Discount Primit La Achizitie Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    @walterescu, nu pierzi garnatia la activarea functiilor suplimentare la CB, nu este nici o modificare fizica, ci doar din soft..costa 50 Ron si face toti banii..

    Comment


    • #77
      Presupun ca activarea HSA face parte din functiile acelea, corect?
      Apropo, la rabla-ul de anul acesta sunt incluse si versiuni superioare de echipare, sau esti limitat la Plus? Vad ca pe peste tot SL Plus-ul e dat in fata.

      Comment


      • #78
        Sunt incluse toate modelele, dar SL Plus este creat special..si face toti banii.
        Daca ai rabdare si nervi de otel, recomand sa iti validezi tichetul si apoi sa astepti o reducere de destocare..in cel mai rau caz, nu pierzi nimic: avansul se restituie, iar tichetul validat se poate vinde.

        Comment


        • #79
          Esti sigur de ce spui?
          Mie dealerul mi-a zis ca vor ramane doar SL Plus si SL Prestige si se renunta de tot la Acces, Ambiance, Laureate si Prestige (varianta care nu e SL).
          De asemenea de cand te inscrii in program pana cand ti se livreaza noua masina trebuie sa treaca maxim 120 de zile, iar daca le depasesti pierzi inscrierea in program si masina veche care oricum ramane casata.
          Asa mi-a zis mie dealerul, daca altora le-a zis altfel, sa ridice 2 degete...

          Comment


          • #80
            Iatagan... Ai dreptate cu cele 120 de zile.

            Comment


            • #81
              Originally posted by vali2008 View Post
              Sunt incluse toate modelele, dar SL Plus este creat special..si face toti banii.
              Exact așa și este, fără vreo urmă de regret din partea mea.
              De altfel chiar ieri am postat aici ce opțiuni are SL Plus, dar și ce ar fi trebuit să aibă (cu un minim de efort financiar al celor de la Dacia).

              Cât despre cele 120 de zile, rușinică! Mă gândesc ce vor face "așteptătorii" noului Duster, pentru care am înțeles că s-au dat termene uriașe (iulie - august)!
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • #82
                salut,

                Si eu am depus actele pentru un logan SL plus, am dat si avansul si mi-au dat termen de livrare dupa pasti. Stau cu banii ca nu pot cumpara masina fiindca nu e pe stoc. M-am grabit sa o casez si sa o radiez si pe cea veche si acum sunt la mana "adidasilor". Am tot sunat si mi-au spus ca : "dvs. aveti banii sa platiti, insa noi nu avem calul".
                Credeti ca as putea primi masina inainte de sarbatorile de paste?
                V E S

                Comment


                • #83
                  Păi este bine după Paști (deși în limbajul vânzărilor s-ar traduce "undeva prin aprilie / mai"). Spun asta deoarece s-au dat termene mult mai lungi unde, dacă ai citi ultimile postări, s-ar putea ajunge până la pierderea programului Rabla deoarece se termină cele 120 zile...

                  Deci e bine, cred eu. Bine într-un fel, desigur, pentru că pe de altă parte îți înțeleg perfect nemulțumirea. Să nu ai mașină de sărbători este destul de trist. Tocmai din acest motiv am renunțat la sistemul de rate și programul Rabla cu voucher "luat de la băieți", la care ne gândeam inițial, ca să nu fiu la mâna lor, făcând un mic efrot financiar și rezolvând problema cu ce am găsit pe stoc.

                  Succes și să ne ții la curent!
                  http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                  Comment


                  • #84
                    Saptamana trecuta am dus toate hartiile (certificat distrugere, radiere, copii legalizate) la dealer. Stiti cumva trebuia sa primesc sau sa semnez pentru tichetul de 6500 lei? Trebuie validat cumva?
                    V E S

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by vali2008 View Post
                      Sunt incluse toate modelele, dar SL Plus este creat special..si face toti banii.
                      Daca ai rabdare si nervi de otel, recomand sa iti validezi tichetul si apoi sa astepti o reducere de destocare..in cel mai rau caz, nu pierzi nimic: avansul se restituie, iar tichetul validat se poate vinde.
                      Din punct de vedere al raportului calitate/pret, Plus-ul e de departe campionul, dar m-ar interesa si o vopsea metalizata + jante de aliaj si atunci ma gandeam la un Laureat, dar am vazut ca tot nu are geamuri electrice si jante aliaj stock, deci tot la Plus se ajunge.

