepway2? (ca ma gandesc ca sunt identice) Din ce am cautat pe internet preturile sunt pe la 110-120 lei. Exista si mai ieftine de atat? N-am apucat sa merg prin magazinele din oras sa vad ce si la ce pret gasesc. Multumesc!
                            Iti inserez acest link http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=215 pentru a te atentiona si pentru a vedea ca presurile de la gledring se diferentiaza de la un model la altul la presurile spate.
                            In acele poze se vad presuri de Sandero puse pe Logan 2. Acum sincer nu stiu unde se afla Stepway-ul ca lungime in partea din spate.
                            Calitativ sunt foarte bune, cu o mica bordura care pe timp de vara, cred, ca fac fata cu brio.
                            "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                            "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                            Comment


                            • stopuri + faruri de logan brazilian aici. Nu mi se par scumpe deloc.


                              Comment


                              • Pai ies cam 500 ron farul si 350ron stopul asta fara transport si taxe.
                                Cred ca iesi mai ieftin daca le iei se aici.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google