Discount Primit La Achizitie Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    La CASCO da bine modul in care conduci, monitorizare din partea asiguratorului, 40% reducere.
    Asta, daca poti conduce 100% legal, fara excese, cum vor astia. Cand o sa am 75 de ani poate o sa am incadrez in cerintele lor.
    Last edited by mr.K; 25 February 2018, 19:42.

    Comment


    • #17
      Reprezentantele Dacia nu pot negocia aproape nimic. Seful este Renault Commercial Roumanie, reprezentantele sunt niste simpli agenti. Singurele lucruri pe care le pot da de la ei sunt o alarma, senzori fata, plase portbagaj sau alte nimicuri de acest gen. Covorasele si pachetul de securitate se platesc (cel putin asa era anul trecut). Eventual iti pot oferi si numerele rosii cadou. Este caraghios poate, dar asta este realitatea.
      Se urmeaza strict politica Dacia. Anul trecut era un discount de 600 euro sau cei "5 ani fara griji". Oferta pentru cei 600 de euro mie mi-a fost facuta cam cu o jumatate de gura si doar dupa ce a vazut ca sunt interesat de o masina al carei pret de lista trecea un pic peste 12.000 euro. Poate ca daca mai insistam se ducea la 800 -1000 de euro dar doar daca nu o luam cu Rabla. Cu doi ani inainte era discountul de 1000 euro daca aveai o Dacie in familie.
      Atentie la Rabla de anul acesta. In primul rand fondurile sunt mai mici cu 25% si in al doilea rand masina casata trebuie sa aiba ITP valabil.

      Cand am primit oferta CASCO de la Allianz, nu am fost intrebat daca masina vine sau nu cu alarma.
      Last edited by gabrieln1960; 25 February 2018, 19:49.

      Comment


      • #18
        Daca este asa, atunci eu de ce am primit discount 480 de euro fata de pretul de lista?
        La care s-au mai adaugat ceva "nimicuri" (presuri, numere pe 3 luni cu tot cu vigneta, extinctoare, trusa).

        Ok, ok... Sa zicem ca erau doar 3 pe stoc, cu motorizarea de 1.0 l, (ceea ce am si cerut de altfel, nemaiasteptand Rabla) si am ochit-o pe singura fara vopsea metalizata si echipare Prestige din cauza de... buget.

        La 7400 euro cu AC, geamuri electrice fata, proiectoare, radio CD "cu de toate", priza spate pasageri, joystick sub volan, impuls la geamuri dar si la semnalizare, optiune de activare CB (ceea ce am si facut la 2-3 zile), dar si altele, eu zic asa...

        Ca e cea mai ieftina masina noua din clasa ei.
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • #19
          Ce an de fabricatie are ?
          Si care este pretul final de achiziie?
          sigpic

          Comment


          • #20
            @Catalin S., Prestige fara CB activat? sau era 'fara Prestige'?
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • #21
              Dar nu am spus ca am luat "Prestige", insa recitind postarea, da, mea culpa!

              Poate ca trebuia sa mai strecor un "fara" inainte de Prestige, ceea ce am crezut ca se subintelege din start.

              Originally posted by Catalin S. View Post
              ...si am ochit-o pe singura fara vopsea metalizata si echipare Prestige din cauza de... buget.
              Revenind la echipare, e vorba de un SL Plus. La asta am activat CB cu 50 lei, am cumparat pres de portbagaj si urmeaza sa-i pun bandouri in viitorul apropiat (mai la primavara, sa fie cald sa faca adezivul priza), un set de jante de aliaj, nu neaparat sa scrie Dacia pe ele... cu buget de maxim 650- 700 lei si cred ca o las asa. Mai mult nu cred are rost sa investesc. Sau mai stii?

              In sfarsit. Scuze pentru confuzia de mai sus. Repet, am crezut ca se subintelege.

              Ah, acum recitind o postare anterioara, am observat ca mai spusesem o data SL Plus.

              In sfarsit, scuze de off topic.


              Originally posted by Catalin S. View Post
              La Meridian...

              Nu am mai asteptat programul Rabla si am luat-o cu banul jos.

