Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • alex1ioan
    replied
    Poi cine sa te laude, cand faci singur, daca plateai , iti insuseai toate meritele, totul din/la reprezentanta.

    Leave a comment:


  • teo49
    replied
    Eu chiar sunt foarte mîndru de investitie +lucrarea în regie proprie. Păcat ca nu are cine să mă laude !.

    Leave a comment:


  • aris86
    replied
    Dacă ai avut răbdare să le demontezi . Bucurate de noul confort al mașinii.

    Leave a comment:


  • teo49
    replied
    OK, am montat azi cele două conducte. Super încîntat de randamentul sporit al aerotermei.,operatiunea a durat trei ore, lucrînd cu răbdare. Scaunele față le-am demontat ,e mult mai ușor, ai loc mai mult. Recomand cu căldură această investitie. Mulțumiri speciale userului Planetară ptr. promtitudine.

    Leave a comment:


  • Fanez
    replied
    Originally posted by anduvirgil View Post
    Tine cafeaua calda iarna si sucu rece vara ...
    Exact asta am zis eu inainte sa le montez. Mi-e lene sa caut postarea respectiva acum.
    Eu le-am montat singur, nu mai stiu cat mi-a luat, vreo ora si ceva.Fara sa dau jos scaunele. Daca dai scaunele jos merge mult mai repede si usor.

    Leave a comment:


  • Seba
    replied
    Originally posted by t0rquemada View Post
    Seba Duster ph3 are tubulatura standard nu montezi tu nimic.
    N-am stiut pe cine sa intreb, bag seama In septembrie 2018 n-am vazut pe masina din showroom si cand am intrebat, au zis ca n-are. sa-i mut, ca nu stiu sau nu vor sa-si vanda masinile.
    Last edited by Seba; 29 September 2020, 11:35.

    Leave a comment:


  • nelu_242000
    replied
    Uite pe cobfigurator la Duster.
    Attached Files
    Last edited by 77sky; 29 September 2020, 22:59.

    Leave a comment:


  • nelu_242000
    replied
    Ce link vrei, la TV în Austria am văzut. Dacă nu ma înșel la Duster parca. Sau și pe România, nu mai știu.

    Leave a comment:


  • Silica
    replied
    "in regie proprie" - nu trebuie demontate scaunele, date la maxim inapoi, demontat tunelul central, si parte inferioara a panoului central, cu mana se cauta cele guri de ventilare (sau oglinda ) si se pot monta tubulaturile pe rand pe fiecare parte - ne cuplate de la inceput. + putina indemanare, ca nu sunt conducte de lichide. (documentarea pe youtube ofera informatii suficiente). Incercarea moarte n-are! Succes!
    P.S. Era bine sa incercati in vara, mai cald, plasticul mai moale si zgarieturi pe maini mai putine.

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Originally posted by nelu_242000 View Post
    Și acu am văzut reclama ce zice de tubulatura inclusa, îți dai seama ce dotare super extra este, de merită asa reclama.
    Nici n prin cap nu mi-a trecut ca nu le are.
    ​​
    Fără niciun fel de glumă pune link cu reclama respectivă (ține cont că dotarea e doar pe țări nordice și RUsia - pachet iarnă grea)

    Seba Duster ph3 are tubulatura standard nu montezi tu nimic.

    Leave a comment:


  • anduvirgil
    replied
    Tine cafeaua calda iarna si sucu rece vara
    Dupa tutorialul din postul mentionat mai inainte montarea conductelor se poate face usor in regie proprie.
    La fel si filtru aer habitaclu...uneori iese mai bine ca in service...
    Last edited by anduvirgil; 28 September 2020, 20:47.

    Leave a comment:


  • nelu_242000
    replied
    Și acu am văzut reclama ce zice de tubulatura inclusa, îți dai seama ce dotare super extra este, de merită asa reclama.
    Nici n prin cap nu mi-a trecut ca nu le are.
    ​​Pana a venit iarna și mi-au înghețat picioarele. Dar e bine totuși, măcar încălzește bordul!

    Leave a comment:


  • oBED
    replied
    Seba dai prea mult credit celor din reprezentanta. Sunt asa de slab pregatiti (majoritatea dintre ei) incat nu merita sa-ti bati capul. In Brasov, comisionul vanzatorului pentru un logan este de 40 de lei (patruzeci de lei), ce pregatire ai impresia are acel "vanzator"? iar mecanicii (majoritatea) sunt <0... (la un moment dat, reprezentanta ramasese fara nici un electrician) ....

    Leave a comment:


  • Seba
    replied
    eu am vrut acum doi ani sa-mi iau duster, si mi-au zis ca nici nu se pune problema sa montez eu tubulatura aia si nici ei, ca nu se mai face si ca doar masinile scumpe au asa dotari. un duster de 21000 de euro o fi ieftinitura in opinia lor, dar tot ei vindeau in 2006 loganuri cu respectiva tubulatura instalata, sau macar vindeau kitul in reprezentanta. dupa 15 ani n-au reusit sa repuna pe masina o dotare care exista pe logan de 8000 de euro, acu 15 ani?

    Leave a comment:


  • Suiram16
    replied
    Am montat conductele la AutoCobalcescu, pe Splaiul Unirii. Nu mai îmi amintesc cat a costat mana de lucru.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google