Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Crs. Sandel View Post
    Sa ai factura la toate produsele cumparate de tine!
    Daca n-am facutura si sunt sigilate, ce se intampla ?
    Sa zicem ca le-am primit cadou ( e foarte posibil ! ), atunci dansii nu le monteaza, deoarece nu am factura ? Eu nu prea cred...
    Produs original Dacia si sigilat ( cu sau fara factura ), il monteaza in service, fara comentarii. Comenteaza, VC si nu o sa mai comenteze

    Comment


    • si in caz de nevoie, cum dovedesti ca ai folosit produse conforme, duci bidoanele sigilate la OPC, sau in tribunal, sau schimbi motorul pe banii tai.
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Originally posted by Oti View Post
        M-am programat si eu la revizie, cum nu prea am de ales, eu ma duc la Automoldova, sper ca de data asta sa fie mai bine, nu vreau sa ma plimb 60-130km, am cerut deviz si pun o poza cu acesta, am cerut ulei elf evo 5W40 si au spus ca nu intra in reducere, imi vor comunica pretul uleiului, daca pretul este nesimtit si ma duc cu uleiul meu voi proceda cum au zis colegii mai sus....
        Sa fiu in locul tau , as cumpara toate consumabilele din alta parte unde le gasesc mai ieftin si la ei platit doar manopera.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • A schimbat cineva bujiile si cureaua de accesorii la 0.9 tce?un pret informativ?

          Comment


          • Originally posted by Midnighte View Post
            Daca n-am facutura si sunt sigilate, ce se intampla ?
            Sa zicem ca le-am primit cadou ( e foarte posibil ! ), atunci dansii nu le monteaza, deoarece nu am factura ? Eu nu prea cred...
            Produs original Dacia si sigilat ( cu sau fara factura ), il monteaza in service, fara comentarii. Comenteaza, VC si nu o sa mai comenteze
            Nu e vorba ca nu ti le monteaza. Treaba e legata de faptul ca in caz ca ti se intampla ceva negativ la motor si se constata ca e din vina uleiului sau a filtrului de ulei adus de tine, trebuie sa fie cineva tras la raspundere.
            Le primesti cadou, ceri factura :d
            Le cumperi fara factura, platesti tu reparatia.
            La filtrul de aer si filtrul de polen poti sa nu ai factura, in schimb la filtrul de ulei si ulei cam trebuie sa detii factura.

            Comment


            • @oti, observ ca la tine a mai scazut pretul la filtrul de habitaclu. Contine cumva si reducerea de 25%?

              Comment


              • Oti are Acces fără AC deci fără filtru de habitaclu adică -92ron
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Mda, unde dai si unde crapa! M-am referit la pretul filtrului de polen care observ ca este mai mic cu 50 ron fata de Bucuresti, de unde il achizitionezi cu 150 ron.

                  Comment


                  • sunt smecheri cei din reprez, cand am cerut devizul au stiut ca am ACCES (codul VIN), atunci au invartit tarifele astfel incat reducerea sa bata la ochi cand o sa scoata filtrul din factura (eu asa sper), au marit pretul la ulei, celelalte preturi par normale, am cerut ulei elf evo 5W40 si au spus ca nu intra in reduc si costa 150lei bid de 4l. Pana la urma nici eu nu stiu ce sa fac, este diferenta mare intre elf si Dacia Oil?, sa-i las sa puna Dacia Oil 5W30? Pretul de 117lei pare cam mare, alti colegi vad ca au pus cu pana in 100lei. Ar mai fi o solutie sa ma duc cu uleiul meu dar pentru cativa lei nu cred ca merita, sigur umbla la tariful manoperei.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Cu reducerile e clar
                      Attached Files
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • am luat de pe forum, sper sa nu supar, poze cu facturi pt revizie pt a face o comparatie, am obs din manopera totala (1.2h.....1.6h?) nu au scazut manopera pt sch ulei (0.5h) la care se aplica red de 25% si manopera sch filtru habitaclu (x..h?), ar rezulta manop revizie <1h!!!!!!!, pe poze am subliniat si diferentele dintre preturi la materiale........
                        am sa le trimit un e-mail sa vad ce spun.
                        Attached Files
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • La revizie, in toamna m-a costat 378 ron cu toate elementelele din reprezentanta (ulei elf 5w40, filtru ulei, aer si habitaclu). De ce nu le ceri si o oferta pentru polen, ca nu strica sa-l montezi.

