Logan Cu Motor 1.0 Sce Pareri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cevarianta mai buna ptr taxi e in afara de 1.0 plus?

    Comment


    • Imi cer scuze daca ma bag in seama. Urmaresc acest topic "din umbra", pentru ca nu am Dacie si nu cred ca e ok sa arunc cu rosii sau sa ridic in slavi ceva ce nu am. Dar dincolo de aceste aprecieri sau dezaprecieri la adresa acestei marci si mai ales configurata cu acest motor, multi uita un lucru esential: fie ca e vorba de Dacia, fie ca e vorba de Renault, fie ca e vorba de Mercedes, de multe ori PRETUL face diferenta. Sunt tare curios daca unii critica o masina de 15000 de euro ca nu se ridica la nivelul uneia de cel putin 20000 de euro. Contrele astea nu le vad a fi constructive. Probleme are si Dacia, are si VW... chiar: sora mea are un A180 CDI AMG Pack, pret de lista undeva pe la 32000 de euro. Dupa 3 ani si 25000 de km, i-a picat sonda Lambda (masina iesise din garantie de cateva luni) si a ajuns in service si pentru pompa de la vasul lichidului de parbriz. Cam devreme, nu credeti?
      Si atata timp cat proprietarii acelei masini... oricare ar fi marca sau modelul, sunt multumiti de acea masina, restul parerilor sunt niste umpluturi off topic. Pe forumul asta Dacia este laudata, asa cum este si criticata. Ca unii nu au capacitatea sa observe treaba asta, e problema lor.
      Si tot cititnd pe-aici ba despre probleme la 0.9, ba despre probleme la cutia robotizata, nu pot sa nu observ (poate doar eu), ca de mai bine de o jumatate de an nimeni nu mai scrie nimci despre rugina. Acum cativa ani era o problema. Uite ca s-a rezolvat. Si se vor rezolva si celelalte. Doar ca la un low cost se rezolva mai greu. Nu ca la nivelul unei masini mult mai scumpe insa (ghici de ce), asa cum isi doresc unii. Ghinion.
      Inca o data imi cer scuze pentru acest mesaj. Daca moderatorii considera ca nu ii este locul aici... asa cum insa vad ca este locul celorlalte mesaje mai mult sau mai putin legate de marca/motorul asta, rog sa se stearga. Zi buna si spor la mici!

      Comment


      • Bravo Caline ! Ancorare in realitate si bun simt.

        Comment


        • Deci avem picata o sonda lambda de 70 de lei la Mercedes. O fi grav.
          Avem si un motor 1.0 sce. Nu e grav, omul avea GPL de cateva mii de km, e normal sa crape motorul.
          Astea sunt unitatile de masura de pe forumul Logan.
          Robotizata nu baga pe 1.0 sce?
          Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk
          Last edited by mr.K; 1 May 2018, 13:50.

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Deci avem picata o sonda lambda de 70 de lei la Mercedes. O fi grav.
            Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk
            Imi pare rau, dar nu stii ce vorbesti. Toata treaba a costat cam 800 de lei.
            Cat despre restul mesajului, chiar nu vreau sa intru in polemici cu tine. Nu cred ca are rost. Imi dai voie sa cred asta? Multumesc.

            Comment


            • Voiam sa stiu daca preferi sa schimbi o sonda sau tot motorul.

              Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

              Comment


              • Da, da. Doar la Dacia se intampla sa schimbi motorul sau apar probleme serioase. Restul masinilor sunt un fel de Hummer H1.

                Comment


                • Sunt sigur ca e plin forumul Mercedes de motoare crapate si de sonde lambda schimbate, dar noi suntem pe forum Logan, asa ca povesteste-le alora cu Mercedes.
                  Si posesoarea Mercedes ului sa nu mai conduca subturat.
                  Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Repet; lasati alte marci in pace, polemicile cu iz de flame si concentrati-va discutiile despre motorul de 1l de la dacia.
                    Micile neintelegeri transati-le pe privat si nu faceti varza aici.
                    Multumesc pentru intelegere.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Ati nenorocit bunaciune de forum colegii !

                      Comment


                      • Daca nu-ti place aici, nu te tine nimeni cu forta si nu vad ce te impiedica sa tii cont de avertizarea unui moderator; rosu, prin urmare pentru off topic.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Cei cu care aveai ce vorbi deja au alte masini, raman cei care au masina de 4 zile i injura userii vechi.
                          Nu știu la cine te referi, în niciun caz la mine, dar oricum, vezi că te alinți cam mult.

                          Nu scrie nicăieri în regulament că în cazul în care ești user vechi, ai mai multe drepturi decât ceilalți.
                          Vechimea pe un forum este de apreciat doar în cazul în care ajuți comunitatea, așa cum o fac utilizatori precum T0rquemada.

