Revizii/reparatii 1.0 SCe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cbota View Post
    Buna,

    Sa inteleg ca pot eu duce consumabilele fara nici o problema?! Evident ca iese mai ieftin. A intrebat cineva daca se poate activa si computerul de bord cu aceasta ocazie? Citeam pe aici (nu mai stiu daca pe acest topic) ca cineva a facut-o! Sau daca merge cineva acum rog sa intrebe si sa posteze aici?

    Multumesc si o seara faina!
    Salut,

    CB il poti activa cu ajutorul baietilor care au CAN Clip. Poti activa de asemenea mai multe functii de care nu stiai ( de ex: semnalizare one toch, etc...)
    Nu trebuie sa mergi la reprezentanta pentru asta.

    Comment


    • Multumesc de raspuns. Eu am intrebat la DACIA FELEAC CLUJ si mi-au spus ca pierd garantia pe partea electrica (trebuie schimbat CB). La fel si daca vin cu consumabilele mele la prima revizie....Pe forum citesc alceva....Ce sa cred? Sau......sa inteleg ca se poate daca ai "referinte" de unde trebuie.....

      Comment


      • Incearca la alta reprezentanta.

        Comment


        • Se poate fără nicio "referință" depinde numai de service dacă vrea sau nu

          Comment


          • Originally posted by augustus8186 View Post
            Se poate fără nicio "referință" depinde numai de service dacă vrea sau nu
            Deci la SERVICE FELEAC CLUJ nici o sansă! Ai reusit undeva? Spune aici poate ma duc si eu....;)


            Comment


            • Am făcut în Pitești . Aici la 2 din 3 service-uri mari de reprezentanta primesc sigur cu piesele clientului. Cu al 3-lea n-am avut legătură probabil or primi și ei...

              Comment


              • In astfel de situatii, se recomanda un mail la Vocea Clientilui in prealabil (va fi afirmativ, se poate face revizia cu piesele aduse de client), apoi la orice service le arati mailul..eu spun din experienta, desi in ultima vreme eram ferm convins ca nu ar trebui sa mai apara astfel de suparaciosi pe la reprezentante..

                Comment


                • Salut azi am facut revizia de 2 ani la al meu 1.0sce si pe langa revizia normala mai apare si "curatare si control climatizare".As dori sa stiu si eu daca aceasta operatie implica ceva special ,deoarece mecanicul a zis ca a shimbat filtrul de habitaclu si daca am probleme cu climatizarea.Am raspuns ca nu si asta a fost tot.As vrea sa vad daca a procedat corect deoarece nici cei de la VC nu stiu in ce consta operatia in sine
                  Multumesc

                  Comment


                  • Pai, era vorba de curatarea/igienizarea instalatiei..

                    Comment


                    • 1.0 sce din octombrie 2018, cost revizie 1 an, 577 lei - Meridian vest: 3 L ulei elf sxr 5w40, filtre, garnitura + citez " lucruri marunte".


                      Comment


                      • Originally posted by dorin1980 View Post
                        Salut azi am facut revizia de 2 ani la al meu 1.0sce si pe langa revizia normala mai apare si "curatare si control climatizare".As dori sa stiu si eu daca aceasta operatie implica ceva special ,deoarece mecanicul a zis ca a shimbat filtrul de habitaclu si daca am probleme cu climatizarea.Am raspuns ca nu si asta a fost tot.As vrea sa vad daca a procedat corect deoarece nici cei de la VC nu stiu in ce consta operatia in sine
                        Multumesc
                        Trebuia sa iti curete/ igienizeze instalatia de a/c cu o solutie la tub/ spray dedicata. Dupa aceasta operatie se va simti un miros in masina timp de cateva zile. Astfel poti sa iti dai seama daca au facut intradevar igienizarea sau doar au schimbat filtrul.

                        Comment


                        • Pe voi va suna VC dupa revizie?!
                          La mine au trecut 2 luni, nu m-a sunat nimeni si nici nu s-a actualizat contul mydacia.
                          Logan 0.9 TCe 2018

                          Comment


                          • pe mine m-au sunat dupa ambele revizii. dar nu e obligatoriu.

                            Comment


                            • Si pe mine m-a sunat după revizie la câteva zile. Doar o revizie am făcut până acum iar contul mydacia până a fost actualizat a durat mai mult. Îl verificam mai des după revizie aproape zilnic (câteva zile) dar o perioadă am lasat-o moartă vazand ca nu se schimbă nimic si apoi după o perioadă mai lungă să zic o lună am constatat că se actualizase...

                              Comment


                              • Originally posted by Catalin12345 View Post
                                1.0 sce din octombrie 2018, cost revizie 1 an, 577 lei - Meridian vest: 3 L ulei elf sxr 5w40, filtre, garnitura + citez " lucruri marunte".

                                Pret la revizie de masina straina...
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google