Cum Facem Sa Nu Mai Intre Nisipul Si Sa Stea Intre Prag Si Aripa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    si la mine a crescut acolo o planta , frumos !
    tre sa ma duc sa o desradacinez , ca nu cred ca este locul ei acolo .
    ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

    Comment


    • #77
      asta cu sera de flori din aripa este veche. la primul logan am gasit mereu pamant acolo si plantute. un trifoi dragut. am cautat sa etansez bine aparatoarea de plastic din aripa, dar nu pe acolo intra mizeria ci se scurgea apa de sus cu praf. aceasta zona nu are o scurgere bine gandita catre exterior. praful cu apa se strange periodic, daca ai bafta de pomi, nu se stie ce poate iesi, poate sa-ti creasca si un cires acolo. inginerii au conceput aiurea scurgerea. un exemplu de lipsa studiu, ca multe altele.

      Comment


      • #78
        salutare

        sunt posesor de sandero si de curiozitate am verificat zona "problema" si nimic nimic pana acum ...masina are un an si jumatate . am descoperit alta treaba in schimb la masina tatalui meu respectiv kia ceed ...cred ca un ghiveci de pamat bete frunze pietricele si nisip din ambele zone .masina are 4 ani deci ...totul tine de bulan )
        :

        Comment


        • #79
          eu ieri am "cultivat" terenu ... era plin de pamant si fire de iarba acolo ... prima data cand am auzit nu imi venea a crede ca creste iarba, plante etc acolo
          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

          Comment


          • #80
            Ieri am curatat acea zona la spalatorie cu jet puternic de apa si a curs noroi cam 10 min continuu,o sa fac aceasta operatiune cam la jumatate de an sa fie mereu curat acolo.
            Singura problema cand faci operatiunea asta la spalatorie este ca sare ceva apa si pe banchete datorita jetului foarte puternic de apa si mai ales daca fata de la spalatorie nu nimereste tot timpul intre aripa si prag

            Comment


            • #81
              In loc sa fiti mandri ca aveti masini "verzi" care sunt prietenoase cu natura, voi scoateti plantele frumos crescute....
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #82
                bogdan 1984 , inainte de a pune aparatorile de noroi aveai probleme ?
                asa este cam eco masinile astea , eu dupa aproximativ un an am observat ca incolteste ceva acolo , pana atunci pe semne ca nu se acumulase destul pamant cat sa'mi atraga atentia !
                ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                Comment


                • #83
                  pana sa montez aparatorile, nu am bagat de seama locul acela. aparatorile le-am pus dupa scurt timp dupa ce am cumparat masina.
                  sigpic

                  Comment


                  • #84
                    poze cu capacelul de sub grila:
                    Attached Files

                    Comment


                    • #85
                      Pentru cei care aveti probleme cu nisipul sau va cresc plante(cazul meu) de cele mai multe ori la baza aripii din stanga veti observa ca carenajul (scuze pentru cacofonie) nu este bine pus deoarece trebuie sa fie putin spatiu(Am verificat la aripa din dreapta si la masinile din reprezentanta) intre el si aripa ca sa aibe loc apa, nisipul etc. sa se scurga. Am atasat niste poze ca sa intelegeti la ce ma refer. Ca sa remediati problema trebuie sa desfaceti carenajul si sa il puneti in asa fel incat la baza lui sa fie putin spatiu daca nu reusiti puneti o bucata mica de cauciuc sau ceva pentru a sta putin departat de aripa. Cei care aveti protectii de aripi nu este nevoie sa le dati jos pentru a demonta carenajul. Spor la lucru.
                      Attached Files
                      Last edited by Renault; 1 July 2010, 13:01.

                      Comment


                      • #86
                        Eu am gasit un firisor de iarba acolo. Data viitoare plantez marjuana. Sa fie chiar sub nasul politistilor cand ma opresc in trafic si sa n-o vada.

                        Comment


                        • #87
                          Iata ce crescuse si la mine !
                          O sa ma apuc de curatenie ca nu se mai poate ,''Renault'' , cred ca ai dreptate !
                          Attached Files
                          ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                          Comment


                          • #88
                            Adryanys daca ai nevoie de ajutor te pot ajuta, trebuie curatat bine locul respectiv si dupa care dat cu vaselina acolo, cel putin eu asa am facut

                            Comment


                            • #89
                              adryanys eu zic sa lasi sa creasca sa vedem ce planta sau copac este
                              la mine este in momentul de fata, exact ca in primele poze de pe acest topic
                              sigpic

                              Comment


                              • #90
                                Multumesc!
                                Ma gandeam sa mai las , poate un pepene ,ceva!
                                Glumesc !
                                ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google