Cum Facem Sa Nu Mai Intre Nisipul Si Sa Stea Intre Prag Si Aripa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu o data pe an curat acel loc si dupa fiecare curatare dau cu ceara sau vaselina, pana acum sunt multumit de cum arata

    Comment


    • La vara o sa curat din nou daca va fi cazul , acum este inca bine !
      ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

      Comment


      • poti sa-i faci ce vrei tu, nisipul tot intra, doar o gaura, maxim 2 il va ajuta sa se scurga acel nisip acumulat de pe parbriz
        lipsa text

        Comment


        • nisipul se acumuleaza la orice masina si se mai curata din cand in cand, ca altfel apare rugina

          Comment


          • si la mine s-a adunat dar am desfacut contra aripa(acel plastic dintre roata si caroserie)
            dar nu se demonteaza de tot doar 2 suruburi si cureti acel loc foarte usor

            Comment


            • spalam mai des cu jet

              Comment


              • Cred ca este cea mai simpla solutie, si mai este bun un spray cu vaselina, dupa curatare!
                ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                Comment


                • Buna ideea cu spray cu vaselina dar dupa aceea nu se lipeste praful si nisipul acolo?

                  Comment


                  • Originally posted by Dany_DNY View Post
                    asa este...! cand aveam aparatorii de noroi, era plin de pamant acolo ! ...acum este doar praf !
                    n-am aparatori de noroi , trebuia sa fac poze azi sa vezi ce-i acolo dar am spalat masina, dar dupa cateva zile, saptamani o sa fac poze sa vezi cei nu inteleg ce treaba are aparatorile de noroi cu locul ala, sincer .
                    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                    Comment


                    • e simplu ... aparatorile de noroi tin noroiul acolo si chiar daca dai cu jetul mizeria tot ramane ! eu nu am nimica acolo ...curat ca lacrima

                      PS asta e partea a 2 a daca va spalati masiniile odata la 3 luni ...
                      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                      Comment


                      • Eu am aparatori de noroi si este curat acolo. In vara am dat tot carenajul jos, am spalat, am asteptat sa se usuce bine si am dat cu ceara. Monitorizez priodic acel loc.

                        Comment


                        • Originally posted by radu2008 View Post
                          Buna ideea cu spray cu vaselina dar dupa aceea nu se lipeste praful si nisipul acolo?
                          Si daca se lipeste ce?...nisipul o sa stea intre un strat de vaselina si carenajul de plastic...deci riscul de rugina scada...doar ca aceasta operatiune trebuie facuta periodic.
                          Last edited by valeriuciprian; 23 February 2011, 19:54.
                          sigpic

                          Comment


                          • Pt cine nu stie...inainte pe vremea lu" impuscatu exista numai vaselina la greu.Rar gaseai vopsea de antifonare speciala si grund...Deci posesorii de dacii vechi dadeau cu un strat consistent de vaselina pe dedesubt,prin aripi si contraaripi si apoi o luau cu masina prin CAMP UNDE ERA PRAFUL MAI MARE.
                            Praful se lipea de vaselina si forma o crusta ,,crusta ce devenea foarte tare cand se usca cu totul.
                            Deci cine vrea asa ceva,,sa dea cu vaselina in usi,aripi,contra aripi,lonjeloane si pe dedesubtul masinii,,este poftit sa faca asta fara frica.

                            Ps....se foloseau cel putin 2 GALETI DE VASELINA pt treaba asta!!!
                            Last edited by Ivan Marian; 23 February 2011, 19:14.

                            Comment


                            • Eu le zic la spalatorie din cand in cand (3..4 ori pe an) sa curete si acolo. In rest o las in pace. In 2 ani si un pic si ~50.000km nu am observat sa apara ceva acolo. Inca o intrebare : Cate au ruginit in zona aia, ca eu nu prea am auzit ?

                              Comment


                              • nimic e din fabricatie cel mult curatat o data la 2 luni

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google