                          Dacă ai schimbat mașina, atunci nu ne obliga să îți înghițim părerile contra, ci du-te frumușel pe alte forumuri unde ia peste picior oridecâteori vrei tu marca Dacia și unde sunt convins că vei avea mai mulți "prieteni de pahar".

                          Dacă ai rămas prin zona asta exclusiv pentru a critica brandul Dacia, atunci consideră-te norocos că nu te-a zburat nimeni până acum de aici. Și ced că știi prea bine cum este în alte părți, din acest motiv transformând forumul în locul tău de joacă. Pentru că ți s-a permis, da, iar tu ai profitat șmecherește.

                          Și nu în ultimul rând....

                          Dacă moderatorii au fost indulgenți cu tine, se pare că au făcut-o din alte multe motive decât cele pe care le crezi tu sau unul dintre ele (chiar dacă niciodată nu vor recunoaște asta). Au făcut-o ori pentru că ești, probabil în viziunea lor, sarea și piperul acestui forum ori ca să fi un fel de jolly joker simpatic și inofensiv ori ca să aibă ceilalți de cine să râdă și pe cine să se enerveze, deoarece în ultima vreme, cel puțin de când am eu cont aici, în afară de citatele din articolele de pe internet postate la threadul legat de politică și accidente, nu te-ai remarcat cu nimic.

                          Ah, ba da... Nu trece o zi în care să nu iei la mișto părerile posesorilor de Logan.
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Originally posted by LauCalin View Post
                            Da, da. Doar la Dacia se intampla sa schimbi motorul sau apar probleme serioase. Restul masinilor sunt un fel de Hummer H1.
                            sonda lambda o poti schimba de capu` tau fara sa stie service-u` ca tu ai umblat pe acolo (dupa 1 zi de trafic prin ploaie si alte 2 zile de trafic prin praful specific tarii noastre).
                            despre vreun (oricare) moderator nu indraznesc a-i zice zice sa aprinda o luminare, in intuneric; oricum ramine in "cache" adica... e bine sa fii devotat, da` la fel de bine e sa ai o masura a devotamentului fata de marca.

                            ps: si devotamentul se masoara, nu-i asa?

                            Comment


                            • Catalinule, ti-as da mai multe amanunte, dar nu meriti efortul de a te lamuri, esti de 2 secunde pe forum, nu stii cu ce am ajutat eu comunitatea pana sa apari tu. Cine ma cunoaste, stie ca am reactionat mult prea calm la injurii si provocari, nu sunt un om rabdator.

                              Am primit si eu cartonas, ca si cel care m-a injurat. Echitabil, nu?


                              Dacă ai schimbat mașina, atunci nu ne obliga să îți înghițim părerile contra, ci du-te frumușel pe alte forumuri unde ia peste picior oridecâteori vrei tu marca Dacia și unde sunt convins că vei avea mai mulți "prieteni de pahar".
                              Cum nu sunt pe forumul mostenit de tine de la parinti, eu zic sa pleci tu daca nu iti convine. Pe forumul asta nu trimiti pe nimeni niciunde, te cari tu unde vrei, daca vrei, in cazul in care nu iti place atmosfera de pe aici.


                              Dupa toate discutiile astea, ati fost rugati sa vorbiti despre 1.0 sce. Sunt sigur ca veti avea ce, mai ales dupa ce masinile mai parcurg niste mii de km.

                              Toate bune!

                              Au făcut-o ori pentru că ești, probabil în viziunea lor, sarea și piperul acestui forum ori ca să fi un fel de jolly joker simpatic și inofensiv ori ca să aibă ceilalți de cine să râdă și pe cine să se enerveze
                              In viziunea mea, meriti un BAN pentru asta.

                              Dar fii pe pace, nu o sa-ti dea nimeni. As vrea sa ne intalnim odata ca sa vezi ce inofensiv sunt.

                              IANCU, scuza-ma. Stiu ca ai zis sa vorbim in privat, dar ce i-am zis lui Catyalin, pot citi si ceilalti muschetari cu masini Dacia noi de pe aici.
                              Last edited by mr.K; 1 May 2018, 22:40. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Ești atât de inofensiv precum Dan Petrescu sau alți oameni de fotbal care înaintea unui meci important sugerează indirect arbitrilor cum să conducă meciul, să nu mai dea penaltyuri ori să dea penaltyuri pe ideea "noi, față de alții nu am avut".

                                In viziunea mea, meriti un BAN pentru asta.
                                Dar fii pe pace, nu o sa-ti dea nimeni. As vrea sa ne intalnim odata ca sa vezi ce inofensiv sunt.
                                Cam așa ceva. Deci ești inofensiv sau nu?

                                În rest, rămân la părerea mea că mi-am făcut cont pe forum pentru a afla lucruri noi, nu pentru a înjura și critica Dacia. Pentru critici am deschis special topicul acela cu ce nu vă place. Asta ca să vezi că nu sunt atât de îngust încât să nu văd și părțile proaste ale mașinii pe care o conduc.
                                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google