                      Comment


                      • #86
                        Merdiso, poti comanda SLPlus cu vopsea metalizata. Legat de jante, gasesti la preturi decente ultedior si pe cele de tabla le pui iarna.
                        La SL Plus nu m-am impacat cu oglinzile, e sinvurul minus ce nu poate fi remediat ulterior..daca le avea electrice, cred ca era de vis.
                        PS: asa ca am prins un Prestige la destocare..

                        Cred ca acestea erau jantele, colegul Catalin poate confirma daca e multumit..
                        Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.
                        Last edited by vali2008; 29 March 2018, 20:18. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #87
                          De acord in legatura cu vopseaua, minusurile sunt intr-adevar oglinzile si geamurile electrice, dar daca erau si astea pe Plus nu mai avea niciun sens Laureate-ul.
                          Bine, oricum nu prea are, pentru ca diferenta dintre Laureate si Prestige SL o amortizeaza motorul, dotarile sunt extra.
                          Legat de jante, tot atat costa si la Dacia.

                          Sorry de off-topic.

                          Comment


                          • #88
                            Pai, Laureat si SL Plus au geamuri el doar pe fata, nh e nici o diferenta, la ambele butoanels sunt e usi..iar la Dacia la jantele de aliaj platesti de fapt diferenta, ramai doar cu cele de aliaj..

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by Merdiso View Post
                              dar am vazut ca tot nu are geamuri electrice si jante aliaj stock, deci tot la Plus se ajunge.
                              Jantele alea care par din aliaj, sunt de fapt unele simple, din tablă, în 5 "spițe", dar acoperite de un capac șmecher tot cu 5 spițe ca să ia ochii...

                              Originally posted by vali2008 View Post
                              Cred ca acestea erau jantele, colegul Catalin poate confirma daca e multumit..
                              https://www.olx.ro/oferta/jante-alia...n-IDa8mRJ.html
                              Da, exact așa mi-am luat eu, dar la 1000 lei setul cu factură și TVA inclus, plus garanție, de undeva de pe Șos. Fundeni, de la firma Stoyk.

                              ATENȚIE!
                              Pe Emag / MediaGalaxy costă 450 lei bucata!

                              Link JANTE

                              Originally posted by Merdiso View Post
                              Legat de jante, tot atat costa si la Dacia.
                              Ești sigur? Arată-mi te rog și mie un link ceva...
                              Crede-mă, că după ce am luat Loganul, primul lucru (în afaă de activarea CB la T0rquemada cu doar 50 lei) a fost să caut jante... și aproape că știu modele și prețurile pe de rost...

                              Ce a postat Vali2008 mai sus este chilipir.
                              Băgați-vă, fraților... dacă aveți bugetul pregătit!
                              Attached Files
                              Last edited by Catalin S.; 29 March 2018, 21:51.
                              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by Merdiso View Post
                                dar daca erau si astea pe Plus nu mai avea niciun sens Laureate-ul.
                                Bine, oricum nu prea are, pentru ca diferenta dintre Laureate si Prestige SL o amortizeaza motorul, dotarile sunt extra.
                                Repet, dealerul meu mi-a spus ca nu vor mai exista Acces, Ambiance, Laureate si Prestige, vor fi doar SL Plus si SL Prestige Plus mereu. Daca mai tineti minte prin decembrie exista pe site si varianta Plus, desi Rabla era incheiata de mult...

                                P.s.: iar jantele de aliaj 15" sunt 250 euro ca optiune din fabrica cand dati comanda de masina. In reprezentanta nu stiu inca. Intrebati dealerii mai bine
                                Last edited by iatagan; 30 March 2018, 01:42.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google