Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Codul este 112105431R, gasit la cautare pe vin pe siteul Autokarma.

    Comment


    • Autokarma da rateuri multe, nu e un reper de urmat.

      Comment


      • Originally posted by meganel View Post
        Codul este 112105431R, gasit la cautare pe vin pe siteul Autokarma.
        Doar acum am avut acces la PC si intradevar asta este reperul.

        Comment


        • Bună, mă interesează coduri pentru macara geamuri spate electrică la Logan stepway sedan 2020 1.0 tce.
          Multumesc anticipat.

          Comment


          • cod pt diuze parbriz Logan 2 (tip perdea) daca stie cineva? - infundata, am umblat la ea, bate aiurea, nu merg reglate. nici nu stiu daca sa pun tot din astea sau clasice (n-am cod nici la alea)

            Comment


            • am gasit diuze parbriz Logan 2 la axscu , recomand

              Comment


              • Om serios , piese de calitate, recomand tuturor!

                Comment


                • Salut,

                  Exista alt cod sau ceva care sa fie compatibil cu surub de roata aliaj la un logan 0,9 tce ( din fabrica a venit cu jante tabla) am intrebat la dealer daperom de acest cod 402227272R, dar nu il poate aduce/ stoc zero .
                  Am luat jante aliaj origine model Empreinte 15”.
                  Am intrat pe dacia....op si am gasit de la Favi, dar nu sunt sigur ca se potrivesc la lungimea filetului ( Lungime 50mm, filet M12 X 1,5, clasa 10.9, cheie 17mm).
                  Ceva idei se poate?

                  Comment


                  • Masina mea din 2016 are jante empreinte "din fabrica" si suruburi pentru jante de tabla (fara saibe conice). Or fi pus ce au avut pe stoc, or fi facut reducere de costuri, habar nu am. Ca la nebuni... Porcariile alea de suruburi pentru tabla maltrateaza binisor orificiile de pe jantele de aliaj. Dupa ce am pus prima data jante de tabla + anvelope de iarna, am cumparat si suruburi. Nu am gasit pe original si am luat Febi, dar nu mai stiu codul.
                    Am cautat numarul dat de tine si am gasit unele caracteristici pe bestautovest:
                    Prezon Janta Aliaj M12x1,5mm DACIA DUSTER, LOGAN, LOGAN II, LOGAN MCV, LOGAN MCV II, SANDERO 2008-2019
                    Echivalentele de pe epiesa sunt : SWAG 60 94 6192
                    , FEBI BILSTEIN 46192
                    Ambele au caracteristicile :
                    Lungime [mm]: 53
                    Diametru exterior [mm]: 22,8
                    Filet exterior [mm]: M12 x 1,5
                    Lungime filet [mm]: 24
                    Calitate/Clasa: 8.8
                    Deschidere cheie: 17
                    Problema e pretul, mi se par foarte scumpe.

                    Comment


                    • Merg perfect cele de jante de tabla pe jante de aliaj. Eu montez asa pe doua masini cu jante pe 16, iar la munca se monteaza la 150 masini cu jante de 15. Deci poti folosi linistit suruburile de jante de tabla pe jante de aliaj. Se infileteaza suficient si nu afecteaza jantele de aliaj.

                      Comment


                      • Este compatibil cu Logan II 2019, 1.0 sce?

                        Pachet Revizie Frane Dacia Logan II 2017-2020, discuri ventilate si placute Origine Renault
                        Set discuri:402067025R
                        Set placute:410604682R
                        (414 lei)

                        Exista si alta varianta mai ieftina?
                        Nu cred ca am discuri ventilate din fabrica.

                        Am vazut Placute Frana Dacia Logan 2, Sandero 2 410602581R Renault (89 lei)
                        Dar nu gasesc discuri.

                        Multumesc

                        Comment


                        • Originally posted by apy View Post
                          Este compatibil cu Logan II 2019, 1.0 sce?

                          Pachet Revizie Frane Dacia Logan II 2017-2020, discuri ventilate si placute Origine Renault
                          Set discuri:402067025R
                          Set placute:410604682R
                          (414 lei)

                          Exista si alta varianta mai ieftina?
                          Nu cred ca am discuri ventilate din fabrica. - nu ai discuri ventilate, mai mult ca sigur nu ai ales bine.

                          Am vazut Placute Frana Dacia Logan 2, Sandero 2 410602581R Renault (89 lei) - Vezi ce placute de frana ai, trebuie verificat fizic, deoarece este posibil sa-ti aduca altceva dupa VIN, eu am montat placutele cu codul 410602581R.


                          Dar nu gasesc discuri. - Discurile originale sunt ATE, daca le cumperi in cutie branduita renault sunt in jur de 230 perechea, daca le cumperi in cutie de ATE sunt pana in 200 ambele (am dat 192).

                          Multumesc
                          vezi un pic ce am montat eu, ai si linkuri catre magazinele de unde le-am am cumparat eu, comanda online si ridicare din magazin : https://www.loganclub.ro/forum/forum...98#post3660998

                          Comment


                          • La urmatoarea revizie vreau sa schimb placutele de frana la logan II 0.9 tce iulie 2018.
                            Ce cod au placutele de origine?! (nu m-am uitat cand am schimbat rotile...)

                            Logan 0.9 TCe 2018

                            Comment


                            • Originally posted by oBED View Post

                              vezi un pic ce am montat eu, ai si linkuri catre magazinele de unde le-am am cumparat eu, comanda online si ridicare din magazin : https://www.loganclub.ro/forum/forum...98#post3660998
                              Am facut si eu o comanda dupa codul de la ATE pentru discuri 24.0112-0171.1 412171
                              Sper ca avem discurile la fel si se potrivesc si la mine.

                              Multumesc de informatii

                              c1.jpg

                              Comment


                              • Am cu LOGAN 1.0SCE produs in decembrie 2017 47000km si vreau sa schimb placutele. Cred ca mai merg vreo 2, 3 mi, dar daca tot ma duc la revizia de 3 ani (luna viitoare) m-am gandit sa le schimb. Am vazut variantele si preturile...de la 90 lei la 250 lei...diferentă enorma. A schimbat cineva si a mers cu ele macar 35-40 mii de km, pentru ca sigur nu vor mai tine cat cel originale pentru ca s-au uzat si discurile...care evident trebuie schimbate si ele,,,dar cam pe la 2 randuri de placute...sau cel putin asa stiu eu?

                                Evident cu placutele vin la ”pachet” cu factură de la un magazin specializat si agreat de DACIA....Eu unul nu mai am încredere în ce pun ei....am pățit-o (cu alte consumabile)...si acum sunt mai atent...

                                Multumesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google