Discount Primit La Achizitie Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Discount Primit La Achizitie Logan

    Salutare,

    Doresc sa achizitionez un Logan SL Prestige Plus motorizare 1.0 SCE.
    Initial am vrut un SL PLus cu o motorizare 0.9 TCe. Am ales insa prima varianta datorita echipamentelor diferite la SL Prestige Plus.

    Am fost la cei de la Meridian le-am spus ca urmeaza sa o achizitionez prin Programul rabla si ca o voi plati integral la livrare.
    Voiam sa stiu daca voi ati obtinut diferite discounturi ca eu am primit doar alarma sau senzori de parcare.

  • #2
    Si eu am fost tot la meridian si mi au dat de înțeles ca nu ofera nimic bonus, chiar daca si eu voi plati cash... poate colegii de forum au experiente mai bune cu alti dealeri si ne pot spune si noua

    Comment


    • #3
      Ce-i aia cash?
      Cine mai vine in ziua de azi cu mormanul de bani in punga, ptr. o achizitie de genul.
      Tranzactiile se fac prin banking, civilizat.
      Credeti ca-i impresionati pe aia daca venti cu teancurile de hartii si le varsati pe masa?
      E o falsa impresie, beneficiati fix de aceleasi reduceri (daca e cazul) fie cash fie prin transfer bancar.

      P.S. In 2006 cand am luat tabla (tot de la meridian), m-am dus si io cu cashu'-n punga (la propriu), contravaloarea a 7850eur, platiti in lei, da' inca erau alte vremuri.

      Comment


      • #4
        Crted ca se face referire la cash in sensul de palta integrala, fara xredit/leasing, de altfel casierii dela delaeri nu sunt prea incantati sa le duci sacul cu bani, trebuie sa il duca apoi la banca.
        Catalin, daca e Prestige eu zic totusi ca are senzori de parcare in dotare standard..deci, daca mai prinzi alarma cadou, nu ezita.
        Daca ai banul (in cont sau acasa), insista pentru ceva in plus, sub pretextul ca ai oferte pentru alte MASINI.
        Am fost exact in aceeasi dilema ca si tine, dar pana la urma m-a incantat climatronicul de pe Prestige.
        Vezi ca primavara, de obicei, Dacia (nu dealerul) organizeaza o caravana si , daca participi la drive test, se acorda un voucher de 200 Eur exclusiv pentru achizitia unei masini noi. Am prins si eu..
        Apoi, mai poti prinde o masina pe stoc si mai castigi un discount.
        PS: ti-am trimis un PM.

        Comment


        • #5
          La Meridian...

          Nu am mai asteptat programul Rabla si am luat-o cu banul jos.

          480 euro discount pentru un SL Plus, alba, ce aveau pe stoc de fapt, dar cica au mai pus niste chestii, cum ar fi presuri, extinctoare, trusa...

          E o pentru noi...
          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

          Comment


          • #6
            Din cate stiu nici nu mai ai voie conform legii sa cumperi ceva cu atati abani cash.Si eu am platit integral cand am luat masina si "nema" avantaje.

            Comment


            • #7
              Dacia e best buy pentru ce/cat ofera..dar se mai pot obtine una-alta..o destocare, o promotie..Adica la 8000-9000 Eur exista si alte variante demne de luat in seama , chiar si Dacii de 1-2 ani in garantie.
              Trebuie doar sa ii arati dealerului ca stii acest lucru si daca vrea sa vanda, te suna.
              E pacat sa nu incerci.

              Comment


              • #8
                Salut! Am spus ca doresc sa il achit integral! Nu am spus ca vreau sa platesc cash!
                Am intrebat de discounturi pentru ca un prieten care a cumparat o Skoda Rapid platita integral (adica nu rate, leasing etc) a primit cateva echipamente optionale in mod gratuit. Ma gandeam astfel ca si dealerii de Dacia au libertatea sa ofere o cotiera, un volan imbracat in piele sau ceva euro in minus.

                Comment


                • #9
                  Alarma poti sa primesti sigur..

                  Comment


                  • #10
                    Primesti....nimicuri.
                    La o masina de 20 de mii de euro primesti discount 2300 de euro la plata integrala, la una de 10 mii ar fi frumos sa primesti 1150 de euro discount, nu?
                    Ei bine, n-ai sa vezi asta.

                    Comment


                    • #11
                      Nu renunta la motorizare pentru cateva dotari in plus, gandeste-te bine.
                      Cat despre plata integrala, nu valoreaza nici 2 bani pentru dealer / vanzator. Ei incaseaza toata suma oricum, chiar daca tu o cumperi in leasing. Ba mai mult, unele firme de leasing ofera vanzatorilor bonus daca vand prin firma lor, bonus de multe ori mai mare decat castigul vanzatorului de la dealer deci el este mai interesat sa o vanda prin firma X de leasing decat sa platesti tu integral. Bottom line - plata integrala nu iti aduce niciun avantaj, indiferent ca este Dacia sau alt brand.

                      Eu am primit 300E discount fata de pretul de lista si accesorii de 100E de la dealer.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Mai gândește-te la motor...
                        Citește despre problemele apărute pe forum...

                        Comment


                        • #13
                          Cand am luat limuzina" din semnatura am ales discountul de 600 euro si din partea consilierului am primit covorase,numere gratuite,alarma Maat..Posibil sa fie nimicuri..
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • #14
                            Alarma e buna de trezit vecinii, nu se sperie hotii de asa ceva.
                            Covorase se gasesc mult mai bne, numerele...cum am zis nimicuri.
                            Sunt branduri care apreciaza consistent plata integrala, nu intru in polemica pe tema asta, e plin netul de informatii.

                            Dacia ofera rar discount-uri, chiar daca masina are marja de profit suficienta.

                            Comment


                            • #15
                              Ehh,cica alarma "da bine" la Casco...
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google