Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sper să nu ai nevoie de garanție și să te prezinți cu

    Originally posted by tao View Post
    Am sunat la vocea clientului si mi-au confirmat : revizia o pot face in orice service autorizat rar, cu piese de origine si sa pastrez factura pentru a face dovada in cazul in care e nevoie la un eveniment pe garantie.


    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • tao Nu va bazati intotdeauna 100% pe ce spune Vocea clientului. Ganditi-va si la eventualele consecinte pe care o sa le suportati. Ce fel de revizie este aceea facuta intr-un atelier care nu este autorizat RAR? Cum poate un service autorizat RAR dar care nu face parte din reteua Dacia sa inregistreze in sistemul informatic Dacia o revizie facuta la o masina Dacia si cum poate sa reseteze intervalul de service?

      Comment


      • Un service autorizat pe "n" mărci, are și modalitatea de a reseta intervalul de ulei.
        De ce ar înscrie în sistemul informatic dacia? Atât timp cât scrie în caiet?
        Eu am făcut revizia 3 la alt service decât dacia, în afara tarii.

        Comment




        • Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Și, cutiile robotizate/ambreiaj au defect de fabricație, sau asa trebuie sa trepideze?
            Care garanție?
            Ce mai înseamnă garanție pentru o mașină dacia?
            Cine, și ce a schimbat pe garanție ceva?

            Comment


            • Originally posted by nelu_242000 View Post
              Cine, și ce a schimbat pe garanție ceva?
              Celebra conducta de AC rupta sau chiar compresor AC.

              Comment


              • Deci, nu ai plătit nimic. Totul a fost gratis.

                Comment


                • Originally posted by nelu_242000 View Post
                  Cine, și ce a schimbat pe garanție ceva?
                  Disc de ambreiaj + placa de presiune + rulment (la o robotizata TS4).

                  Acum haideti sa nu filosofam. Vorbim strict de limitele legale ale unei garantii. Ea se acorda daca sunt respectati termenii producatorului (la fel ca la orice alt produs) ori garantia Dacia este valabila doar daca lucrarile periodice de intretinere se fac in reteaua de service-uri autorizata Dacia. Vedeti conditiile generale de garantie (postate mai sus de t0rquemada)
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Originally posted by nelu_242000 View Post
                    Deci, nu ai plătit nimic. Totul a fost gratis.
                    Nu am fost eu in situatia asta. Dar nu a platit absolut nimic.

                    Comment


                    • nu cred ca saraceste nimeni sa plateasca 2 sau 3 revizii la reprezentanta, cat masina este in garantie, dupa poti sa o faci si in spatele blocului. Eu am fost nevoit sa apelez la garantie dupa 2 ani si 30k km (problema frecventa cu pierderile de ulei pe la capacul distributiei), au rezolvat problema pe garantie (chiar daca am avut GPL montat de la 2k km, la ei).

                      Comment


                      • Am vrut sa-mi fac "revizia", adica schimbat ulei si filtre la autocobalcescu. Mi-au zis ca ma costa 780 de lei cu piesele mele

                        Comment


                        • Imposibil sa fie 780 de lei manopera pentru schimbul de ulei si filtre. Cred ca n-au inteles partea din conversatie "cu piesele tale".

                          Comment


                          • Originally posted by Fanez View Post
                            Am vrut sa-mi fac "revizia", adica schimbat ulei si filtre la autocobalcescu. Mi-au zis ca ma costa 780 de lei cu piesele mele
                            Nu e, mai sunt tamaiosi pe acolo.
                            Si mie mi-a cerut Serus de pe bd Timișoara 1150 lei cu piesele mele.
                            M-am dus la Dacoserv și am rezolvat mult mai ieftin ca manopera. Iti recomand sa faci același lucru.

                            Comment


                            • Revizia de 2 ani 580 lei. Am schimbat filtrul de aer, de ulei, saiba buson si ulei 4 l Dacia oil 5w30 RN 17. Este un ulei nou, care respecta norma RN17, mai scump. 250 lei bidonul dr 4 l.
                              Filtrul r polen l-am schimbat singur, am pus Man cu carbon si antialergic, la 80 lei buc.
                              sigpic
                              Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

                              Comment


                              • Originally posted by pistritu View Post

                                Nu e, mai sunt tamaiosi pe acolo....
                                Am apelat din nou la AutoMarcu's si mi-au zis ca ma costa 185 de lei manopera. Am facut programare. Piesele m-au costat 197 de lei. Ulei elf 5w30 900 sxr filtrele de aer si de ulei de origine, filtrul de polen Filtron 47 de lei cat ar fi fost si cel de origine doar ca eu am comandat unul mai ieftin (28 de lei) si mi-au zis ca nu au dar imi dau altul la acelasi pret. Cand l-am luat am vazut ca nu era la acelasi pret

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google