Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gasesti la userul @planetara, aci pe forum.
    Last edited by Fanez; 6 November 2017, 17:27.

    Comment


    • Ce a mai adus ultimul vapor din China.
      Attached Files

      Comment


      • Salut,
        Puteti sa-mi confirmati daca in farurile de Prestige/10 Ani,pe faza scurta sunt becuri H7?
        Vreau sa le schimb deorece sunt foarte slabe,cred ca o sa pun leduri sau ceva pe halogen mai bun !
        Multumesc.

        Comment


        • H7 fază scurtă si lungă, dar nici cu un Osram sau Philips scump nu o sa simți o schimbare foarte mare. Farurile sunt mai slabe decat L1.

          Comment


          • Ai h7 pe faza scurta si h1 pe lunga..

            Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

            Comment


            • M-am uitat in carte si apar ambele faruri,dar sunt puse in poza doar cu partea din spate si nu scrie care cum este.Am simtit ca sunt proaste pe pielea mea,cand am iesit dintr-o curba si nu am vazut o caruta (nesemnalizata),decat foarte tarziu.
              Cred ca un Philips RacingVision sau un set de Leduri fac lumina mult mai buna,chiar daca farurile sunt proaste !!
              Banuiesc ca nu am probleme daca pun LED,nu?

              Comment


              • ba da, cel mai probabil o sa ai probleme cu LED-uri.
                Pana una alta, incearca un NightBreaker....se ard repede dar mie imi plac.

                Comment


                • Ce fel de probleme?...sa dau banii pe ceva care nu ma tine,doar ca-mi place,nu mi se pare ok!!Vreau ceva care sa tina,nu sa le schimb in fiecare luna !!

                  Comment


                  • Vei avea probleme cu poliția (https://www.auto-bild.ro/headline/lu...ile-51925.html) dar și cu unii forumiști enervați pe cei cu lumini puternice.

                    Știi că Night Breaker precum și alte becuri care se laudă cu +110%, +130% luminozitate sunt de multe ori deranjante pentru șoferii de pe contrasens? ÃŽn loc să mergi permanent cu așa luminozitate mare, fie reduci viteza la cât vezi, fie aprinzi lumina de drum când situația o cere dar fără să încalci legea.
                    Last edited by gecmc94; 7 November 2017, 12:49. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • @Alltricks, daca acele H7 sau H1 cu LED sunt omologate poti sa le folosesti. Dar putin probabil sa gasesti asa ceva.

                      Mai bine iti cumperi unele mai bune dar omologate; nu vei avea probleme cu legea si nici nu-i vei deranja pe ceilalti participanti la trafic.
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Ok.....am inteles.O sa ma axez pe unele mai scumpe cu halogen.
                        Multumesc pentru ajutor !

                        Comment


                        • Originally posted by Alltricks View Post
                          Salut,
                          Puteti sa-mi confirmati daca in farurile de Prestige/10 Ani,pe faza scurta sunt becuri H7?
                          Vreau sa le schimb deorece sunt foarte slabe,cred ca o sa pun leduri sau ceva pe halogen mai bun !
                          Multumesc.
                          Dacă te interesează de Prestige 2017, ai H7 si pe faza scurtă și fază lunga. Pt modelul 10 ani nu știu, este posibil cum spune colegu' cu H1.

                          Comment


                          • A mai montat cineva asa ceva?
                            Attached Files

                            Comment


                            • Te referi la buzunarul din bord sau grila dreptunghiulară? Pt buzunar aș fi si eu interesat.

                              Comment


                              • Ma refer la buzunar, pe fund are 2 gauri de suruburi, nu vreau sa ma apuc sa decupez eu bordul aiurea totusi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google