Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Insonorizat stâlpii
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 4 photos.

    Comment


    • You do not have permission to view this gallery.
      This gallery has 2 photos.

      Comment


      • Tavita portbagaj, pret 100 lei, ruseasca, TPE.

        You do not have permission to view this gallery.
        This gallery has 2 photos.

        Comment


        • Ce s-au porcit. Eu acum 3.5 ani am dat 60 de lei de la e-piesa...

          Comment


          • Salutare tuturor!
            Vreau sa aduc niște îmbunătățiri la Loganul 1.2 (2016)
            1. buton start /stop + tunel median (am văzut la 0.9 ca exista asa ceva și sunt curios dacă se potrivește și la 1.2)
            2. la scaunul de la șofer, atât pe stânga cât și pe dreapta sunt protecții, la cel de la pasager lipsesc, as vrea sa le montez și la scaunul pasager; carenaje exterioare cu loc pt buton încălzire în scaune!
            3. cotiera ce se montează pe rama spătarului
            4. încălzire în scaune
            5. camera marșarier
            Ce îmbunătățiri ați mai adus voi la mașinile voastre?
            As vrea sa știu, dacă este posibil, codurile reperelor /eventual link sau orice informație.
            Multumesc

            Comment


            • Vreau sa aduc niște îmbunătățiri la Loganul 1.2 (2016)
              1. buton start /stop + tunel median (am văzut la 0.9 ca exista asa ceva și sunt curios dacă se potrivește și la 1.2)
              Tunelul da, butonul S&S montat pe tunel da, dar retrofit S&S pe motorul D4F732 nu se poate

              2. la scaunul de la șofer, atât pe stânga cât și pe dreapta sunt protecții, la cel de la pasager lipsesc, as vrea sa le montez și la scaunul pasager; carenaje exterioare cu loc pt buton încălzire în scaune!
              Se poate, dar prețul te va potoli

              3. cotiera ce se montează pe rama spătarului
              Se poate fără probleme

              4. încălzire în scaune
              Se poate fără probleme

              5. camera marșarier
              Se poate fără probleme, trebuie doar specificat lampă de număr cu cameră (Logan II ph1*) sau cameră dedicată (Logan II ph2)*

              *în 2016 ai Logan II ph1 până la 10/2016 apoi Logan II ph2 (DRL pe LED)

              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Mulțumesc frumos pentru informații și explicații!
                1. Renunt
                2. Prețul nu contează. Rog frumos dacă se poate cod reper/repere sa le pot comanda (cele exterioare pt buton încălzire în scaune)
                3. Cod reper dacă se poate pt cotiera cu prindere pe rama spătarului.
                4. Cod reper pentru încălzire în scaune (set cu butoane cu tot +carenaje scaune cu loc de buton)
                5. Cod reper pentru modelul lampa de număr cu camera
                Mașina în cauza Dacia Logan 1.2 2016 prestige 73 cp. Data fabricație 30.09.2016 modelul nu are LED la faruri.

                UU14SDE3456497562

                Mulțumesc!
                ​​​​​​
                Last edited by stefi21; 10 April 2021, 14:56.

                Comment


                • Dacă "prețul nu conteaza", te rezolva mesterul .

                  Comment


                  • chiar asa, maistrul mestereste contracost tu trebuie sa negociezi
                    nu da cit cere el !el cere cit nu face

                    Comment


                    • Am înțeles ideea! Problema principala este ca nu locuiesc în România! Singura alternativa este sa mi le comand și sa o bricolez eu! Nu am acces la nici un software de unde sa obțin codurile pe original. V-aș fi foarte recunoscător pentru coduri. Mulțumesc.

                      Comment


                      • Are cineva manualul de service pt Logan 2 ?

                        Comment


                        • Pentru Logan 1 se gasea un manual compilat de niste oameni de bine. Pentru Logan 2 nu mai exista decat platit (14 - 30 £ de exemplu) si nu stiu ce contine. Sa nu fie vreo pacaleala.

                          Comment


                          • poate nu mai exista oameni de bine au disparut ? adica exista dar au plecat de aici

                            forumul asta i-a gonit pe toti....

                            asta ati vrut asta aveti adica noi avem
                            Last edited by george.sce; 16 April 2021, 18:07.

                            Comment




                            • Manualul service Dacia Logan L90. Ma gandeam ca se gaseste si o varianta pdf si pt X52 Logan 2.

                              Comment


                              • Sunt (se gasesc) si variante pdf si pentru Logan2 X52, dar desigur ca si astea depind de "preferinte", asa cum bine s-a scris este si una "platita" (nu m-a interesat, insa au fost si cateva "review-uri" nu prea "pozitive").

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google