Cum Facem Sa Nu Mai Intre Nisipul Si Sa Stea Intre Prag Si Aripa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Si eu am scos doapele alea de cauciuc pt ca la fel riscam sa i-mi intre mizeria pe la gura de admisie a aerotermei.
    Fruzulitele cand se uscau intrau in zbor pe gura aia foarte repede de la curentii de aer,,,asa ca am scos doapele si gata!

    O sa pun si eu o plasa de tantari pe grilajul de plastic ca sa nu mai intre asa multa mizerie acolo jos la aripa sau in aeroterma frunze.

    Comment


    • #62
      putetii pune o poza cu doapele alea de care spuneti ...ca nu imi dau seama unde este !?
      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

      Comment


      • #63
        si mie mi au crescut plante acolo. eu am rupt clemele care prind aparatoarea de aripa pt ca nu ieseau. de unde gasesc cleme dalea ?

        Comment


        • #64
          Frate,ce chestie.Nu ma gandeam ca poate baga pe acolo.Am sa ma uit si la mine daca am mizerie in zona aia.
          marx,intreaba si tu la magazinele de piese auto.......Bafta.

          Comment


          • #65
            baieti puneti niste poze cu dopapele ca la fel ca si colegul de mai sus nu imi pica fisa cu zona unde se gasesc acestea.

            cheers

            Comment


            • #66
              Daca dati jos grilajul de plastic o sa le vedeti imediat.
              Cel putin ala din stanga se vede pt ca nu este mascat de bidonasul cu lichid.
              Sunt in colturile masinii si sunt din cauciuc,,,pe langa telescoape pe acolo....Nu aveti cum sa le ratati si sa nu le vedeti!

              Comment


              • #67
                nu este neaparat nevoie sa pui "surubelele" acelea de plastic- eu am pus suruburi de metal cu un fel de piulite - nu stiu cum se numesc- in forma de "u" care prind aripa dar trece surubul prin ele.
                Anul trecut am avut "cusut" un filtru de hota negru sub grila aceea. partea buna era ca isi facea treaba la inceput insa partea nasoala este ca dupa cateva luni era imbacsita de praf si abia mai intra aerul pe acolo + ca tinea si apa in ea, la margini-dar nu mai intrau frunze ... cred ca am sa cos si eu o plasa de tantari pe dedesubt, si am sa las si o bucata mai lunga in margine sa impiedice frunzulitele si alte chestii micute sa intre...

                Comment


                • #68
                  mersi de pont baieti!

                  cred ca am sa pun si eu o plasa din aia de tantari acolo ca prea imi intra in masina tot felul de animale zburatoare
                  Last edited by Bogdan20cj; 11 May 2010, 21:21. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #69
                    Clar si eu voi pune o plasa de tantari sperand ca nu va mai intra atata mizerie in masina

                    Comment


                    • #70
                      Mai bine puneti voi un filtru de polen si scapati de toate vietatile ,praf si frunzulite
                      Asta pentru cei care spun ca au in masina asemenea chestii.
                      Numai bine

                      Comment


                      • #71
                        Sunteti pe langa subiect...sau paote daca montam filtru de polen si plasa de tantari pe grila nu mai intra nisipul intre prag si aripa?
                        Va rog sa reveniti on topic.
                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          Scuze de off topic,voi reveni la subiect.

                          Comment


                          • #73
                            Azi m-am hotarat sa curat si eu pamantul din aripile fata cu toate ca aveam acolo si ceara ixell cea de la dacia si vaselina asta asa ca protectie contra ruginii dar e indicat ca la 1 an de zile sa se curete acel loc si bagat iar vaselina si toate cele pentru ca sa nu rugineasca. Cateva poze in timp ce curatam!
                            Attached Files

                            Comment


                            • #74
                              eu curat acolo mai des ,cam o data pe luna si nu bag veselina sau altceva ca are ea din fabrica mult antifon acolo.in primul an de cand am cumparat-o(2006) nu baga nimic ,dar baga acum,doar in stanga.Foarte ciudat.Tu ai ph2??(scuze daca gresesc).M-am uitat la jante.

                              Comment


                              • #75
                                Nu, ligheanul meu e din 2005, jantele sunt de ph 2.In prezent e mai curat ca in prima poza dar cand ma voi duce la curte voi spala bine de tot acolo cu furtunul si pe urma ceara ixell.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google