Logan III - Accesorii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vorbeste la o firma de componente electronice locala, toti lucreaza cu TME, Mouser, etc.

    Comment


    • Imi puteti recomanda niste covorase din material textil pentru Logan/Sandero?

      Cele originale sunt ok? Merita ~230 lei?

      Comment


      • Încearcă la Rimi.ro sunt calitative și frumoase.

        Comment


        • Originally posted by catelullego View Post
          Imi puteti recomanda niste covorase din material textil pentru Logan/Sandero?

          Cele originale sunt ok? Merita ~230 lei?
          Merita.

          Daca esti zgarcit, ia de pe Rimi.

          Comment


          • Zgarcit la ce? Cred ca sunt mai scumpe decat cele originale si la calitate mai bine nu discutam...

            Comment


            • Salut.

              Stiti cumva daca cotiera cod 8201679842 se poate monta pe logan/sandero phase III ?

              Multumesc

              Comment


              • Oficial, doar 877007206R este suportată pentru Logan/Sandero III - și doar dacă ai consola joasă - nu cea înaltă, evident...
                Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                Comment


                • Aș vrea să îmi pun cârlig la Logan, pentru suport de biciclete.
                  La Auto Europa nu au kitul ce are mufă cu 13 pini, doar cel cu 7. Nu aș vrea să folosesc adaptor decât dacă nu am altă variantă.
                  O altă variantă e să iau un kit de la altă firmă autorizată.
                  Știu că teoretic nu ar trebui să afecteze garanția, dar vă rog să îmi spuneți dacă există șanse să am probleme cu garanția.
                  Am văzut unele modele care au modul CAN, e necesar sau util? Credeam că e util doar pentru dezactivarea automată a senzorilor de parcare. Cum Golanul are buton pentru asta, probabil ar fi inutil.
                  Pe forumuri de bogați (gen Land Rover), unii ziceau că aveau probleme cu lumini care licăreau dacă nu aveau modul CAN și recomandau doar cârlig cu instalație originală, de fabrică.
                  Cum Dacia nu are așa multă electronică, probabil nu e așa de important.
                  Kitul Dacia are modul CAN?

                  Comment


                  • La ce ai nevoie de carlig cu 13 pini, daca vrei sa fie folosit pentru un suport de biciclete ?

                    Comment


                    • Poate vrea sa traga si sufrageria dupa el daca ploua sa aiba unde plimba bicicleta.

                      Comment


                      • Stie cineva cati mm au capacele de pe jantele Amaris de 16''?

                        Vreau sa-mi iau altele de pe Aliexpress si am doua optiuni: 56mm si 60mm, sunt astea de aici.

                        Comment


                        • Va salut!
                          Am comandat un Logan III, versiune Prestige. Trebuie sa soseasca pe la jumatatea lui Martie. Din catalogul oficial de accesorii, am comandat deflectoarele de aer fata + spate si aparatorile de noroi. Astazi m-a sunat reprezentantul dealerului sa-mi spuna ca NU SE POT MONTA DEFLECTOARE PE GEAMURILE DIN SPATE. Informatie de la colegii dumnealui din service. Este adevarat?

                          Multumesc.

                          Comment


                          • Vrajeala. Logan 3 Prestige octombrie 2023: au montat deflectoarele fata spate fara probleme.
                            Ori nu le au pe stoc si incearca sa se eschiveze ca sa nu stea cu masina in parcul auto pana vin si alea de pe spate...ori au dat comanda aiurea de piese (daca tin minte bine erau pachete separate fata-spate, posibil sa le fi comandat doar pe alea de pe fata).

                            Comment


                            • Orice agent de vanzari din showroom primeste de la Dacia un Excel cu ce accesorii sunt compatibile cu ce model si echipare. Cere sa-ti arate.
                              Daca nu, listeaza asta:

                              Inveleste o caramida cu hartia, si trimite-le-o prin vitrina.
                              Apoi mergi la un alt dealer, presimt ca o sa ai probleme cu ei, daca habar n-au ce vand.
                              (Stiu ca sunt dur, dar m-am saturat de dealeri care habar n-au ce vand, habar n-au sa citeasca un manual, si pun, la revizii, la masini in garantie, ulei 5W40 in motoarele curente, ca e mai ieftin)

                              Comment


                              • Originally posted by drafir View Post
                                Va salut!
                                Am comandat un Logan III, versiune Prestige. Trebuie sa soseasca pe la jumatatea lui Martie. Din catalogul oficial de accesorii, am comandat deflectoarele de aer fata + spate si aparatorile de noroi. Astazi m-a sunat reprezentantul dealerului sa-mi spuna ca NU SE POT MONTA DEFLECTOARE PE GEAMURILE DIN SPATE. Informatie de la colegii dumnealui din service. Este adevarat?

                                Multumesc.
                                Apărători de noroi față +spate? Știu că la Logan 3, nu sunt pentru spate sau nu se găsesc.. Știe cineva, ce tip de apărători s-ar potrivi pe spate, cumva de Logan 2 ar fi compatibile?
                                Deflectoarele, nu or să zgârie geamul , în partea de contact cu ele?
                                Last edited by burtosu; 10 February 2024, 23:12.
                                KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google