Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aris86 View Post
    Eu am 49750 km, mai țin ceva km. Am găsit 2 oferte: service București: 218 ron plăcuțele și 120 ron manopera; service Alexandria: 190 ron plăcute și 57 ron manopera, sau de pe net 123 ron plăcuțele. Totuși mi se pare mult manopera de la un service la altul, nu este aceeași ora tehnologica peste tot? Tariful și intr-un caz și altul este de 65 ron (fără tva)/ora.
    Sunt doua variante de lucru la schimbarea placutelor:
    1.schimba doar placutele;
    2.daca vrei sa mearga placutele noi inca 50k km fara probleme,trebuiesc spalate/curatate toate elementele etrierilor,inlocuit garniturile si gulerele protectie praf ale pistonaselor,inlocuit burdufele protectie culise,uns cu vaselina speciala culisele,pasta antidesfiletare suruburi.Se gasesc seturi complete pentru inlocuit,cca 35 lei/set (doar componentele din cauciuc).Exista turoriale facute de Cristi Streulea >Intretinere etrieri;Schimbat garnituri si curatat etrier frana.
    Daca nu ai schimbat lichidul de frana,acum este momentul sa-l schimbi impreuna cu placutele.
    Varianta 2 este mai migaloasa,nu stiu daca o pun in aplicare mecanicii,fara sa o ceri tu expres..De obicei aleg varianta 1,mai simpla si ti-au luat banii fara sa se complice.

    Comment


    • Eu tin minte ca zicea torque, ca km sunt stocati si in cheie parca si e foarte greu sa se faca asa ceva. Daca deja se incepe cu manaritul de km...

      Comment


      • Cel mai sigur o verifici la reprezentanta


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        sigpic

        Comment


        • Intrebare: A reusit cineva sa conecteze o camera video auto la Medianav folosind doar intrarile accesibile pe fata ?

          Comment


          • Cris59: Pai care e logica?

            Originally posted by mike-5 View Post
            Sunt doua variante de lucru la schimbarea placutelor:
            1.schimba doar placutele;
            2.daca vrei sa mearga placutele noi inca 50k km fara probleme,trebuiesc spalate/curatate toate elementele etrierilor,inlocuit garniturile si gulerele protectie praf ale pistonaselor,inlocuit burdufele protectie culise,uns cu vaselina speciala culisele,pasta antidesfiletare suruburi.Se gasesc seturi complete pentru inlocuit,cca 35 lei/set (doar componentele din cauciuc).Exista turoriale facute de Cristi Streulea >Intretinere etrieri;Schimbat garnituri si curatat etrier frana.
            Daca nu ai schimbat lichidul de frana,acum este momentul sa-l schimbi impreuna cu placutele.
            Varianta 2 este mai migaloasa,nu stiu daca o pun in aplicare mecanicii,fara sa o ceri tu expres..De obicei aleg varianta 1,mai simpla si ti-au luat banii fara sa se complice.
            Cine e elaborat varianta 2? ������
            Înlocuit garniturile pistonaselor la fiecare schimbare a placutelor? Hai sa fim seriosi!!!
            Manualul de întreținere si reparatii zice altceva.
            Last edited by MihaiiahiM; 24 February 2017, 21:07. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic

            Comment


            • Salutare. Mi.am lovit bara de spate si s.a crapat vreo 5 cm in lungimea stopului din dreapta. Stiti vreo soluție care lipeste bine sau ce trebuie sa.i fac ca sa nu se mai observe. Bara nu e infundata, iar crapatura e subțire.
              Ce cod are vopseaua alba de pe logan 2?

              Comment


              • Amiralul, o poza?

                Daca vulpoiul e siret atunci siretul este vulpoi?

                Comment


                • Originally posted by Amiralul View Post
                  Ce cod are vopseaua alba de pe logan 2?
                  Deschizi usa dreapta fata si jos pe stalp gasesti o eticheta unde scrie si codul vopselei!

                  Comment


                  • Ca sa pun manerele pentru pasageri, in spate, e nevoie si de tablita aia piulita sau e suficient doar sa insurubez surubele respective?

                    Comment


                    • Originally posted by Amiralul View Post
                      Ce cod are vopseaua alba de pe logan 2?
                      O389

                      @Fanez
                      Ai nevoie de 2 seturi de:
                      mânere viraj X1 + dibluri de plastic X2 + surub X2
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Originally posted by Fanez View Post
                        Ca sa pun manerele pentru pasageri, in spate, e nevoie si de tablita aia piulita sau e suficient doar sa insurubez surubele respective?
                        Daca nu ai avut manere din fabrica,este nevoie sa pui dibluri pt. ca nu ai in ce infileta suruburile manerelor...scuze am vazut mai tarziu ca deja a raspuns "torquemada"
                        Last edited by Peterpan; 25 February 2017, 23:24.

                        Comment


                        • Am manerele si suruburile. Nu stiam daca-mi trebuie si dibluri sau sunt acolo. Merci.

                          Comment


                          • ...la mine au fost acolo "diblurile" , inclusiv in stanga fata (la sofer).

                            Comment


                            • Salut.
                              A montat cineva chederele alea de pe aliexpres (la care are tutorial Cristi) in partea de jos a portierelor pe un logan 2 ?

                              Comment


                              • Da,am montat si nu le-am luat de pe alliexpres,le-am luat de la un coleg de pe forum

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google