Dacia Logan 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E posibil sa apara maine.
    Ciudat e ca linkul de mai sus nu mai e valid iar cand era valid aparea ca fiind postat cu data de maine (14.04). Cred ca le-a scapat mai devreme.

    Comment


    • Euro NCAP safety rating of the Dacia Logan 2021: detailed results, crash test pictures, videos and comments from experts

      Comment


      • Asa e , acum apare pe site-ul Euroncap.

        Comment


        • Si aici: https://economie.hotnews.ro/stiri-au...ro-stepway.htm

          Comment


          • Masina este Dacia Sandero Stepway nu Dacia Logan.S-au incurcat cei de la Euroncap.

            Comment


            • De aruncat un ochi aici înainte de a face caz de 2* (practic 4* pe standardul vechi), depunctat pentru lipsă senzor detecție sofer și pasageri spate, lipsă AEB spate etc

              https://cdn.euroncap.com/media/62618...-datasheet.pdf

              https://www.euroncap.com/en/ratings-...wFitment=false


              General comments

              The Dacia Logan is structurally identical to the Sandero Stepway but has a different roof-line towards the rear. Based on some additional tests and data reviewed by Euro NCAP, the star rating of the Sandero Stepway can be applied also to the Dacia Logan.


              Last edited by t0rquemada; 14 April 2021, 13:58.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Sa vezi acum comentarii de la toti "meseriasii" cu canale pe Youtube si de la toti posesorii de "cazane" care nu isi permit o Dacie noua. Eu unul sunt multumit de achizitie , pentru cati bani am dat pe ea nu aveam alternativa mai buna.

                Comment


                • Daca la deformare reziata ok, adica dupa un impact major, reusesti sa deschizi usa fata, eu zic ca este mai mult decat ok, sper sa faca acest lucru.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Euro NCAP safety rating of the Dacia Logan 2021: detailed results, crash test pictures, videos and comments from experts


                    Mie imi apare Logan, inseamna ca au corectat...

                    Comment


                    • Ieri am fost la reprezentanță (aveam și avansul de 5% pentru Logan ECO-g 100, full option!). Mașina o mai văzusem dar nu făcusem drive test. L-am făcut și ... am venit cu banii de avans acasă. Ce m-a determinat să renunț: servodirecția care este mult prea ... flexibilă – pentru taximetriști cred că este ideală (oare ce se întâmplă când dai într-o „gropiță” la 120 km/h?); al doilea motiv-modul de funcționare al motorului (numai pe GPL am mers), respectiv turarea excesivă a acestuia pe accelerare și ... fără vlagă, motorașul meu de 09 TCe este mult mai sprinten și cu zvâc în el. Celelalte plusuri ale mașinii (și sunt destule!), nu m-au determinat, cel puțin deocamdată, să o achiziționez, sunt totuși 14.000 de euro.

                      Comment


                      • Am și eu 0.9 și am facut drive test cu 1.0,nu sunt deacord cu zvacul,0.9 are cuplu 140 Nm,iar 1.0 eco-g are 170 Nm,eu am simțit acea diferență in favoarea noului Logan.

                        Comment


                        • Originally posted by bestiuta2007 View Post
                          [FONT=Calibri][FONT=Helvetica]servodirecția care este mult prea ... flexibilă – pentru taximetriști cred că este ideală (oare ce se întâmplă când dai într-o „gropiță” la 120 km/h?)
                          Se intareste directia la viteza, stai linistit. Ai condus in jurul showroom-ului?
                          Motorasul pe GPL e sensibil peste 0,9 TCe-ul tau.

                          O intrebare am si eu: Media Display are Android Auto? Sau e numai pe Media Nav?
                          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                          Comment


                          • playmaker831, cu siguranță că așa este, dar eu sunt nervos și supărat, chiar voiam să trec la următoarea generație de Logan, acum sunt pus în dificultate. Am multi prieteni în Reprezentanță, majoritatea mi-au spus că servodirecția nu este o problemă, doar trebuie să mă obișnuiesc cu ea. La capitolul motorizare, da, au fost persoane care nu prea au lăudat noul motor versus vechiul motoraș de 09.
                            Last edited by Silviu; 19 April 2021, 16:00.

                            Comment


                            • Eu am facut test cu toate 3 modelele, pe Logan am avut 100CP GPL, iar pe Sandero si pe Stepway 90CP benzina. Te asigur eu ca cei 10CP si diferenta de cuplu se SIMT foarte bine.
                              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                              Comment


                              • Ambele au android auto,diferența e de un cablu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google