                          Comment


                          • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                            Nu e vorba ca nu ti le monteaza. Treaba e legata de faptul ca in caz ca ti se intampla ceva negativ la motor si se constata ca e din vina uleiului sau a filtrului de ulei adus de tine, trebuie sa fie cineva tras la raspundere.
                            Le primesti cadou, ceri factura :d
                            Le cumperi fara factura, platesti tu reparatia.
                            La filtrul de aer si filtrul de polen poti sa nu ai factura, in schimb la filtrul de ulei si ulei cam trebuie sa detii factura.
                            Si cum fac, vad factura si zic - da dom'le sunt OK ! Faptul ca se taie o factura, pentru un produs, nu-l face autentic. Ci doar impozitabil ( in cazul in care se aplica ).
                            Nu incerc sa ma cert cu tine, ci doar mi se pare putina nesimtire din partea reprezentantelor ( daca ar face cum zici tu ). Sa zica, in cazul in care vin eu cu uleiul meu, ( eu vorbesc de ulei Elf Evolution FullTech FE 5W30 + celelalte filtre, toate sigilate si originale ), ca nu mi le schimba, ca sunt contrafacute, eu i-as cu el in cap. De curiozitate, eu am avut o problema asemanatoare. In care am venit eu cu piesa mea ( fara factura, dar totusi originala Dacia ) si mi s-a spus exact ce ti-au zis tie, ca nu se poate, ca semnez o declaratie pe propria raspundere, in care se garanta doar manopera ( 3 luni garantie ), nu si produsul in sine ( adica, nu e produsul CONFORM sau ORIGINAL ). In plus de asta, mi-au pus si un tarif de manopera diferit fata de cel normal. Am sunat la VC, le-am explicat ca detin un produs original Dacia, dar nu am factura la dansul si totodata, mi se aplica un tarif diferit la manopera, decat in mod obisnuit. Ei mi-au explicat clar, urmatorul lucru : unele produse Dacia ( nu toate ! ), contin un certificat de autenticitate ( de exemplu, cotiera, aparatorile etc. ), iar altele nu. Daca eu vin cu un produs, care ar trebui sa contina acel certificat, dar eu nu il am, normal ca nu mi se va monta ( sau mi se va sugera sa nu-l montez ). In plus de asta, daca produsul e original Dacia, se va aplica acelasi tarif la manopera, nu cel in care am venit eu cu piesele. Treaba reprezentantei este de a supraveghea faptul ca se respecta conditiile din garantie ( reviziile facute la timp, montarea DOAR de piese omologate Dacia etc. )
                            V-as sfatui sa mai insistati asupra unor lucruri in legatura cu reprezentantele si veti vedea ca lucrurile nu sunt albe si negre, ci sunt gri. Dar ei au un "discurs", care trebuie promovat. Cine pica, pica. Cine nu, nu

                            Comment


                            • @Oti
                              Manopera de revizie e de 1.3h + restul.
                              A3a poză e de TCe, te uiți la VIN uu14sdaa44 L8MA


                              Nu are cum să monteze filtru de habitaclu, are nevoie de capac-70euro

                              detalii


                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Originally posted by Midnighte View Post
                                Si cum fac, vad factura si zic - da dom'le sunt OK ! Faptul ca se taie o factura, pentru un produs, nu-l face autentic. Ci doar impozitabil ( in cazul in care se aplica ).
                                Nu incerc sa ma cert cu tine, ci doar mi se pare putina nesimtire din partea reprezentantelor ( daca ar face cum zici tu ). Sa zica, in cazul in care vin eu cu uleiul meu, ( eu vorbesc de ulei Elf Evolution FullTech FE 5W30 + celelalte filtre, toate sigilate si originale ), ca nu mi le schimba, ca sunt contrafacute, eu i-as cu el in cap.
                                eu zic sa te duci tu in service, sa dai cu bidonul de ulei in cap unui mecanic si dupa aia ai timp cateva saptamani sa te linistesti, cat astepti sa ti se vindece fracturile...
                                stii tu, faci tu, dai tu in cap la oameni pe strada.
                                poate iti da si el un ciocan in cap, ca raspuns, nu? asta cum ar veni?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google