Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Revizia a fost facuta
    Lantul nu spune nimic înca
    E cuminte la locul lui


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    sigpic

    Comment


    • Un ulei mai bun ca Dacia Oil se pare ca ajuta la protectia lantului.

      Comment


      • @stoicanu la mai multi km! Ce ulei folosesti?

        Comment


        • Pai
          Primi 100.000 Dacia oil
          Dupa elf 5w40
          Si ultimile 2 schimburi Polytron 5w40 la care o sa si ramana
          Se împaca cel mai bine cu asta


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          sigpic

          Comment


          • Pentru cei care vor sa scoata ulei in surplus din motor, au bagat la lidl pompa speciala.

            Comment


            • P.S. Eu nu inteleg ce-i in capul lor...cand baga ulei. Ei nu verifica nivelul?
              Last edited by IancuMIC; 17 March 2017, 11:12. Reason: off topic

              Comment


              • Mecani prosti gasesti in toate reprezentantele
                Dar daca ai avut de aface numai cu Dacia e normal sa spui ca sunt astia de la Dacia prosti
                Eu am avut de aface cu mai toate reprezentantele si sincer cei mai prosti i-am gasit la Land rover de pe calea Bucurestiului
                Asa ca sa nu aruncam cu pietre aiurea numai intr-o singura directie


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                sigpic

                Comment


                • Atunci or sa-si ia pompa si aia care au Land/Range Rover.

                  Sa fii tu sanatos cate reprezentante am batut eu. Cei mai prosti si impertinenti-Dacia.

                  Comment


                  • Aia cu VAG n-au nevoie de pompa, au nevoie de ulei la dispozitie in portbagaj sa completeze. Aia de la dacia care au pus mai mult ulei or fi lucrat la vw inainte si stiu ca trebuie sa bagi mai mult ca sa fii sigur ca nu ramai fara.

                    Comment


                    • Eu la BDT Nord (Ford), i-am gasit pe cei mai incompetenti si impertinenti mecanici. Pana acum. Maine am prima revizie la Logan, la Meridian Nord. Deci este timp sa-mi schimb parerea

                      Comment


                      • Cei de la Meridian nord sunt Ok


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        @mr.K am vorbit la general


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Last edited by stoicanu; 17 March 2017, 14:52. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic

                        Comment


                        • Baietii de la Meridian Nord (ma rog, unul din ei), un adevarat profesionist, mi-a ciobit si zgariat usa spate, in doua locuri, cu o surubelnita. Am facut reclamatie la ei si la Vocea Clientului. Luni fac si la ANPC. Revin cu detalii

                          Sent from my 6055K using Tapatalk

                          Comment


                          • Ma intreb oare cum dati mereu de ei... parca ii cautati! Eu am facut reviziile numai la Meridian Sud. Prima oara mi-a fost si mie zgariat capacul de la motor.. pentru ca a fost pus pe banc fara vreo carpa sau ceva ca s-a schimbe filtru de aer si apoi a pus 4 litri de ulei inloc de 3.7 3.8 litri. A doua oara am nimerit la un mecanic mai batran care a fost atent la aceste aspecte si de care chiar mi-a placut.

                            Comment


                            • Ma intreb oare cum dati mereu de ei... parca ii cautati!
                              Sunt majoritari, deci ai mari sanse sa dai de unul ca asta.

                              Comment


                              • revizia a decurs fara probleme, schimbat totul conform standardelor. filtrul de aer nu era foarte murdar (oricum a fost inlocuit). pus ulei ELF 5W40, 4 litri. Mecanicul a lucrat curat, mi-a raspuns la intrebari, fara sa para deranjat. cost revizie (consumabile + manopera) + schimbat anvelope (alea de iarna cu alea de vara) = 492 lei. Problema a aparut, cand a venit un "dorel" de la caroserie, sa-mi schimbe, pe garantie, autocolantul de pe stalpul usii stanga spate. A venit infipt, cu surubelnita metalica, sa scoata chederul de la geam. Noroc ca l-am vazut cand a infipt surubelnita, ca facea paguba si mai mare. Practic, acolo unde a infipt surubelnita, repet, metalica, a sarit vopseaua si grundul, pana la tabla. dupa ce a incercat "ghidusia" asta, se tot plimba cu surubelnita aia, pe langa usa, si, inevitabil, a reusit sa o mai zgarie intr-un loc. I-am spus politicos sa dispara de langa masina, in secunda 2, ca nu-i masina lu' ma-sa. M-am dus cu el de mana la seful sau, i-am facut reclamatie, scrisa, facut poze, etc. Am sunat si la Vocea clientului, facut reclamatie. Ce m-a enervat a fost ca imbecilul NU a vrut sa recunoasca nici in ruptul capului, ca a bagat surubelnita, DOAR ca eu l-am vazut cu ochii mei + alte 2 persoane. Luni la ora 7:30 m-au chemat sa remedieze problema. Oricum, voi face reclamatie si la ANPC, si la politie, pentru distrugere si inselaciune. Chit ca la Politie nu se va rezolva mare lucru, macar o sa le calce pragul, si o sa fie deranj. Apoi, daca nu se rezolva asa cum vreau eu (adica sa imi fac masina fix cum era cand am intrat in service, nimic mai mult, nimic mai putin), ii dau in judecata. Am vorbit deja cu avocatul meu, care le-a facut deja o adresa, pe care am trimis-o la Meridian, pentru blocarea filmarilor de pe camerele de supraveghere, pentru ca in situatia in care se sterge ceva din ziua de azi, e deranj

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google