Dacia Logan 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am făcut test drive cu Sandero Stepway benzină 1.0 tce 90 cai,impresia mea este că zgomotul motorului este mai mic in habitaclu față de Logan 2 0.9, mașina este mai fâșneață,scaunul mai confortabil.

    Comment


    • Zero 9 e mai gălăgios și față de 1.0 sce de 73 cp.
      Logan 0.9 TCe 2018

      Comment


      • Un minus la Logan ,cu care nu am putut face drive test ,este in opinia mea portbagajul care se inchide foarte greu

        Comment


        • Noul model Dacia Logan va putea fi comandat de la începutul lunii februarie iar disponibil pentru drive-test la toţi dealerii Dacia din ţară - sfârșitul lunii ianuarie. Indiferent de nivelul de echipare, noul Logan nu are incluși senzorii de parcare şi camera video marșarier pentru asistență la parcare. Pachetul cu senzori şi cameră video poate fi achiziţionat cu 350 de euro şi doar pentru nivelul de echipare Confort. Clienții care doresc să achiziționeze doar senzorii acustici spate pentru asistență la parcare vor plăti 150 euro.
          La echipamente opționale figurează şi aerul condiționat cu reglaj automat, acesta putând fi achiziționat pentru prețul de 200 de euro. Cumpărătorii care vor dori să îşi aleagă o anumită culoare metalizată vor mai scoate din buzunar 350 euro.







          Comment


          • Era bine dacă optionalele erau disponobile și pe varianta Esențial.Rabla când incepe anul acesta?

            Comment


            • Are cineva poze cu noul Logan in culoarea standard,alb?

              Comment


              • Ce dimensiuni au jantele de la noul Stepway (J-ul si ET-ul), sunt la fel cu Stepway 2?

                Comment


                • Au aparut in configurator noile modele Dacia.

                  Comment


                  • Din ce vad opțiunea de Cvt e 1100 euro și poate fi instalata doar pe motorul TCE 90 la echiparea comfort. Deci cam 13000 euro(cam mult pentru masina de 5000 euro) .
                    Pentru un motor cu 3 cilindri turbo și cuplu max de 140Nm ar trebui sa tina CVT(mai ales ca nu avem pretenții de sport la Logan).
                    Senzori de parcare(am pana și la Logan 1)încă puțin, mai punem opționale și batem spre 15000euro.
                    Totusi deja la sume din astea încep sa ma uit la concurență cu Cvt și hibrid (adica Toyota).

                    Comment


                    • 15440 € mi-a ieșit mie un Sander Stepway full. Un Clio full cu automată EDC îmi ieșise un pic peste 22000 €.
                      În condițiile în care aș avea, să zicem, bani să plătesc integral cei 15440 €, aș prefera să mai fac un credit de 7000€ pe 5 ani și să cumpăr Clio.
                      Last edited by Bobses; 14 January 2021, 09:58.

                      Comment


                      • Buna ziua am un Logan din 2016 luna 11 nu are închidere deloc și vreau să știu dacă se poate pune și a doua întrebare are aer condiționat dar la locașul de la filtru este sigilat,se poate sa nu aibă filtru.va multumesc

                        Comment


                        • George, ai greșit topicul: aici se discută despre noul Logan 3.

                          Comment


                          • Dimensiuni jante Stepway-ul nou: 16" , J-6,5 , ET 45 , anvelope 205 / 60 R16 92H

                            Comment


                            • Originally posted by Bobses View Post
                              15440 € mi-a ieșit mie un Sander Stepway full. Un Clio full cu automată EDC îmi ieșise un pic peste 22000 €.
                              În condițiile în care aș avea, să zicem, bani să plătesc integral cei 15440 €, aș prefera să mai fac un credit de 7000€ pe 5 ani și să cumpăr Clio.
                              Scumpe rau masinile. Mi se pare mie sau s-au scumpit bine de tot masinile in ultima vreme. In 2018 am platit pe o Honda Civic , 1.5 benzina, 182 CP , echipare Sport Plus - 24000 eur.

                              Comment


                              • Da domne, Dacia scump domne scump, este decit pentru patrioti si taxi(ridesaring)isti ! Va pupa colegu vostru mergem la altii deacuma

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google