Logan Cu Motor 1.0 Sce Pareri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • loganul 1.0 este o masina ok

    Am achizitionat Laureatul acum 3 luni. Cutia etajata scurt o ajuta muuuult,mai ales la urcat. Am urcat pe Transfagarasan fara nici un fel de problema.Dupa mine este echivalentul lui cielo gle sau 1,4 mpi logan de 75 cai. Daca vii dupa masina de 2000,2500cc e normal sa ti se para puturoasa. Eu ma refer strict la cele de 75. Oricum,m-i se pare o masina excelenta cu consum excelent de benzina (7,5 cu ac in craiova) si consum chiar de 4 la mers decent in afara.Nu se merita sa-i pun gpl. Au izolat-o fonic mai bine(nu se mai aude ca troaca ca la vechile modele) textura mai buna a tapiteriei,antifonata bine si multe alte inbunatatiri.Pt mine si familia mea este foarte buna,mai ales ca nu sunt asa pretentios in vederea NM la roata, sa-mi dea freza pe spate sau sa-mi rupa gatul
    Last edited by claudelgabita; 11 September 2017, 23:48. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Daca vii dupa masina de 2000,2500cc e normal sa ti se para puturoasa.
      Daca vii prin fata masinii, e mai sprintena?
      Sprintena ti se pare doar daca vii de la mersul pe jos.
      Dupa mine este echivalentul lui cielo gle sau 1,4 mpi logan de 75 cai.
      Nici echivalentul Cielo GLE, iar cu 1.4 mpi seamana la nume si la numarul de CP.
      Pt mine si familia mea este foarte buna,mai ales ca nu sunt asa pretentios in vederea NM la roata
      ,
      De aia iti si place masina.
      .. sa-mi dea freza pe spate sau sa-mi rupa gatul
      Masinile in stare sa faca asta costa cat un apartament, nu-si au rostul in discutia despre o ascutitoare.
      Last edited by mr.K; 12 September 2017, 09:20.

      Comment


      • Originally posted by claudelgabita View Post
        loganul 1.0 este o masina ok

        Am achizitionat Laureatul acum 3 luni. Cutia etajata scurt o ajuta muuuult,mai ales la urcat. Am urcat pe Transfagarasan fara nici un fel de problema.Dupa mine este echivalentul lui cielo gle sau 1,4 mpi logan de 75 cai. Daca vii dupa masina de 2000,2500cc e normal sa ti se para puturoasa. Eu ma refer strict la cele de 75. Oricum,m-i se pare o masina excelenta cu consum excelent de benzina (7,5 cu ac in craiova) si consum chiar de 4 la mers decent in afara.Nu se merita sa-i pun gpl. Au izolat-o fonic mai bine(nu se mai aude ca troaca ca la vechile modele) textura mai buna a tapiteriei,antifonata bine si multe alte inbunatatiri.Pt mine si familia mea este foarte buna,mai ales ca nu sunt asa pretentios in vederea NM la roata, sa-mi dea freza pe spate sau sa-mi rupa gatul
        Subscriu, mi se pare o masina decenta si ok pentru pretul ei. Eu am si un Fiat 1.4 si pare mai fasnet la viteze mici dar per ansamblu sunt mai multumit de Logan (Prestige - varianta de baza mi se pare un pic ridicola). Costul cu intretinerea si anumite functii mai noi fac diferenta (din punctul meu de vedere).

        mr. K. am remarcat (nu e greu), ca esti total impotriva Dacia si ataci cu orice ocazie Loganul. Inteleg ca nu iti place dar nu cred ca e ok sa tot arunci cu rahat in Dacia la fiecare postare.

        Comment


        • @sedicu am impresia ca mr.K este afectat direct de piata dacia...cred ca-i freaca ceva afacere (probabil este angajat la concurenta sau ori cum...primeste bani de cate ori arunca cu noroi in dacia)....

          Comment


          • sadicu, aici nu am atacat Dacia, am punctat doar ce e real, din punctul meu de vedere, care am mai vazut si Cielo GLE, si 1.4 mpi.
            Bineinteles, parerile tale subiective sunt de luat in considerare de cine doreste.
            Ma scuzi ca nu-s de acord cu tine, dar nu asta e ideea forumului.

