Cum Facem Sa Nu Mai Intre Nisipul Si Sa Stea Intre Prag Si Aripa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • la mine inainte se strangea numai noroi ! ... am dat aparatoarele de noroi jos ! ...si acum mai este decat praf ...
    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

    Comment


    • Acest lucru am observat ca se intampla si pe la alte masini. Masina din poza este un Chevrolet Kalos din 2005
      Attached Files

      Comment


      • si nu numai pamant, ci si rugina
        sigpic

        Comment


        • Mda, asa e.......

          Comment


          • Slab , acolo nu a crescut nimic !
            ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

            Comment


            • da...se cam aduna de toate pe acolo..de vina cred ca sunt si aparatorile de noroi
              CARPE DIEM!

              Comment


              • asa este...! cand aveam aparatorii de noroi, era plin de pamant acolo ! ...acum este doar praf !
                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                Comment


                • nu prea cred ca e de la aparatori..eu nu am avut si tot aveam pamant si nisip acolo acolo am dat plasticul ala jos am curatat zona si am pus aparatori..oricum e bine ca la fiecare spalare cu jetul sa se dea acolo astfel nu sare toate mizeria

                  Comment


                  • Eu in 2 ani am curat acolo de 2 ori (de fapt l-am rugat pe tipul de la spalatorie). Atata timp cat este lacul, vopseaua + ca ph2 are tabla galvanizata (aripa sigur)... nu imi fac probleme. Eu pana acum nu am vazut loganuri cu rugina in zona aia (Exceptie cu lovituri si zgariate, apoi tratate prin service-uri ...).
                    Deci eu zic ca o spalare si prin zona aia e destul. Mastic sau alte nebunii nu cred ca e cazul.

                    Comment


                    • Originally posted by SorinXp View Post
                      Atata timp cat este lacul, vopseaua + ca ph2 are tabla galvanizata (aripa sigur)... nu imi fac probleme.
                      Hai ca-i tare asta, de unde stii ca are tabla galvanizata eu stiu dintr-o sursa sigura ca este aceeasi tabla la fel de proasta si subtire ca la ph1, poate tratata ceva mai bine si iar zic poate. Vom vedea noi si ph2 asta dupa 3-4 ani

                      Comment


                      • ca sa nu mai stea acel nisip si frunze...am dat cate 2 gauri, asa se scurge singur, iar frunze nu mai am ca am pus un filtru facut de mine sub plasticul acela de la stergatoare
                        lipsa text

                        Comment


                        • Da Bleizer are dreptate,,nu aparatorile de noroi sunt problema..ci pasajul de plastic al rotilor...ala retine mizeria,,si o sa dau si eu gauri in plasticul ala,,,sau o sa decupez un pic ca sa se scurga mizeria mai repede!

                          Comment


                          • oricum nisipul sau pietrisul tot acolo ajunge, fiind luat si ridicat de vant, iar ce se scurge de pe parbriz, tot acolo se duce
                            lipsa text

                            Comment


                            • Originally posted by Ivan Marian View Post
                              Da Bleizer are dreptate,,nu aparatorile de noroi sunt problema..ci pasajul de plastic al rotilor...ala retine mizeria,,si o sa dau si eu gauri in plasticul ala,,,sau o sa decupez un pic ca sa se scurga mizeria mai repede!
                              Parerea mea mai bine l-ai scoate de tot pai daca zici ca vrei sa dai 2 gauri acolo o sa iti arunce roata si tot timpul o sa ai mizerie acolo

                              Comment


                              • Daca fac asta Jelly,,,o sa spal mai repede cu apa pe acolo cu un furtun sau la jet la Omv..si se scurge mai repede mizeria din aripa.
                                Degeaba insisti cu furtunul intre aripa si usa ca mizeria nu are pe unde sa se scurga asa de repede,,,deci mai repede cureti pe o mica decupatura JOS,,decat pe SUS...Uneori gravitatia isi mai are si ea rolul ei JOS..SUS

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google