Cum Facem Sa Nu Mai Intre Nisipul Si Sa Stea Intre Prag Si Aripa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    daca lasi pepene,vei avea aripi umflate moca!
    sigpic

    Comment


    • #92
      Va anunt cand deschid magazinul de ierburi de relaxare crescute sub aripi, ca tot s-au inchis astea cu etnobotanicele.

      Comment


      • #93
        Originally posted by adryanys View Post
        Iata ce crescuse si la mine !
        O sa ma apuc de curatenie ca nu se mai poate ,''Renault'' , cred ca ai dreptate !
        Am ras cu lacrimi cand am vazut pozele.Doamne n-as fi crezut ca poate sa creaca o planta acolo.Curata locul fuguta pana nu intra rugina!

        Comment


        • #94
          Am curatat si am dat cu vaselina , pana la urmatoarea curatare .
          Nu ruginise deloc , da .... , o porcarie !
          Ma gandesc , ca mai pot fi si alte locuri ca acestea , care nu se vad , poate prin spate spre bara in partea de sus??????????????
          ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

          Comment


          • #95
            Eu azi am spalat masina si am curatat si acea zona,o gramada de nisip a curs de acolo cand am dat cu furtunul!

            Comment


            • #96
              Am găsit și eu pământ acolo, aproximativ 1 pumn la fiecare roată.
              Iată ce am făcut eu pentru a remedia situația (sper că va merge): am observat că în partea de jos constructorul a prevăzut un locaș prin care să se scurgă apa și praful acumulat, însă locașul respectiv era repede depășit de situație (poate merge în alte țări, unde nu-i atât praf ca la noi).
              Nu am făcut decât să decupez puțin (aprox. 2 cm2) cu un cutter în carenajul de plastic, pentru a mări orificiul de scurgere. Sper că o să funcționeze, oricum o să le verific periodic.
              A, și ca să ajung bine la locul respectiv, am dat jos cele 2 buloane de plastic, care, normal, nu mai merg puse la loc, ci cumpărate (cu 10 lei bucata!!!!).
              sigpic

              Comment


              • #97
                Pune si tu poze cu ce ai facut acolo.

                Comment


                • #98
                  am si eu aceiasi problema ira despre partea cu crescutul plantelor : la mine au crescut in ambele parti cate 2-3 fire verzi si drepte cred ca erau niste plopi ceva
                  acum am grija ca de fiecare data cand spal masina sa bag jetu bine de tot acolo
                  pe viitor voi face mai mult loc sa se scurga apa si nisipul si bagat vaselina
                  my ride - still under construction

                  Comment


                  • #99
                    si eu am probleme acolo! si eu am avut o gramda de pamant si crescuta si o buruiana plus ca mi-a si mucegait! o sa ma duc la reprezentanta sa vad ce zic domnii ingineri despre asta... am si aparatori de origine
                    sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/newthread.php?do=newthread&f=6

                    Comment


                    • Am dat tripla jos pe spate si era la pamant acolo de m-am igrozit(sub bara de plastic pe bara de metal).

                      Comment


                      • ce "verde" este loganul!...devine mai "eco" pe zi ce trece!
                        de la ultima curatare, nu mi-au mai rasarit buruieni, pomi sau alte etnobotanice si nici nu am mai spalat in acea zona... am inlocuit "surubul" de plastic cu unul de metal si am mai completat cu unu', mai sus pe aripa, acolo unde lipseste

                        Comment


                        • ce tripla? pune niste poze!! te rog sa ma uit si eu...
                          sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/newthread.php?do=newthread&f=6

                          Comment


                          • Ar fi ok sa pui niste poze sa vedem si noi ce era acolo , am masina in service si cand o iau acasa o sa dau si eu triplele jos , sa vad ce e p'acolo!
                            ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                            Comment


                            • Originally posted by adryanys View Post
                              Iata ce crescuse si la mine !
                              O sa ma apuc de curatenie ca nu se mai poate ,''Renault'' , cred ca ai dreptate !
                              hmm, lasa ca stim noi, tu esti ala de testeaza logan eco2
                              Logan by Renault Pure Blood
                              Nothing beats Low Cost

                              Comment


                              • Uite asa au trecut 2 luni si mam uitat sa vad cum sta treaba cu ''balariile'' si ... nimic !
                                Cred ca daca locul respectiv este spalat din cand in cand , nu mai sunt probleme , la mine nu mai sunt depuneri si am facut cam 1000 km pe tot felul de drumuri .
                                ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google