Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc pt sfat, insa e p-aici o persoana competenta, astept sa se sesizeze ......
    Daca nu rezolv aici, n-am decat sa merg la service.

    Comment


    • N-ai ptr ce.Bafta si drumuri bune!
      Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

      Comment


      • Sau spira de la volan


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Sau mufa de sub scaun
        Pot fi multe
        Asa cu testerul pe masina spune exact unde e problems


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        Last edited by stoicanu; 12 March 2017, 18:53. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic

        Comment


        • M-am gandit la spira, dar nu se aprinde cand iau viraj maxim, numai la drum drept. O sa caut mufa aia de sub scaun dar din ce-am citit ar mai fi una pe la stalpul dreapta fata, dar n-am idee pe unde.

          Comment


          • Originally posted by Cristin_M View Post
            Multumesc pt sfat, insa e p-aici o persoana competenta, astept sa se sesizeze ...
            Trimite-i un pm.

            Comment


            • E o informatie care poate ajuta si pe altii, d-aia scriem pe forum.

              Comment


              • In pm il roaga sa-i raspunda pe forum. Asa, poate nu vede postarea dar pm-ul il vede.

                Comment


                • La mine se mai aprinde din când martorul de airbag, dacă moare motorul și ii dau cheie apoi imediat.

                  Comment


                  • Ăla e martor airbag șofer:
                    poți verifica
                    -airbag volan/spiră cu probleme
                    -mufa neagră de sub scaun șofer
                    -mufa neagră de sub scaun pasager
                    -comutatorul de aibag pasager on - off, îl pui pe off și ciclezi(cheia din M în 0, pauză apoi în M) contactul - dacă se aprinde marotul de airbag pasager off(e lângă ăla de centură) e ok
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • t0rquemada cand am fost vineri la service, mi-au spus ca urmeaza ceva update pentru 0.9TCe...ai idee despre ce este vorba?

                      Comment


                      • @torquemada, se poate vedea pe clip, care airbag da rateu?

                        Comment


                        • Multumesc Torquemada, o sa incerc toate variantele mai putin cea cu spira; daca nu merge ramane service-ul.

                          Comment


                          • Originally posted by bolovan View Post
                            t0rquemada cand am fost vineri la service, mi-au spus ca urmeaza ceva update pentru 0.9TCe...ai idee despre ce este vorba?
                            Oau, poate il ridica la 105 cp si 160nm. Eh, vise

                            Comment


                            • razvanCC mai degraba corectii de buguri. Nu fac ei asta (inseamna sa-si cam canibalizeze alte motorizari. Plus ca mecanica nu este gandita pentru puterea/cuplul asta). Din soft, teoretic poti sa-l duci si la 200cp. Cu schimbat de turbina poti sa-l duci si la 1500 cp...Nu softul este problema aici. Problema-i partea mecanica. Nu's de ce am impresia ca la 150 cp...motorul asta nu apuca un drum prea lung in forta (de la supape indoite, pistoane sparte, bielete/arbore cotit deformat etc)

                              Comment


                              • Uite ca eu am Soft pe ea de mai bine de 90.000 km si nu s-a mai întamplat nimic
                                Stage 1 105cp si 160nm


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google