Logan Cu Motor 1.0 Sce Pareri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Vechiul 1.2, vrei sa spui. Ca 1.4 a fost deja inlocuit de 1.2, acum ceva ani.

    Motor ca 1.4 mpi nu o sa mai faca vreodata Renault, astea noi par sa aiba alta fiabilitate.

    Ma refeream la proprietarii actuali de 1.4mpi care vor o masina noua !

    Comment


    • Proprietarii de 1.4 nu se coboara la 1.0.

      Comment


      • Am avut 1.4 nou. Acum am 1.0 nou. Sunt o exceptie?

        Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

        Comment


        • Trebuie sa fie si exceptii.
          Cei care au cumparat 1.4:
          - inca il au, daca n-a ruginit prea tare
          - nu mai au Dacia
          -o partea au ales 1.2/0.9 /1.5 dci

          La ce motorizari pe benzina ofera Dacia, nu poate fideliza vechii proprietari de benzinare.
          Last edited by mr.K; 23 October 2017, 10:08.

          Comment


          • daca te uiti pe topicul de vmax, acu' ceva ani, erau unii cu 1.4 care mergeau cu 200 si mai aveau pedala. de astia zicea K, ca n-o sa-si ia 1.0sce. sau taman astia or fi cumparatorii, sa demonstreze inca o data ca un cotet cu aerodinamica de boltar si cu doar 75cp poate merge cu 200...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • nu m-am gandit la asta

              Uite ca eu in cativa ani, o sa vand si B7-le , si o sa trec pe logan nou benzina, 2019-2020 an fabricatie.

              Comment


              • Originally posted by vali2008 View Post
                Eu am o nelamurire: daca 1.0 e atat de reusit si il inlocuieste pe raposatul 1.4, pentru ca 1.2 16v ar fi fost cu cantec, , cum de se face ca Renault a pastrat totusi acest motor (D4F) pe Clio in varianta Euro 6?
                Foarte bine punctat si eu aceiasi nelamurire

                Comment


                • La nivelul de vânzări care contează(europa), un Clio4 cu B4D(1.0SCe) canibalizează Twingo3, momentan Dacia cu B4D stă bine (taxe vs preț vs întreținere)

                  Repet : La banii pe care îi dai pe o Dacie (cu toate funcțiile activate sau nu) ce altă mașină NOUĂ cumperi
                  Attached Files
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Decat noua si vai de capu' ei....mai bine te lipsesti.
                    Ca un apartament.
                    Decat nou, open space, cu pereti interiori de rigips, aflat pe coclauri in afara orasului, mai bine un apartament vechi, intr-o zona buna, pe care il aduci la un anumit nivel de confort cu ceva investitii.
                    Deh, ideal e sa ai bani de vila noua si de X5/Q7/F-PACE etc. nou.
                    Dar sa cumperi orice masina doar pentru ca e noua...e peste puterea mea de intelegere.
                    Nu vorbesc doar de Dacia. Nu vad cu ochi buni VAG-urile cu 1.0 tsi, Fordurile cu 1.0 ecoboost.
                    Last edited by mr.K; 23 October 2017, 12:23.

                    Comment


                    • Nu ofera nimic Dacia. Doar o deplasare de la A la B. Sunt kaka maca. Te doare spatele, amorteste piciorul, faci stanga dreapta prin curbe in masina, scaunul sofer mai sare o treapta cand pui o frana mai de acatari. E incomoda la condus. Cobori cocosat din masina. Galagioasa. Prost insonorizota. Instabila in curbe. Amplasarea scaunului este neinspirat aleasa. Ai loc in habitaclu cacacalau. Nu puteau lasa scaunul mai jos? Mai sta si pe niste suporti f inalti. Cand il ridic sus mai ca scoti capul prin plafon.
                      E ca si cum ai pune la un cosciug 4 roti si un motor de acatari.
                      Si colac peste pupuza defileaza si cu niste jeguri de motoare.

                      Comment


                      • Si cu toate astea...se vinde in draci.
                        Archangel80 vezi sa n-ai hernie de disc...de-ti amorteste piciorul sau te doare spatele. Si nu mai sta ca in pat in masina...esti totusi la volan.
                        Tu iti dai seama ca toata lumea (nu ma refer la cunoscatorii romani si pretentiosii romani)...chiar din contra...spun ca-i suficient de comoda si la drum lung, spatiu ai...si este suficient de stabila (asta daca nu esti racer). Apropos...cat ai inaltime? Ca eu la 1.82 inca n-am reusit sa dau cu capul in plafon...chiar daca am spatarul la aproape 90 grade

                        Comment


                        • @sadicu stai linistit...motorul ala (si 1.0 si 0.9) nu este pentru tarile emergente...aia-s prea cunoscatori si prea pretentiosi.

                          Comment


                          • Suntem vai mama noastra, dar vrem bemweu, nou eventual sunb 7000 de euro (romanian edition). Astea cu euro 6 , mai putina poluare nu sunt pentru noi

                            Sa vedeti spume si invective cand vor lansa ceva electric.

                            Comment


                            • Calitate/pret/dotari ... Dacia nu are adversar pe planeta asta
                              Mai ziceti-mi un brand care in 8.500EUR ( rabla scazuta ) da cruise, navigatie touchscreen, scaune electrice fata-spata, clima automata, bord iluminat cu alb, portbagaj de 500L, spatioasa, consum de 5% mixt. Am mers cu 150-160km/h toata A1 lejer fara nicio grija
                              Nu stiu ce inseamna probleme, pete de ulei, vibratii, scaune ce scartaie, zgomote ciudate sau alte acareturi ...Probabil ca sunt norocosul pamantului la ce citesc pe aici
                              In afara de mr. K, aveam impresia ca ne lamuriseram cu totii ca dacia e best buy

                              Comment


                              • Calitate la Dacia....160/h fara nicio grija cu 1,2 16V, sursa de amuzament pentru toti cei care au condus o Dacia, dar o pot compara si cu alte atelaje.
                                Motorizarile minuscule probabil ca maresc placerea condusului. Cand te chinui sa depasesti, te consolezi ca dai cu 3 lei mai putin la impozit si cu 10 lei mai putin la RCA.

                                In afara de mr. K
                                N-ai idee cati mai sunt ca mine. Multi.

                                Nu stiu ce inseamna probleme, pete de ulei, vibratii, scaune ce scartaie, zgomote ciudate sau alte acareturi ..
                                La 5.000 km/an cat faci tu...cred si eu.
                                Last edited by mr.K; 23 October 2017, 16:14.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google