Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare, am "folosit functia search" dar nu am gasit aici codul pentru bujiile de la masina mea.
    Pe net am gasit 224019133R pentru 0,9 tce dar nu am inteles daca sunt si pentru varianta GPL din fabrica. Trebuie altele sau sunt aceleasi? Multumesc.

    Comment


    • Cauta 7700107916 si vezi daca este ce-ti trebuie.

      Daca nu e mai asteapta cateva ore, am acasa un catalog cu bujii, poate gasesc ceva acolo.
      Last edited by gabrieln1960; 6 October 2020, 14:31.

      Comment


      • Pentru motoarele H4b 405 si H4b 410 mai sunt si bujii 224012047R

        Uite si un link: https://www.autodoc24.ro/ngk/7615852

        Comment


        • Buna ziua , as dori un cod sau un link sau o denumire mai exacta a unei piese si anume caut pentru pasajele de la rotile din spate acele aparatori de noroi care vin inspre fata automobilului . Eu am un logan stepway si nu vine cu acele aparatori din cauza ca are acele protectii de plastic pentru prag . Le caut pentru a le cumpara dar nu le gasesc . Va multumesc

          Comment


          • Vezi ca acele protectii se prind in 3 puncte. La Stepway ai doar un sigur surub vizibil. Restul de 2 nu sunt montate pe caroserie.

            Comment


            • Bujiile pentru 0,9 TCe H4B400 (euro5), H4B408 euro6 și H4B410 (euro6+gpl) sunt doar ILKAR 7J7G, codul renault nou sau vechi nu contează, de verificat direct la ngk dacă chiar au și alte bujii



              Attached Files
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by cataIin View Post
                Vezi ca acele protectii se prind in 3 puncte. La Stepway ai doar un sigur surub vizibil. Restul de 2 nu sunt montate pe caroserie.
                Dar cum se numesc sau un link unde le pot gasi ... rezolv cumva prinderea

                Comment


                • 1. Trebuie doar căutat https://www.loganclub.ro/forum/forum...89#post2301989

                  2. Sunt elemente aerodinamice:
                  a. sub bara fată
                  b. în fața roților fată
                  c. în fața roților spate
                  d. în fața rezervorului
                  e. pe puntea spate

                  3. Sandero Stepway e incompatibil cu a și c, că vrea cineva să facă traforaj e treaba lui.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Deflectoarele de la rotile din spate sunt consumabile ....se rup mai repede ca orice alt plastic...in special cel de pe dreapta.
                    Eu l-am `pierdut` in primele luni.
                    Poate as da 55 lei https://www.pieseautoarges.ro/aparat...hoCefgQAvD_BwE
                    dar merge si fara.
                    Stanga e mai ieftina https://www.pieseautoarges.ro/aparat...rch=aparatoare
                    deci se rupe mai rar
                    Last edited by anduvirgil; 12 October 2020, 10:26.
                    Logan 0.9 TCe 2018

                    Comment


                    • Originally posted by t0rquemada View Post
                      Bujiile pentru 0,9 TCe H4B400 (euro5), H4B408 euro6 și H4B410 (euro6+gpl) sunt doar ILKAR 7J7G, codul renault nou sau vechi nu contează, de verificat direct la ngk dacă chiar au și alte bujii


                      Multumesc mult! Dau o bere virtuala! Sper sa ma primeasca cu cu ele.

                      Comment


                      • Pentru Logan Steway 2020, vreau să cumpăr 4 jante originale cu cinci spițe, ptr. roti de iarnă. As dori codul lor , dacă pot fi ajutat. Ms.

                        Comment


                        • Se pot folosi cele de Sandero II Stepway

                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Exact așa am făcut. Jante O.E + anvelope 195/55/R16 + valve =1860,lei, montaj inclus. Multumesc Torquemada.
                            Last edited by 77sky; 21 October 2020, 08:03.

                            Comment


                            • Salut, am citit in acest topic, la unii sunt placute cu codul 581R (140mm), la altii sunt cele cu 4682R (155mm), diferenta dintre ele fiind de marime. Sper ca am zis corect.
                              As vrea sa le comand dinainte si sa mi le monteze in reprezentanta, sper sa le nimeresc din prima pt ca ar fi aiurea sa nu se potriveasca si sa platesc ... nimic pentru ca nu as vrea sa le cumpar de la ei, sunt aproape triplu ca pret.
                              Masina e Logan 2018 0,9 tce GPL fabrica. Am gasit pe situl Partsouq ca ar fi cele 4682R dar acolo scrie si ca masina mea ar fi Renault Logan Sandero II (cf pozei).
                              Care sunt cele corecte? As putea sa le vad codul daca ma duc la o vulcanizare si sa imi dea roata jos? Mersi!

                              Comment


                              • Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google