Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by lucien_1001 View Post
    Salutare. O întrebare : câte becuri și butoane aveți în plafoniera? La mine este numai 1 + 1 (varianta prestige). Înainte aveau 3+3 ( de la laureate în sus). Vorbesc de logan 2 fabricat începând septembrie 2017. Mulțumesc.
    La mine la fel pe varianta Prestige, octombrie 2017, 1 + 1

    Comment


    • Prestige , Iunie 2017 , 1+1 ... in weekendul asta imi iau din aia veche cu 3+3, ca asta e oarba rau mai ales ca in spate nu e deloc...

      Comment


      • Am pus deja un led astăzi în loc de cel chior. Urmează din păcate cablaj si papuci pentru al doilea ( nici măcar locul gol nu este pentru toate 3!!!!!!)

        Comment


        • Salut,
          Aveti idee la cat timp sau cati km se schimba cureaua de accesorii la o.9 tce ?
          Stiu ca distributia e pe lant si desi in prospect e lifetime, am inteles ca pe la 100.000 necesita scimbare. Cureaua de accesorii nu stiu la cat se schimba.
          Multumesc !

          Comment


          • 60000 km sau 4 ani.

            Comment


            • Intrebari Logan 2

              Originally posted by DannyMC View Post
              60000 km sau 4 ani.


              60k sau 1 an la distributie pe lant,atunci la cele pe curea schimbam la 10 K ))esti mare glumet!

              Comment


              • Nu sunt glumet, tu esti cam neatent! A intrebat de cureaua de accesorii!

                Comment


                • La mine in fisa de intretinere scrie ca se schimba la 80000km sau 4ani si nu prea inteleg de ce la voi se schimba la 60000km/4ani, probabil ca al meu este euro6.

                  Comment


                  • Eu am schimbat accesoriile atunci cand a fost nevoie
                    Primul kit l-am schimbat la 60.000 ca asa cerea carnetul de intretinere pentru a nu pierde garantia
                    Kitul nr.2 l-am schimbat la 200.000 km o data cu schimbarea lantului de distributie pentru a beneficia de garantie la acesta

                    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
                    sigpic

                    Comment


                    • Se știe din tabele/mydacia, în plus 2012-2013 cureaua de accesorii e dată ca 60000km /4ani, dar în tabel e la 80000km /4ani



                      Last edited by t0rquemada; 5 November 2017, 11:57.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • T0rquemada, nu cumva ai și tabele pentru dCi 90, euro 5? Mulțumesc.

                        Comment


                        • Originally posted by t0rquemada View Post
                          Se știe din tabele/mydacia, în plus 2012-2013 cureaua de accesorii e dată ca 60000km /4ani, dar în tabel e la 80000km /4ani
                          poti sa imi dai si mie tabelul pentru MCV explorer cu 0.9TCE te rog

                          Comment


                          • Am găsit unele tabele aici pentru TCe și dCi.

                            Comment


                            • Braduleti

                              Salutare. Am reusit sa rup niste braduleti de plastic de la masca din spare a haionului. Are cineva idee de unde pot lua altii sau cum se ii caut? Sunt cei din poze.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Eu am luat asa ceva de pe ali. 20buc cu 4$ doar ca durează o lună până îți vin.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google