Diagnoza Si Activari Functii Cu Clip Si DDT4ALL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gil26
    replied
    Acesta trebuie sa fie OK: https://gofile.io/d/pPu3Rp
    (iar pentru cine doreste am pus si ultimul ecu.zip din decembrie 2022 pentru ddt4all \EcuTweaker)

    Leave a comment:


  • aioan
    replied
    Nu reusesc sa descarc. "Send me a magic link" nu trimite nimic pe e-mail-ul de pe Google (poate ca-l filtreaza cu AI acum, nu mai primesc nici de pe LoganClub si nu intra nici in Spam). Iar ca sa-mi fac cont costa si-s cam multe conturi peste tot. Poate pe alt site de transfer? Imi pare rau pt. deranj...

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    Salut, vezi aici: https://uploadnow.io/files/2q6fjGG

    Leave a comment:


  • aioan
    replied
    Se mai poate posta din nou ca s-o downloadez si eu, nu am fost pe faza... Multumesc!

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    Pentru ca s-a cerut si pentru cine mai doreste am urcat pe: https://gofile.io/d/An63ec
    ultima baza de date V232 (contine si L&S3) plus alte doua mai vechi V200 si V210. Arhiva pyrendata_Vxxx se pune in locatiile corespunzatoare PyRen (PC, laptop) sau PyClip (telefon).
    Lucru pe CAN cat mai util \placut.

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    Iar doar ca ex atasez o captura de ecran din ddt4all (o versiune facuta de un alt user caruia doresc sa ii multumesc din nou) cu cel original si unul xml tradus partial si "automat", asa cum am scris anterior nu stiu cu ce ajuta daca ex inloc de “Open XML” se scrie “Deschideti XML” sau inloc de “Oil_Change_Usual_Duration_In _Day” se scrie “Autonomie pana la schimb ulei in zile”, plus ca am vazut cateva fisiere traduse OK dar din pacate si destule NOK, au fost “rupte” legaturile, “butoane” si comenzi aiurea, etc… mai important cred ca este sa se inteleaga semnificatia lor, ce fac acele “butoane”, efectele \consecintele comenzilor trimise, etc. … dar desigur ca fiecare foloseste ce versiuni \fisiere doreste.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    Programul ddt4all in sine are doar cateva meniuri care se pot traduce foarte usor, dar sincer nu stiu daca (sau cu ce) ajuta asta, sunt practic cele din orice alt program. Fisierele din bazele de date sunt altceva, sunt useri care au tradus unele din ele in diferite limbi (inclusiv romana) dar trebuie grija si atentie cand se face asta, necesita ceva timp\efort plus ca nu consider ca este chiar asa necesar \util (mai important cred ca este sa se inteleaga bine\corect toate acestea), desigur insa ca fiecare procedeaza asa cum doreste ...

    Leave a comment:


  • maryn76
    replied
    cine îmi poate da și mie softul DDT4ALL în limba romană?

    Leave a comment:


  • maryn76
    replied
    salut grup sunt nou înscris am rugămintea să mă ajutați cu activarea lumini permanente în bord cu DDT la logan 1.0 sce.mulțumesc

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    Adica asa (si acesta este consumul meu mediu):
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    da, am uitat sa precizez ca pe masina mea tip afiseaj ADAC este volum \distanta:
    Attached Files

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    km/L aveau doar BRazilieni, adevărul e că arata nasol, pe Sandero RS cu 2.0 benzină, 15,3 L/100, așa cu 6,5km/L e mai ok
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    Sincer unele "modificari" nu le inteleg, nu stiu ce (si de ce) se "doreste".
    In cazul de fata consumul instant in L\km se calculeaza pe baza unor parametri cititi direct de softul masinii, consumul mediu este in L\100km si reprezinta cantitatea de combustibil consumata raportata la 100km parcursi, nu stiu \inteleg cum se poate calcula consumul instant in L\100 km (si de ce se doreste asta).

    PS: ma bucur ca la masina mea ceea ce se afiseaza pe CB (km parcursi, consumul mediu, cantiatea de combustibil consumata) este real si la "zecimala" (ex cu cantitatea de la pompa), dar la consumul instantaneu ma uit destul de rar (ex si cand fac unele monitorizari de parametri).

    Leave a comment:


  • decomarius
    replied
    Mie la consum instant in bord imi arata km/l. Stie cineva cum se poate seta sa arate l/ 100km? Logan 2 Ph2 0.9 tce
    Last edited by decomarius; 1 October 2023, 15:25.

    Leave a comment:


  • eugenbt
    replied
    Multumesc, inseamna ca trebuie sa cumpar un CLIP. Ceva indicatii de unde poate fi luat?

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google