Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu nu cred ca iti ia 2100 lei manopera(

    Este 78 lei ora de lucru,daca nu ma insel!
    Last edited by meticulosul; 7 April 2017, 06:47. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • S-ar putea sa se fi referit la piese + manopera. Cel putin asa am dedus eu.

      Pe de alta parte, 26 ore de manopera nu e asa mult pentru tot ce are de schimbat (nu ma pricep, doar imi dau cu parerea), deci s-ar putea sa cei 2100 lei sa fie doar manopera
      Last edited by m3dic911; 7 April 2017, 08:20. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Ăia au făcut un deviz pentru tot, inclusiv becuri și manopera de de/montat becuri, testul de drum și standul de frâne(umblă la frăne și e obligatoriu).

        Că și piesele au adaos după fața clientului e altă treabă
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Imi aduc aminte ca la masina veche (logan 1 dci), a trebuit sa schimb capetele de bara, iar Dacoserv Militari (cred ca este chiar service-ul in cauza acum) mi-a oferit cel mai bun pret dintre toate service-urile Dacia. Din pacate nu imi aduc aminte care a fost pretul, cu tot cu manopera. Am efectuat reparatia la ei (am considerat ca la directie trebuie neaparat sa folosesc piese de origine). Cred ca a fost cel mai ieftin din cauza faptului ca serviceul arata exact ca acum 30 de ani, inclusiv scule/echipamente (ce am putut eu sa-mi dau seama, ca nu ma pricep) - cam asata a fost perceptia.

          Comment


          • Pretul ptr manoperă e de 200 si ceva de lei , restul de 1 800 piesele.
            Mi-au spus ca toate se rezolva in maxim 2 ore. Dar eu m-am lămurit deja. Succes!

            Comment


            • Sincer nu are cum sa coate 1800 RON ce este in lista aia
              Poate mai este strecurat ceva pe acolo



              Sent from my iPhone using Tapatalk
              sigpic

              Comment


              • Eh, n-are cum...

                Dar astea au cum sa coste 4000 lei?
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Am facut azi revizia de 3 ani/60000km (58074km mai exact) la 1.5 dci90 euro 5.

                  Am luat doar 4L de ulei, fiinca mai aveam 0,5L ramasi de la revizia trecuta.
                  Anul trecut n-am facut igienizarea AC fiindca n-a fost nevoie, asa ca am facut-o acum.
                  La diagnoza CLIP n-au fost gasite probleme/erori. 0 regenerari DPF esuate.
                  IMG_20170407_124905.jpg
                  Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                  Comment


                  • Un pret corect.

                    Comment


                    • Originally posted by vitriol View Post
                      Eh, n-are cum...



                      Dar astea au cum sa coste 4000 lei?


                      Pai exista termen de comparatie cu oferta lui?



                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      sigpic

                      Comment


                      • Conteaza doar sa ti permiti devizul si daca merita o masina de o valoare X o reparatie in suma Y.
                        Totodata, suma Y sa fie minimul la un deviz cu piese de calitate, ca nu suntem nababi ca sa platim dublu doar pentru ca ne-am permite.

                        Comment


                        • Pentru ca masina a iesit din garantie la inceputul lunii martie m-am decis sa nu ma mai duc la service si sa imi efectuez singur revizia la masina.
                          Drept urmare am comandat consumabilele de la un magazin online cost total 284 lei pentru ca am comandat 2 filtre de habitaclu, sa le schimb la 6 luni altfel costa 263 lei
                          Dupa ce am indoit o cheie patrata pentru ca "Dorel" de la service a strans ca ghelbanu busonul de golire , abia am reusit sa desfac cu un alt patrat indoit la 90 grade cu teava pe el ,de am zis ca se desface cu filet cu tot , pe langa asta am gasit si filtrul de habitaclu montat invers fata de sensul normal asta cu toata atentia cu care am urmarit operatiile anul trecut la ei in service.Pentru ca tot a fost schimbat filtrul de habitaclu am facut si o igienizare a aerului conditionat sa nu miroasa urat dupa folosirea lui.(spray ramas de anul trecut).
                          Attached Files
                          Last edited by GFN; 9 April 2017, 18:35.
                          Captain of the black pearl

                          Comment


                          • Anul trecut, Dorel ti-a montat alt filtru de ulei și ai rupt o cheie ca sa-l desfaci. Decât sa le pierzi pe drum (filtru și buson golire), mai bine le strânge pana rupi cheia .

                            Comment


                            • Daca imi amintesc eu, era si alt cod filtrul de ulei !
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • Salutare,
                                Daca schimb uleiul si filtrul de ulei in regie proprie la 10.000kM credeti ca atunci cand voi merge la reprezentanta la revizia de 20.000 vor avea ceva de comentat ? Se pot prinde cumva ca a mai fost schimbat?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google