Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 827sam View Post
    off topic : stoicane din cate ai vazut sau ti-ai dat seama daca placutele de l2 sunt aceleasi ca la logan 1?
    discurile sar de 100.000 km fara stres
    Nu sunt la fel sunt putin mai inguste calca mai putin pe discul de frana.
    sigpic

    Comment


    • mda, e cam mult 200 lei setul de origine, vor iesi cu siguranta pe producator, timp sa mai treaca
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Adaugi tva-ul si iese suma.
        sigpic

        Comment


        • Am vrut sa incarc poza asta
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • Sunt cam magari la manopera ca taxeaza separat revizie vehicul 1.3 ore si dupa aia inca o data fiecare filtru in parte... pai atunci ce mai inseamna 1.3 ore revizie?

            Comment


            • Ce sa face si ei profita cat mai este masina in garantie ca dupa sa vezi cum scad preturile la revizii.
              sigpic

              Comment


              • Peste tot este asa la masina noua !Toate reprezentantele practica aceleasi "obiceiuri".

                Comment


                • Eu as face revizia aia pe cont propriu cu 3,4 sute de lei si cu garantia cum mi-o fi norocul, decat sa le dau 1000 lei pentru atatea ore de manopera, cat au facturat ei acolo ore de manopera faceam revizia si mancam si aveam timp sa ard si-un pui la cuptor
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Nu pot renunta la garantie deoarece motorul si cutia nu au un istoric in spate ca sa stiu fiabilitatea acestora si plus de asta daca e sa cada ceva din anexele motorului te-au ars astia.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Rac View Post
                      Peste tot este asa la masina noua !Toate reprezentantele practica aceleasi "obiceiuri".
                      Te referi la Dacia sau la mai toate marcile?!

                      Stoicanu, nu renunta la garantie!

                      Comment


                      • Daca renunti la garantie si ai norocul sa te lase caseta de directie (costa 3400 ron) cum m-a lasat pe mine la 3500km..., ai pus-o.

                        Originally posted by stoicanu View Post
                        Am vrut sa incarc poza asta
                        Tu de ce ai pus 5w30 daca in fisa de intretinere e trecut 10w40? Adica e normal ca iarna sa pui ulei mai subtire, dar eu am o nedumerire cu uleiul 10w40. La loganul pe care l-am avut inainte, de nou, 1.4, fabricatie noiembrie 2006, bagam tot 5w30 si acum la asta nou sa se bage ulei mai gros! Mi se pare ceva aiurea.
                        Last edited by MihaiiahiM; 11 December 2013, 18:38. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic

                        Comment


                        • Eu am lasat la alegerea reprezentatei, a mers la ambele revizii cu 5w30.
                          La toate masinile pe care le-am avut am mers cu acelas ulei de la primul schimb pana la vanzarea acestora , nu am facut diferenta ca este vara sau iarna
                          La Scenicul din dotare am mers numai pe Elf 10w40 cu revizii efectuate numai la 20.000 km si are 160.000 km efectuati fara probleme la motor .
                          Este un 1.6 16v fab 2002
                          Nu renunt la garantie , abia de acum incolo incep sa apara eventualele slabiciuni.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by stoicanu View Post
                            Nu renunt la garantie , abia de acum incolo incep sa apara eventualele slabiciuni.
                            Fii increzator, masina e buna, n-are ce sa apara.
                            Oricum, garantie e sfanta cat timp o ai.

                            Comment


                            • Mai era treaba aia...garantia e buna pana apelezi la ea....atunci apare: nu e sefu azi...veniti maine...cutare...nu stiu ce...da sa vedeti ca o fi...ca o pati...
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Mie pana mi-au schimbat caseta de directie a durat o luna si ceva, plus dus in service de 4-5 ori, sunat la VC de 7-8 ori, dar important este ca s-a rezolvat.

                                Cu cei de la Dacia trebuie sa nu renunti. cu spoilerul fata pana nu am sunat de 10-15 ori la VC si nu am trimis 5-6 e-mail-uri nu au vrut sa mi-l monteze.

                                Important este sa nu renunti.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google