            Cat despre elucubratiile lui bolovan, le tratez ca atare. N-am afaceri in domeniul auto, sunt doar client.
            Last edited by mr.K; 12 September 2017, 11:25.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Cat despre elucubratiile lui bolovan, le tratez ca atare. N-am afaceri in domeniul auto, sunt doar client.
              "Elucubratiile" lui bolovan sunt rezultatul mesajelor tale,care in mare pare sunt doar intepaturi la adresa Dacia/Logan.

              Originally posted by mr.K View Post
              sadicu, aici nu am atacat Dacia, am punctat doar ce e real, din punctul meu de vedere, care am mai vazut si Cielo GLE, si 1.4 mpi.
              "nu-si au rostul in discutia despre o ascutitoare." - Nu ti se pare kk spre Dacia cand o compari cu o ascutitoare?

              Originally posted by mr.K View Post
              Bineinteles, parerile tale subiective sunt de luat in considerare de cine doreste.
              Ma scuzi ca nu-s de acord cu tine, dar nu asta e ideea forumului.
              Sigur ca nu asta e ideea forumului, nici nu te-as baga in seama daca doar ai fi de acord cu mine la orice post. Insa tu esti in extrema cealalta, cauti orice motiv sa mai zici ceva aiurea de Dacia. Parerea mea "subiectiva" cred ca e mai relevanta decat parerea unuia care nu stim daca a condus vreodata aceasta versiune/motorizare dar o compara cu o ascutitoare.

              Comment


              • Nu ti se pare kk spre Dacia cand o compari cu o ascutitoare?
                In primul rand, e vorba de motorizare, nu de Dacia.
                Ai mai invatat azi un termen: ascutitoare. Cultura ta auto, destul de discreta din ce imi dau seama, a cunoscut o imbunatatire.

                Daca te simti jignit, vinde-o. Daca nu, pastreaza-o si bucura-te de ea.

                Daca ce spun eu nu merita citit, ai optiunea Ignore user.
                Succes!
                Last edited by mr.K; 12 September 2017, 12:35.

                Comment


                • @bolovan, mr.K, sadicu.

                  Incetati aici cu genul asta de discutii, eventul clarificati anumite neintelegeri pe privat.
                  On topic, va rog.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Mr. K , parerea mea este sa te duci la reprezentanta si sa dai una tura cu ea si apoi mai vorbim. Am avut de ales si intre Fiat Punto sau Citroen C Ellise, insa loganul m-i s-a parut mai bun. Avand in vedere ca eu nu produc bani cu masina si fac cel mult 10000 km pe an, am considerat ca 1.0 sce este o masina ok. Consum redus de conbustibil, taxe mai mici,asigurari mai mici, si nu in ultimul rand mai ridicata garda la sol, confort, portbagaj destul de mare. Apropo , puteti cauta pe google : renault si formula 1, si o sa vedeti ce scriu despre motoarele entry level de la renault.

                    Comment


                    • Pe 1.0SCe al meu, senzorii de presiune nu sunt pe valve asa cum era la 1.2. Se pare ca ar fi pe ABS. Am descoperit asta cand am schimbat cauciucurile / jantele.

                      Poate va cauta cineva informatia si e bine de stiut .

                      Comment


                      • Informatia este veche. Nici a mea din 2016 nu are decat prin abs

                        Comment


                        • TPMS indirect parca se numeste. E mai sanatos asa ca nu mai trebuie sa cumperi senzori si pentru cauciucurile de iarna.

                          Comment


                          • cat de rece e aerul conditionat la cei care aveti 1.0 Sce pe treapta 1,,2,,3 ??
                            e rece de "ingheti"? cum se poate proba daca baga suficient de rece?

                            Comment


                            • Pe 1.2 - 2015 senzorii inca erau pe valve.

                              La mine nu baga rece de ingheti, dar asigura confortul necesar. Merg pe treapta 2 la drum intins, in functie si de cat de cald e afara. La fel si pe 1.2-ul cu care mai merg.
                              Last edited by moru; 21 September 2017, 11:25.

                              Comment


                              • Originally posted by mirceammd View Post
                                cat de rece e aerul conditionat la cei care aveti 1.0 Sce pe treapta 1,,2,,3 ??
                                e rece de "ingheti"? cum se poate proba daca baga suficient de rece?
                                Eu am mers numai pe automat si face fata cu brio, te bate in freza de racesti. Si pe trepte o sa fie la fel.Cred ca de la treapta 3 folosesti doar vara cand e foarte cald sau a stat in soare mult timp si vrei sa racoresti rapid.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google