Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accesorii Logan 2

    Salutare!Am un logan 2 de 3 luni si as avea nevoie de bare portbagaj.Nu potrivesc cele pentru loganul vechi si la dacia costa 441 de lei(cluj).Un sfat?
    Last edited by vitriol; 17 April 2013, 15:30.

  • #2
    Esti in Cluj?
    ...ti le-as vinde pe ale mele, dar nu le trimit prin posta...

    Comment


    • #3
      Problema este ca modelul fiind unul inca nou nu prea sunt de gasit accesorii altele decat cele originale. Daca ai sa te uiti abia - pe ici pe colo - au aparut ceva covorase auto sau tavite de portbagaj - insa pana prin vara mai avem de asteptat.
      Sunt si accesorii care se mai potrivesc de pe logan I ... insa nu toate din ele.
      Deci deocamdata nu stiu daca ai sa gasesti pe undeva ceea ce cauti.
      Bafta

      Originally posted by GABIKISS View Post
      ... Am un logan 2 de 3 luni si as avea nevoie de bare portbagaj.Nu potrivesc cele pentru loganul vechi...
      Originally posted by ParuLuScorilo View Post
      Esti in Cluj?
      ...ti le-as vinde pe ale mele, dar nu le trimit prin posta...
      Sa inteleg ca tu ai bare transversale pentru logan II? ... ?
      Last edited by M.FLORIN; 17 April 2013, 19:04. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • #4
        ...pardon, am crezut ca se refera la logan phase II :-) Nu confundati: avem Logan I, Logan II si Logan 2 :-)
        Last edited by ParuLuScorilo; 17 April 2013, 20:14.

        Comment


        • #5
          florin,ai montat obturatoare pref la usi?daca da?de unde ai luat si cu cit?astept ras.merci

          Comment


          • #6
            Originally posted by GABIKISS View Post
            Salutare!Am un logan 2 de 3 luni si as avea nevoie de bare portbagaj.Nu potrivesc cele pentru loganul vechi si la dacia costa 441 de lei(cluj).Un sfat?
            Ca sfat: daca tot ai masina noua fa un efort financiar si cumpara accesorii originale de la dacia.

            Comment


            • #7
              Lasa sfaturile astea, ca nu merita. Asa am facut si eu si acum am doua fiare pe care am dat vreo 3_4 sute de lei si care nu meritau de nici un fel banii astia. Mai bine cauta la Thule spre ex cva care sa se potriveasca - o sa vezi, muuult mai de calitate.

              Comment


              • #8
                Originally posted by laurentiu08gl View Post
                florin,ai montat obturatoare pref la usi?daca da?de unde ai luat si cu cit?astept ras.merci
                da le-am pus din ziua in care au venit.detailii AICI si AICI.
                20 lei setul de 4 bucati - 7 lei transportul lor.
                Merci.

                si ca tot suntem la capitolul accesorii ... spre exemplu eu unul caut de ceva vreme doua pistoane (telescoape, amortizoare sau cum le-o mai spune) pentru a le putea monta la capacul portbagajului. Problema e ca cele care se pot adapta la logan I (cele de mobila) sunt prea scurte - astea au max 28 cm - iar la logan II sunt necesare pistoane care sa aiba intre 35 si 45 cm pentru a le putea amplasa corect si a descrie cursa corecta pana la capat. ... asadar are cineva vre-o idee? ... Merci
                Last edited by M.FLORIN; 17 April 2013, 20:37. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • #9
                  se pare ca la pistoanele delphi(care ai gasit si tu) pt capota trebuie o adaptare pt prindere,in funtie de timp ma ocup de chestia asta cu un meserias saptamina viitoare si te anunt si pe tine.ceaoo

                  Comment


                  • #10
                    Cel de la capota motor nu se potriveste?
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Doar ca pistioabele alea nu sunt pe stoc ... cei de la epiesa ziceau ca nu stiu cand le primesc.

                      Mihai ... cel de fate e prea puternic. Ala are peste 300 N iar la portbagaj ar trebui undeva pana in 140 - 150 N pe o parte.

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                      Si ca tot ziceam de accesorii ... poate stie cineva ceva de o mocheta pt interiorul capacului de portbagaj ... la fel si aici cele de logan 1 nu se potrivesc.

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                      Last edited by M.FLORIN; 17 April 2013, 21:31. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • #12
                        Gabi , o alta varianta ar fi sa gasesti universale , in sensul sa fie reglabile , nu stiu sa iti zic pret dar e un punct de reper , asa am eu , eu le-am luat asa ca nu gaseam in italia special pt logan.
                        Golan Ambition 1.5 Dci 70 de cai

                        Comment


                        • #13
                          apropo de amortizor pt portbagaj ... pana acum am gasit asa ceva ... altceva fie nu e ok fie nu e pe stoc. sa vedem ce iese cu astea
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • #14
                            pentru portbagaj cumparati 2 pistoane de 100-120Nm pentru mobila. eu am de 80 si sunt foarte ok!
                            In plus, e maxim 15 RON unul

                            Comment


                            • #15
                              florin asta este prea scump,sint alea de la delphi pina in 50 ron maxim,chiar si ala la 27 ron care mi l.ai trimis mie ,tot delphi.iar pt RAZVY-cele de mobila sint scurte pt logan 2

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google