Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai e deja Prestige, vorbeam doar de led-urile de la butoanele navi si butonul de blocat usile.
    M-am documentat un pic cu privire la Medianav, dupa valorile rezistentelor de pe schema iese cam mic curentul de 4mA prin led tensiunea pe led pare a fi de 6-7V am gasit doar LED-uri de 3V nominal la furnizorul de electronice. In fine mai sap, va trebui sa vad si rezistentele serie ce putere au sa nu le , sau codul de LED original(care nu este in manualul de service).

    La butonul de blocat usile oricum nu e asa complicat.
    Attached Files

    Comment


    • O întrebare, la volanul nou, 2017, la comenzile de pe el ar trebui să funcționeze iluminarea când se aprinde faza scurtă? sau e ok să nu se aprindă nimic?

      Comment


      • Nimic, economie

        Comment


        • Merci! Ciudat mod de a face economie, la cel anterior am observat că se aprinde iluminarea.
          Și tot legat de economie, am observat că lipsesc siguranțele de rezervă de pe capacul de la siguranțe. Oare așa sunt livrate, fară, sau la livrare dispar.....?

          Comment


          • Daca mai citesc mult topicul asta incepe sa nu-mi mai placa masina...vad chestii care ar fi fost faine dar la care nu m-am gandit (led-uri albe la medianav, leduri pe volan etc).

            Eu vreau sa intreb altceva pentru ca nu imi este clar din manual: sistemul ISO FIX.
            Inteleg ca sunt mai multe variante:
            - cu niste "sine"care se prind in niste suporti din scaune
            - niste inele de prindere cu care sa ancorezi scaunul din portbagaj.

            In manual arata carligele 1 pe care nu le-am vazut....banuiesc ca trebuie sa bag mana intre spatar si bancheta? Nu seaman deloc cu cele din poza a 2-a...
            Ghidajele 2 trebuie sa vina cu scaunul? Practic le voi lasa acolo?
            Attached Files

            Comment


            • Ideea cu aceeasi culoare in toata masina tine de gust. Mie unul imi place cromatica de pe Prestige. E mai interesanta combinatia de mai multe culori.

              ~~~~
              Legat de scaune: unele au si ancora pentru prinderea de acele inele din portbagaj iar ghidajele ar trebui sa vina cu scaunele ce au ISO Fix.
              Last edited by Silviu; 2 November 2017, 23:46.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Am inteles... Deci dacă dacia integra ghidajele nu mai era nevoie de cele care vin cu scaunele, nu?

                Mersi ptr info...

                Comment


                • E mai bine fara ghidaje deoarece sunt foarte inestetice si intra diverse chestii prin ele. (bineinteles ca se pot pune cu capac dar vorbim de alte costuri alte cele ...)

                  Eu am folosit scaunele si fara ghidaje dar nu e recomandat foarte des deoarece se deterioreaza tapiseria (mai ales in cazul meu ca mut destul de des scaunele intre vechiul Logan si cel nou).
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Mersi. Am văzut ca se găsesc și pe ebay dacă chiar nu vin cu ele..

                    Comment


                    • Eu am folosit si scaun si inaltarot si a fost ok, le tin centurile. NU am inteles ce e cu ancorele alea din spatele tetierelor

                      Comment


                      • Pai se pare ca sunt scaune care au si prinderea aia pentur spate...uite poza atasata.
                        Nu ma pricep nici eu....dar incerc sa inteleg....
                        Attached Files

                        Comment


                        • Cu acea ancora scaunul sta fix pe bancheta si nu se mai deplaseaza partea de sus in fata/spate sau stanga/dreapta. Este un element suplimentar de siguranta. Scaunele mele de copii au in spate loc pentru centura dar nu au venit si cu centura aferenta. Cred ca se cumpara separat.
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • Aha, am sa ma uit si eu la scaun ca parca avem o centura suplimentara sa vad daca merge acolo.

                            Comment


                            • Salutare. O întrebare : câte becuri și butoane aveți în plafoniera? La mine este numai 1 + 1 (varianta prestige). Înainte aveau 3+3 ( de la laureate în sus). Vorbesc de logan 2 fabricat începând septembrie 2017. Mulțumesc.

                              Comment


                              • Reducere de costuri.
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google