Discount Primit La Achizitie Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Asta ptr ca ai renuntat la cei 5 ani fara griji...

    Comment


    • #32
      CU 600 de euro economisiti iti cumparai sticle de vin pentru cativa ani.

      Comment


      • #33
        - covorasele + kit legislatie nu o sa fie pe factura finala am primit telefon de la vocea cclientului ...............desi pe site alea la 161 ron cauciuc cu margini par OK
        - mai am sperante inca poate mai apare ceva.................

        drumuri bune !
        Mă numesc BUREBISTA și conduc DACIA

        Comment


        • #34
          Originally posted by Onixer View Post
          Anul trecut, prin programul rabla, singurul lucru care l-am primit cadou la masina a fost o sticla de vin care puteam sa o cumpar din magazin. Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R Prestige. Am avut un discount de 600E din partea lor si rabla la schimb
          Deci in afara de sticla aia de vin, ai avut discount sau nu?

          Ai spus 600 euro! E ceva, nu gluma.

          Originally posted by walterescu View Post
          - covorasele + kit legislatie nu o sa fie pe factura finala am primit telefon de la vocea cclientului ...............desi pe site alea la 161 ron cauciuc cu margini par OK
          - mai am sperante inca poate mai apare ceva.................

          drumuri bune !
          Nu, asa este! Nu apar nici la mine pe factura. E doar discount / pacalelea gen "marketing".
          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

          Comment


          • #35
            Revin dupa ce m-am plimbat pe la mai multi dealeri DACIA. Tot ce am putut primi au fost numerele rosii si la un alt dealer o alarma.
            In perioada 09-11 au operatiunea lor Porti deschise dar nu ofera niciun voucher discount, anul acesta exista doar o tombola.
            Am sunat la Vocea Clientului si am intrebat daca Dealerii lor pot oferi discounturi. Evident mi-au spus asa: preturile sunt aceleasi la toti dar ei isi pot fideliza clientii. Am intrebat nu pot sa imi ofere si ei ceva optionale gratis cum ofera alte marci. Raspunsul a fost: sigur ca pot fideliza clientii dar este alegerea lor.
            Oricum ma asteptam si eu sa primesc macar o cotiera sau un volan piele si o alarma.
            Daca aveti contacte de la vreun dealer care v-a oferit discount sau ceva asemanator, apreciez daca le impartasiti.

            Comment


            • #36
              Apropos de discount pe la "altii"...

              In 2008 am achizitionat un Hyujndai i10 pe care-l am si in prezent si cu care merge nevasta. Pretul: 9.210 euro, dar full options, abia aparuse, smecherie, gadgeturi, mp3, aux, proiectoare, full electric, chestii socoteli. Petul a fost de lista, fara discount, deoarece il luasem pe firma cu avans minim dar rata mare, in fine...

              Auzind asta, un var de-al meu a dorit sa mearga si el la acel dealer pentru a-si cumpara masina, dar un Accent. Pentru ca nu stiu ce vanzari nu or fi facut aia, planuri trimestriale, cincinal, etc si alte nebunii, i-a dat un discount URIAS, luand astfel Accentul cu vreo 10.500 de euro... tot in rate, dar persoana fizica.

              Sa mor cand am auzit!

              Apoi, ca sa ma oftic si mai tare, au scos astia de la naftalina gen masini de drive test niste Hyundai Coupe FX (cu 2000-3000 km la bord, dar impecabile), la doar 11.000 respectiv 12.000 euro...

              Alt infarct si atunci...

              Pana la urma trebuie doar sa avem rabdare si sa luam toti dealerii la rand, iar, dupa caz, sa ne tiganim cu ei...
              Last edited by Catalin S.; 10 March 2018, 10:30.
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • #37
                Le-a dat la preturile alea de frica sa nu ramana cu ele pe stoc. Dealeari Dacia pe de alta parte nu stau cu frica ca vor ramane cu masini pe stoc, motiv pentru care tin la pret.

                Comment


                • #38
                  Dacia are masinj pe stoc..cdl putin in toamna si-au dat seama ca fara discounturi nu fac vanzari..
                  Vorba colegului Catalin: nu te tiganesti cu ei, nu primesti.
                  Am mai repetat sfatul: te duci la ei, te inscrii, apoi te dai ranit ca nu te mai intereseaza, intrucat ai alte oferte mai bune. Cu putina rabdare, sigur primesti ceva..

                  Comment


                  • #39
                    In perioada 9-11 Martie Extra Garantia 2 ani este gratis.

                    Comment


                    • #40
                      In 2014 la AMG ,rabla scazuta, discount 300 E, alarma si presuri gratuit. (presurile nu au fost originale)

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by RazvanF View Post
                        Le-a dat la preturile alea de frica sa nu ramana cu ele pe stoc. Dealeari Dacia pe de alta parte nu stau cu frica ca vor ramane cu masini pe stoc, motiv pentru care tin la pret.
                        Ce vorbesti? O cunostinta a luat in ianuarie Logan care era pe stoc de cateva luni.
                        E plin parcul Caremil din Iasi de masini pe stoc.

                        Doar ca Dacia ofera o marja comeriala atat de mica de dealerilor, incat atia nu prea au de unde sa mai lase la pret,

                        Comment


                        • #42
                          Eu in 2017 la prestige mcv nu am primit nimic... Am platit si presuri si numere si trusa medicala...si alarma... Pana și montajul... Si am cumparat una pe can, care se montează mai usor.
                          Voucher: 1500 de lei la dealer.

                          Comment


                          • #43
                            Cat a fost pachetul legislativ? Am inteles ca e 92 de euro... Cam mult
                            Last edited by 77sky; 12 March 2018, 00:09.

                            Comment


                            • #44
                              Stiu cum e...eu am primit un "mic" discount la a mea, in rest am fost nevoit sa platesc full price la "mofturi". Mi-a facut un discount mai bun la urmatoarea masina pe care am vrut sa o achizitionez.
                              Asa este mr.K. Nu prea au de unde lasa, preturile sunt la limita. Dar se si merge pe ideea "tot la noi vei ajunge". Cred ca Dacia este cea mai bine vanduta masina de noua si de asta.

                              Comment


                              • #45
                                Este o vorba in popor foarte adevarat: copilul care nu plange nu primeste..
                                Cam asa este la Dacia si la oricare alt dealer: daca mergi ferm convins si cu banii in punga de parca e singura masina pe piata, pleci cu punga goala si cu masina cheala..
                                Dar daca te duci si le fluturi punga si apoi le spui ca are balta si alt peste, poti avea surprize..placute..sau iti pui cenusa in cap ca nu ai toti banii, a intervenut ceva sau ai gasit altceva, etc .
                                Trebuie rabdare si nervi de otel. E adevarat ca Dacia nu are concurenta la ce ofera, dar garantat mergi mai linistit cand ai climatronic in loc de AC, oglinzi electrice in loc de reglaj manual si altele..ca pana ai sa cumperi o alta masina, ramai cu ce ai luat/primit/negociat..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google