              480 euro discount pentru un SL Plus, alba, ce aveau pe stoc de fapt
              Last edited by Catalin S.; 26 February 2018, 09:03. Reason: Automerged Doublepost
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • #22
                eu am primit:
                - discount 1200 euro (nu rabla), defalcat: 1000 euro pentru ca avea o Dacie proprietate + 200 euro de la dealer.
                - alarma MAAT (nu mai stiu ce model)
                - covorase de cacuciuc Dacia
                - trusa + extinctor
                - 20% discount la cotiera de origine (nu era vreo promotie, doar ca era ultima pe stoc si nu se ma facea modelul respectiv)

                Auto: Prestige, 1.2, februarie/martie 2016
                Dealer: Meridian Nord

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Catalin S. View Post
                  si urmeaza sa-i pun bandouri in viitorul apropiat (mai la primavara, sa fie cald sa faca adezivul priza), un set de jante de aliaj, nu neaparat sa scrie Dacia pe ele... cu buget de maxim 650- 700 lei
                  Atentie la jante: sa aiba obligatoriu ET-ul identic cu cel al jantelor originale (jante din tabla cu care a venit echipata din fabrica masina).

                  Comment


                  • #24
                    sa aiba obligatoriu ET-ul identic cu cel al jantelor originale
                    Ca altfel se rastoarna masina?
                    ET poate fi diferit, doar sa nu atinga janta etrierii sau roata aripa.
                    Dar aici se vobea despre discount.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by abc View Post
                      Atentie la jante: sa aiba obligatoriu ET-ul identic cu cel al jantelor originale (jante din tabla cu care a venit echipata din fabrica masina).
                      ET 43 6 J?

                      Merci.

                      Originally posted by mr.K View Post
                      Ca altfel se rastoarna masina?
                      ET poate fi diferit, doar sa nu atinga janta etrierii sau roata aripa.
                      Dar aici se vobea despre discount.
                      Dap, o dam in off topic si nu e frumos.
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by alinn28 View Post
                        Din cate stiu nici nu mai ai voie conform legii sa cumperi ceva cu atati abani cash.Si eu am platit integral cand am luat masina si "nema" avantaje.
                        Conform legii personale fizice pot plti cash pina la 50000 de lei iar persoanele juridice pina la 5000 de lei.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Catalin_ES View Post
                          Salutare,

                          Doresc sa achizitionez un Logan SL Prestige Plus motorizare 1.0 SCE.
                          Initial am vrut un SL PLus cu o motorizare 0.9 TCe. Am ales insa prima varianta datorita echipamentelor diferite la SL Prestige Plus.

                          Am fost la cei de la Meridian le-am spus ca urmeaza sa o achizitionez prin Programul rabla si ca o voi plati integral la livrare.
                          Voiam sa stiu daca voi ati obtinut diferite discounturi ca eu am primit doar alarma sau senzori de parcare.
                          Eu in Mai can am cumparat 1.0 laureat pe leasing pretul era 8800 euro si mi.au dat disvount 600 deci 8200 pret final. La cate probleme am avut cu ea acum cred ca au dat discount sa scape de ele...bafta

                          Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

                          Comment


                          • #28
                            Voi deveni curand posesorul unui SL cu motor de 1 alb ( albastrul aduce a uniforma scolara din anii 80, mai ales cand imbatraneste si e infiorator)
                            La Iasi nu exista decat pretul oficial 7880 nimeni nu a auzit de cuvantul discount chiar daca o achit prin OP bancar....... la care se mai adauga 0.5% la schimbul valutar.
                            Cu insistenta am reusit sa fiu omis de la o prostie - obligativitatea covoraselor si a triunghiurilor la pretul de 90+ euro........... prin telefonul clientului. Cu 90+ cumpar inclusiv huse.........cred.
                            In afara de rabla la care sunt inscris, parca le e frica sa spuna daca mai apar ceva discounturi. Asa e la toti dealerii in perioada asta ? Banuiesc ca se bazeaza pe cumparatori prin intermediului programului rabla si au vanzari mai mari in perioada asta. BTW pe siteul oficial pretul de 7880 e valabil pana pe 28.02 - vor aprea ceva surprize ?
                            Motivul achizitiei = e cea mai ieftina masina noua cu aer si servo - am nevoie de ea pentru naveta zilnica.
                            Last edited by walterescu; 27 February 2018, 20:26.
                            Mă numesc BUREBISTA și conduc DACIA

                            Comment


                            • #29
                              @walterescu, mai bine dai o fuga pana la Meridian in Bucuresti, oricare sediu ar fi el.. (Sud, Nord, etc...)

                              Vei avea sigur discount considerabil, iar daca vrei covorase, acestea sunt doar 50 euro, dar stiu ca nu vrei... Deci dupa cum vezi, banii ramasi iti ajung si de drum inapoi.

                              Sau nu, ca ti-ai luat deja... Ai facut plata? Off...
                              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                              Comment


                              • #30
                                Anul trecut, prin programul rabla, singurul lucru care l-am primit cadou la masina a fost o sticla de vin care puteam sa o cumpar din magazin. Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R Prestige. Am avut un discount de 600E din partea lor si rabla la schimb

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google