Discount Primit La Achizitie Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Este adevarat ca si o cotiera merita dar nu cea care, cel putin acum doi ani, venea standard din fabrica. Era subtirica si fara spatiu de depozitare, cam ca cea aflata la microbuze. Exista insa si o alta cotiera, mai lata si cu spatiu de depozitare, care se prinde tot de spatarul scaunului si nu de tunel. O gasiti ori la reprezentanta ori aici pe forum. Si daca tot o luati si trebuie sa indepartati tapiteria, cred ca s-ar justifica si o incalzire in scaune. Am intrebat zilele trecute la reprezentanta, costa in jur de 400 lei la care se adauga manopera de montaj.
    Am vazut de asemenea ca toate modelele expuse au montate paravanturi dar nu mi-a trecut prin cap sa intreb daca asa vin din fabrica sau sunt montate in reprezentanta ca un mic bonus pentru clientii noi.
    Cat despre roata de rezerva, a mea este Barum inscriptionata cu avertizarea de 80 km/h si e parca de 185. Cauciucurile de pe masina sunt de 205. Chiar mi-ar fi convenit sa fie una slim pentru ca as mai fi castigat ceva spatiu in plus pentru depozitare. Oricum eu am intors-o pe cea aflata la masina si mai pot sa mai indes cate ceva pe acolo.

    Comment


    • Luna aceasta este discont din partea Renault 400 de euro.. Am achitat avansul pentru un sandero stepway și mi s-a spus ca beneficiez de el...

      Comment


      • Un discount bunicel, mai ales daca este cumulat cu rabla se duce la 1800 € reducere din pretul de listă

        si eu am cumpărat în 2014, logan laureat cu pret de listă de 8900 € cu vreo 7000 euro datorită reducerii si a programului rabla, cumulate, pret imbatabil pt o masina noua cu dotarile, spațiul, si capacitatea respectiva

        Comment


        • In 2016 când am cumpărat eu Sandero Stepway 2 am avut un discount de 500€+ programul rabla mi-a rămas de plata aproximativ 8500€ . O masima noua la acest preț și dotările pe care le are e mai mult decât perfect.

          Comment


          • mai exact ai platit 8500 euro + o rabla la schimb sau un tichet (care costa si el)

            observatie: in ultimii ani Dacia a scumpit masinile de mai multe ori cu cate 100 euro; reducerea care se acorda in prezent abia compenseaza scumpirile

            Comment


            • Felicitari colegului care a luat Sandero Stepway 2 cu 8500 euro.
              Din cate imi aduc aminte un Sandero Stepway Prestige fara Easy-R si fara alte optiuni suplimentare era undeva la 11500 euro. Atunci erau doua variante de echipare, prima fiind parca cu 300 euro mai ieftina adica undeva in jurul lui 11.200 euro. Discountul era de 600 euro iar prima de casare 1400. Asta ar fi insemnat un 9300 euro asa ca pretul de 8500 a fost super..

              Comment


              • gabrieln1960. Sandero Stepway 2 al meu e fara easyr ,in 2016 Dacia nu a echipat mașinile cu aceasta cutie de viteze,abia în 2017 au pus pe Dacia cutiile astea. Mașina de catalog a fost 10950€.

                Comment


                • Asta inseamna ca din 2016 pana in martie 2017 (cand am dat eu comanda) varianta de baza la Sandero Stepway 2 s-a scumpit cu aproximativ 250 euro.

                  Comment


                  • Originally posted by danLaza View Post
                    gabrieln1960. Sandero Stepway 2 al meu e fara easyr ,in 2016 Dacia nu a echipat mașinile cu aceasta cutie de viteze,abia în 2017 au pus pe Dacia cutiile astea. Mașina de catalog a fost 10950€.
                    Am facut drive test cu Sandero cu EasyR in Septembrie 2016 deci cu siguranta echipau si modele Dacia!
                    L.E. Am verificat pe topicul dedicat si in Mai 2016 se putea configura un model cu EasyR pe ambele motorizari.
                    Last edited by DannyMC; 24 March 2019, 11:20.

