Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stie cineva să imi spună unde să mă leg in tabloul de siguranțe pt a avea curent si atunci când scot cheia din contact/ închid mașină.
    Vreau să leg acest cablu care o să alimenteze o camera auto /dvr - Viofo.
    Mulțumesc
    Attached Files

    Comment


    • [QUOTE=bolovan;1778978]danLaza sita nu-i filtru. De asta am si intrebat. Din ce an este masina ta?[
      E din 2016.

      Comment


      • Si a mea...
        Poate ne lamureste @t0rquemada

        Comment


        • Da poate stie el mai multe decat noi.

          Comment


          • 99,9% mașinile cu TCe pentru RO nu au filtru de benzină
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Multumim de informatie.
              si 0.1%? de ce au?

              Comment


              • Pentru ca nu erau destinate pietei auto RO

                Comment


                • De unde tragn concluzia ca benzina din RO este mai calitativa? Adica mai lipsita de impuritati?

                  Comment


                  • Ne spune torquemada

                    Comment


                    • Mai degraba cost saving marca Dacia.Nici masina mea anterioara,Fiat Stilo,nu avea filtru de benzina si nu am avut probleme cu ea din aceasta cauza !

                      Comment


                      • @Alltricks evident...daca nu-i necesar...nu se pune. Se pune unde-i necesar.
                        Nici vechiul logan al meu nu a avut filtru...si nu am avut probleme cu pompa/injectoarele.

                        Comment


                        • Dacă zici de Fiat, Albea are...deci nu știu când se pune și când nu.

                          Comment


                          • La Opel Astra j motoarele pe benzina nu au filtru de combustibil. Si mai sunt zeci de modele la fel de la diversi fabricanti. Au un fel de sita in rezervor. Daca puneti combustibil la canistra de la traficanti s-ar putea sa fie o problema, dar altfel nu o sa aveti probleme nici dupa multe sute de mii de km.
                            Oricum, pompa si injectoarele au preturi mici.
                            Last edited by valioglu; 7 November 2017, 22:18.

                            Comment


                            • Eu cred ca mizeria se acumuleaza in rezervor cu timpul si un filtru nu ar strica pe traseu.Dar fiind o societate de consum,cu 3 ani garantie sau altii mai norocosi cu 5,merge si fara filtru. ca service-uri sunt destule !
                              Poate are de-a face si cu faptul ca se aude benzina in rezervor la frane ca intr-o canistra si atunci se curata rezervorul,nu se mai acumuleaza.....multe necunoscute in viata asta !!

                              Comment


                              • Imi pare rau...dar realitatea te cam contrazicce....eu nu stiu pe nimeni cu probleme (sa fie ceva infundat). Adevarat...cine baga benzina/motorina de prin cine ste ce tren/rafinarie din beci...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google