Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Revizii Logan II


    Aceste este un deviz pentru un Logan 1.4 MPI 2005
    Nu vad diferenta de pret la piese intre Logan 1 si L2
    Devizul este facut tot de reprezentanta Dacia


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Aceste din uram este totalul de plata in care include si schimbul de ulei si filtre



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by stoicanu; 28 March 2017, 16:00. Reason: Automerged Doublepost
    sigpic

    Comment


    • Ce mai conteaza atâta timp cat sunt cheltuieli pe firma... la pf e mai dureros...nu ca sunt diferențe...arde buzunarul mai tare.

      Comment


      • Erau persoane care strigau sus si tare ca la L2 reviziile sunt la scumpe
        Si la L1


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        sigpic

        Comment


        • Da, dar la L1 nu mai esti obligat de garantie sa le faci la dealer!
          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

          Comment


          • Asta e singura diferenta


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by tipicarul View Post
              Da, dar la L1 nu mai esti obligat de garantie sa le faci la dealer!
              Nu te obliga nimeni. E alegerea ta daca vrei sau nu sa beneficiezi de garantie in cei 3 sau 5 ani de garantie.

              Comment


              • Imi cer scuze dacă deranjează pe cineva că întreb aici dar pur și simplu de 3 luni de când am luat mașina nu reușesc să aflu răspunsul și are oarecum legătură cu reviziile, am zis să nu deschid topic nou.

                Ce include garanția Extenso? Mă interesează în special dacă sunt incluse DPF-ul, volanta, partea de injecție diesel, turbina, elementele electrice (senzori, alternator, electromotor)... Are cineva un contract Extenso să îl pună undeva pe forum sau ați văzut unul pus într-un topic? Eu nu găsesc...

                Comment


                • Cauta aici: https://www.dacia.ro/dacia-service/g...asigurari.html

                  Comment


                  • Acolo au doar variantele și prețurile, nu scrie ce include și ce nu după 100.000 km.

                    Comment


                    • Nu are legătură cu revizile ci cu manualul/carnetul de garanție și contractul Extenso
                      Attached Files
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Mersi, ar fi bine să fie așa. După ce/dacă primesc alte documente ce conțin orice limitare a garanției o să le împărtășesc cu plăcere comunității.

                        Comment


                        • În principiu la dacia extenso, ies din garanție platicele de pe masina, radioul, chederele și alte nimicuri. Amortizoarele ies la 50000 km, indiferent de perioada. Rămân în garanție: motorul, cutia, AC, bielete, direcție, etriere, angrenaje mecanice și altele. În cazul tău, DPF poate sa intre și în Dacia Extenso.

                          Comment


                          • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                            Nu te obliga nimeni. E alegerea ta daca vrei sau nu sa beneficiezi de garantie in cei 3 sau 5 ani de garantie.
                            Așa am spus și eu, ești obligat de garantie... nu ești obligat de nimeni.
                            N-are fost sa mă tot pandesti pe forumul asta!
                            „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                            Comment


                            • Se pare ca te-a deranjat faptul ca am completat/comentat cateva formulari de-ale tale. De asta exista functia quote

                              Ca sa beneficiezi de garantie, este suficient sa iei piesele, de origine/recomandate de ei de la magazine online sau fizice si sa platesti manopera la reprezentanta Dacia.

                              Comment


                              • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                                Se pare ca te-a deranjat faptul ca am completat/comentat cateva formulari de-ale tale. De asta exista functia quote
                                Doar se pare! Primul meu copil are varsta ta, deci nu vad niciun motiv de deranj, doar o mica constatare!
                                Functia quote (citat) nu este instrument de panda, ea exista din multe alte motive, dom' profesor... uite mai jos unul dintre ele:


                                Originally posted by Crs. Sandel View Post
                                Ca sa beneficiezi de garantie, este suficient sa iei piesele,... si sa platesti manopera la reprezentanta Dacia.
                                Nu este valabil la toti dealerii Dacia, este dupa bunul plac al fiecaruia... ei denumesc asta politica societatii! Si cum la L1 nu mai exista garantie, nu mai "esti obligat de garantie" sa faci reviziile la ei, deci dupa parerea mea comparatia din topic nu prea mai are temei... chiar si manopera, de ce sa le-o platesc lor cand pot sa prestez eu manopera sau sa o platesc la un service mai ieftin si mult mai profesionist?!... stim cu totii cat de priceputi sunt si cat de grijulii sunt mecanicii de la reprezentante, cu masinile noastre. Daca nu ai inteles de la inceput, acesta era mesajul meu simplu!

                                Originally posted by Crs. Sandel View Post
                                ...de origine/recomandate de ei de la magazine online sau fizice...
                                Daca sunt de origine, nu mai are rost sa fie recomandate de ei!

                                Ar fi de preferat sa fie de origine, pentru ca ei nu-ti dau nimic scris referitor la cele recomandate, si daca vei avea probleme de garantie mai tarziu, sigur isi vor lua cuvantul inapoi! Vorbesc din experienta, nu din considerente teoretice!
                                Last edited by tipicarul; 29 March 2017, 11:52. Reason: Automerged Doublepost
                                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google