Logan Cu Motor 1.0 Sce Pareri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare. Eu am SCe-ul din octombrie 2018 si azi am fost prima data cu el in service pentru a depista sursa unei batai care a aparut acum vreo doua saptamani in partea stanga fata. La o verificare rapida, mecanicul a zis ca sunt bieletele dar ulterior m-a sunat sa imi spuna ca este caseta de directie, ca are un joc foarte mic. Mecanicul mi-a recomandat sa nu o schimb deocamdata pentru ca jocul este aproape insesizabil si ca o va duce destul de mult in starea asta. Voi ce sfat imi dati ? Sa o schimb sau sa merg pe mana mecanicului ? Precizez ca masina are 93000 km si nu am avut nici o problema cu ea in cei 5 ani si jumatate. Doar reviziile facute la timp si in rest nimic altceva. Va multumesc

    Comment


    • Si eu am patit la fel, cam 6 luni am umblat la ITP, service-uri si la doua reprezentante. Peste tot diagnosticul final era caseta de directie.
      La o reprezentanta mi-a schimbat brat suspensie dreapta si mi-am dat seama pe loc ca nu a disparut bataia si mi-a zis ca e caseta de directie.
      La alta reprezentanta a zis ca e caseta dar totusi a incercat ceva : cu o seringa a introdus vaselina in burduful de la capul de bara si bataia a disparut.
      A trecut un an si nu se mai aude nimic. Puteam sa platesc cateva mii de lei degeaba. Daca acceptam sa imi schimbe caseta probabil o schimba cu un kit complet, cu tot cu cap de bara si bataia disparea, nu aflam niciodata adevaratul motiv.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google