                    Comment


                    • DannyMC când am fost la dealer in Aprilie 2016 sa rezerv mașina (a trebuit să plătesc comanda ptr că nu se cereau așa de multe Stepway-uri) nu am avut posibilitatea de a alege cutie easyr și ac automat. Sincer nici nu vroiam cutia robotizata,vreau sa simt eu mașina și să o conduc așa cum vreau eu (bătrânește și/sau agresiv). O zi buna sa ai.

                      Comment


                      • Update:

                        -da merita sa il cumperi si cu camera reverse care costa doar 100 euro. Practic pe Logan Prestige SL ca si optiuni mai ai vopseaua metalizata (300 euro), volanul de piele (100 euro), camera (100 euro) si cotiera 100 euro. In rest nu prea mai ai ce sa pui pe ea. Este mai limitata in dotari vs Duster care are avertizare unghi mort, scaune incalzite, geamuri fumurii, etc. Apropo ar fi misto sa ai si geamuri fumurii dar asta cred ca se poate rezolva doar separat la un atelier de folii.

                        -referitor la cotiera aia nu e cotiera, sau din cate am inteles eu este doar arm rest-ul care iese din scaun. Insa dealerul a zis ca mai bine renunt la aceasta optiuen si pun ei cotiera adevarata deasupra franei de mana la acelasi pret cu arm-restul din fabrica

                        -se mai poate stoarce o alarma de la dealer destul de rapid. Imi dau seama ca este ceva entry level dar banuiesc ca are garantie ceva si e mai ok sa o monteze ei direct acolo ca nu au ce sa comenteze apoi vis-a-vis de periclitarea garantiei masinii

                        -daca masina se achizitioneaza prin rci leasing pe 3 ani, dobanda este zero si ai si reviziile incluse in rata. Reviziile se platesc, nu sunt moca dar in loc sa dai 550-600 lei o data pe an, dai 50 lei in plus la rata. Apoi cand mergi la revizia anuala nu platesti absolut nimic. Asta este Dacia Box 3 credit. Optional te ajuta si cu casco prin omniasig dar iese cam 1600-1800 RON pe an si mi se pare foarte mult. Sunt sigur ca daca il fac eu separat, scot un pret mai bun. Daca faci casco prin ei, intra tot in rata deci ai un cost si mai ridicat.

                        Loganul Prestige cu vopseaua metalizata, volanul de piele si camera ajungea la putin sub 10.000 euro dupa ce scazusera rabla. Pretul este acelasi la toti dealerii dacia. Deci sunt preturi impuse si se ajusteaza direct de Dacia care poate oferi discounturi. De la dealer poti sa storci doar chestii materiale... alarme, presuri, etc.

                        Comment


                        • [QUOTE=Maskatu;n3634639]Update:

                          " Este mai limitata in dotari vs Duster care are avertizare unghi mort, scaune incalzite, geamuri fumurii, etc. Apropo ar fi misto sa ai si geamuri fumurii dar asta cred ca se poate rezolva doar separat la un atelier de folii."

                          pe noua generatie de logan si sandero vor fi si optiunile acestea




                          Comment


                          • Oare ce protectie uv au geamurile spate si cele fata la logan 2 din fabrica?
                            oare jaluzelele ajuta si ele cu protectia aceasta?
                            intreb mai ales pt un bebe care sta in spate în scaun special

                            Comment


                            • Aceste jaluzele le am eu
                              se vede în poza si chederul suplimentar montat de mine la portiere
                              You do not have permission to view this gallery.
                              This gallery has 1 photos.

                              Comment


                              • Stiu modelul, ma interesa si pe mine dar am cam uitat. Sunt bune sa mergi cu geamul crapat? Sau din cauza curentului de aer cad?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google