Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1 protectiile vandute de dacia
    2 protectii mai evoluate
    3 kit stepway
    Attached Files
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • aparatori de noroi as vrea sa montez la loganul 2 din dotare,sa protejeze caroseria ,insa sunt cam scumpe, am intrebat si pe la alte magazine auto,si in targul vitan,dar nu au decat la reprezentanta,
      sper totusi ca voi monta curand, sa vad cu finantele
      torquemada - la protectii mai evoluate, te referi la acele aparatori din fata rotilor spate sa inteleg? pe acelea le am pe masina, dar in fata rotilor din fata nu am asa ceva, exista de montat? trebuia sa aiba montate din fabrica?

      Comment


      • @panselin4 In poza 2 se vede bine unde sunt montate-> in spatele rotilor fata si spate. Au alte coduri si sunt pe serie limitata SAN713, la noi (verifica placuta ovala de pe stalpul din dreapta fata) e SAN913. Sunt mai mici si mai mult pentru apa, nu noroi.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Originally posted by panselin4 View Post
          - la protectii mai evoluate, te referi la acele aparatori din fata rotilor spate sa inteleg?
          Cele din faţa roţilor spate sunt de fapt deflectoare de aer şi au rol aerodinamic.

          Comment


          • Eu am cumparat cu 87 lei setul si le-am montat in reprezentanta cu 75 ron. Merita investitia. Nu-mi mai arunca toata mizeria pe hayon.

            Comment


            • ok,multumesc torquemada si ampt , m am lamurit si eu cu acele plastice din fata rotilor spate
              nu m am uitat pe placuta ovala de pe stalpul din dreapta fata,o sa ma uit acum

              Comment


              • Aste sunt toate deflectoarele posibile.
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • Si partea a2a.
                  Mai lipseste unul singur pe care nu il am inca.
                  Practi prelungitea scutului motor daca nu ma insel.
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by gold4all View Post
                    Aparatorile de noroi stie cineva daca vin la set de cate 2, sau de cate 4? Si eventual daca stiti vreun pret pentru ele, as ramane profund recunoscator.
                    Eu le-am cumparat saptamana trecuta de pe okazii - toate 4 - cu 90 de ron cu tot cu transport. Erau bagate in punga sigilata cu sigla Renault(asta nu inseamna nimic dar ....). Maine ma duc sa-mi monteze cineva cotiera si sa-mi puna aparatorile de noroi. Daca sunt ok revin cu date mai multe si eventual user-ul de la cine le-am cumparat.

                    Comment


                    • Eu vreau sa cumpar chedere de duster pt portiera. Aveti idee unde pot gasi mai ieftin.

                      Comment


                      • ce are asa special acest cheder?
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Are vreunul dintre voi huse pt scaunele din fata? Cati bani ati dat pe ele. Stiu ca trb model special pt airbagurile din scaune.

                          Comment


                          • Originally posted by t0rquemada View Post
                            Da DOAR din Brazilia.
                            Păcat! Poate o sa apară si la noi
                            My Ride sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by pippen View Post
                              Eu le-am cumparat saptamana trecuta de pe okazii - toate 4 - cu 90 de ron cu tot cu transport. Erau bagate in punga sigilata cu sigla Renault(asta nu inseamna nimic dar ....). Maine ma duc sa-mi monteze cineva cotiera si sa-mi puna aparatorile de noroi. Daca sunt ok revin cu date mai multe si eventual user-ul de la cine le-am cumparat.
                              Teapa fratilor, aparatorile nu erau de logan II - pe fata parca mergeau puse dar pe spate nu prea. Aveau codul 6001998164 inscris pe ele. Parca de logan II e 8201235609.

                              Comment


                              • Desi este mult mai eleganta varianta oficiala cred ca se pot gasi solutii pentru a facilita inchiderea capacului portbagajului.
                                Nu mai tin munte exact ce am folosit - e o vreme de cand le-am montat acolo - dar sunt foarte utile pentru mine.

                                DSC_0007.JPGDSC_0006.JPGDSC_0005.JPGDSC_0009.JPGDSC_0008.JPG

                                In esenta este o bucata de plastic mai dur in profil U pe care l-am lipit pe marginea acelui decupaj de tabla ...

                                Dar poate totusi gasim si un cod pentru piesa originala ...
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google