Cum Facem Sa Nu Mai Intre Nisipul Si Sa Stea Intre Prag Si Aripa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by CataFOF View Post
    Nu ai avut timp sa speli, da ai avut timp de dat roti jos si alte cele.
    Ai scris o poezie pt doua kkturi de plastic, cum se dau ele jos.
    Jetul de la spalatorie are putere, scoate tot jegu de acolo. Sticla de plastic cu gaura.n dop este fix pix, mai mult umezesti locul.
    De fapt am dat jos toate 4 rotile de pe masina pentru ca erau cele de iarna si le-am pus pe cele de vara. Asa ca am decis sa curat si pe acolo pe la praguri fara sa mai spal pentru ca trebuia sa plec cu masina in scurt timp.

    Comment


    • Originally posted by Ampt View Post
      Îţi recomand spălătoria de lângă Billa Drumul Taberei, de acum trei ani când s-a deschis eu numai aici spăl maşina, iar preţul pentru un interior şi exterior este de 17 lei (9 lei spălat exterior şi 8 lei spălat interior).
      Şi îţi garantez că nu îţi nimeni de acolo taxa suplimentară pentru zona cu pământ de flori!
      multumesc pentru pont. e inspre scoala 205 (scoala mea ) ?
      sau vis a vis, langa tricodava ?

      Comment


      • Este chiar în incinta parcării de la Billa, mai exact pe laterala magazinului, undeva între McDonald’s şi benzinăria Petrom.

        Comment


        • am inteles. multumesc. ai facut si tu operatia asta, acolo ?

          Comment


          • Da' ce mare operatie e, deschizi potiera si dai cu jetul, minunandu-te cate chestii ies odata cu zoaia de acolo.

            Comment


            • Originally posted by Andy96 View Post
              Iata ce am gasit la mine in praguri dupa aproape 7 ani si 35.000 km in care nu s-au curatat niciodata acele locuri. Am curatat acele locuri de noroi dar nu am spalat pe acolo cum ar fi trebuit din lipsa de timp. In final s-a rezolvat la spalatorie, acum acele locuri fiind curate. Dupa cum se vede in poze am noroc ca nu au ruginit pragurile deloc pana acum.
              P.S. Am aparatori de noroi la masina si tot s-a adunat noroi in praguri. Pozele sunt de la pragul de pe partea dreapta, la cel din stanga am gasit exact la fel ca la cel din dreapta.
              Eu nu inteleg de unde atata mâl, la doar 35k km. Eu am 40k km si doar praf pe acolo.

              Comment


              • Originally posted by Andy96 View Post
                Cu placere Kojak.
                Operatiunea pe care am facut—o la mine la masina intocmai cum am scris in postul de mai sus a durat cam 30 de minute la ambele praguri cu rotile din fata date jos, fara sa spal acel loc de la praguri pentru ca nu am avut timp. Am uitat sa precizez in postul de mai sus ca am dat rotile din fata jos de pe masina ca sa am loc sa lucrez pentru ca altfel nu aveam cum sa desfac carenajele aripilor in partea de jos la praguri.
                Bracheaza rotile si o sa ai loc sa dai alea jos.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • @arhanghel80
                  vad ca esti din tulcea-galati. oi fi mers doar pe ape.
                  serios vorbind, depinde de cat de curate sunt strazile si daca o mai iei si pe langa asfalt. eu am mai luat-o, mergand si in zone neasfaltate.
                  iar la rigola, in bucuresti, unde parchez masina, e ca pe camp de la aluviunile adunate.

                  Comment


                  • Iarna se aduna acolo mult nisip.

                    Comment


                    • Originally posted by B997NDL View Post
                      am inteles. multumesc. ai facut si tu operatia asta, acolo ?
                      Cu plăcere!
                      Vezi că nu este nevoie să deschizi uşa, la mine a dat cu jetul de apă exact la îmbinarea dintre uşă (aceasta fiind închisă aşa cum ţi-am spus), prag şi aripă.
                      Baftă!

                      Comment


                      • Luati o lanterna si verificati daca mai aveti acolo ceva, dupa ce curatati cu jetul.

                        Comment


                        • Pun niste poze, poate imi explicati si mie cum ajunge jetul de apa sa curete la fel de bine ca atunci cand deschizi portiera. Cu portiera inchisa, prin rostul ala abia curatati ce e in apropierea rostului, luati si bagati o sarma sa vedeti cat de mult intra in locasul ala, spre coltul de jos.
                          Attached Files
                          Last edited by mr.K; 31 May 2014, 14:05.

                          Comment


                          • se spala bine cu pompa. eu asa spal. tin lancea acolo pana iese apa curata. pompa mea nu e puternica si pot spala cu ea chiar si pragurile si balamalele.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Pun niste poze, poate imi explicati si mie cum ajunge jetul de apa sa curete la fel de bine ca atunci cand deschizi portiera. Cu portiera inchisa, prin rostul ala abia curatati ce e in apropierea rostului, luati si bagati o sarma sa vedeti cat de mult intra in locasul ala, spre coltul de jos.
                              Stai liniştit că ajunge să cureţe jetul de apă porţiunea cu pricina chiar şi atunci când portiera este închisă, presiunea apei asigurată de lance şi mişcarea în lateral a acesteia sunt acele elemente care fac diferenţa.

                              Comment


                              • Eu stau linistit, dau cu jetul acolo cu portiera deschisa. Orice lucru e mai simplu cand vizezi direct zona respectiva.
                                E vreo smecherie sa faci asta cu portiera inchisa, ca nu pricep...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google