Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Acel huruit,fluierat,scartait cum vreti sa il numiti se poate elimina facand urmatoarea operatiune....Folositi o panza de bonfaiera sa radeti acel umar al discului ce s-a format datorita uzurii..... Intrucat masina e pe liber atunci puteti roti cu mana acest disc. Aceeasi operatiune se executa si pe interior si pe exterior. Daca nu faceti aceasta operatiune atunci s-ar putea sa se intample fenomenul prin care apare un suierat in timpul mersului. E mai mult ca un tzauit subtire ce dispare atunci cand se apasa usor pedala de frana.
    Attached Files

    Comment


    • Nu ma deranjeaza deloc ca scartaie, numai ca unii spuneau mai sus, ca daca scartaie inseamna ca s-au uzat si trebuie sa la schimbi; cat despre originalitatea lor, nu cred ca reprezentanta are discuri nashpa, sau... Cine mai stie?

      Comment


      • Daca scartaie nu inseamna neaparat ca s-au uzat, ci poate au o textura mai "abraziva", ca sa zic asa.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Eu tot nu imi explic de ce se uzeaza asa rapid discurile. Mi se pare o prostie. Discurile ar trebui considerate tot consmabile.
          1.5 dc

          Comment


          • De fapt discurile sunt consumabile...
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Pai si atunci daca sunt consumabile nu se schimba pe garantie. Iar uni baieti au scris mai sus ca le-au schimbat pe garantie... Deci nu sunt consumabile
              1.5 dc

              Comment


              • Se schimba pe garantie doar daca au defecte de fabricatie.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Spuneti-mi va rog care ar fi cele mai potrivite placute de frana pentru logan cu abs si raport calitate-pret bun?
                  Ambition

                  http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                  Comment


                  • Placutele originale, Renault.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • Placutele se schimba la un anumit nr de km sau cand consideram noi?
                      Eu am auzit ca la 30 000 de km...

                      Comment


                      • Nu e obligatoriu, depinde de uzura!..Probabil ca totusi e mai bine sa le schimbi
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Sa le schimb la 30 000?

                          Comment


                          • Normal, la 30.000 km ar trebui schimbate. Daca nu sunt uzate, nu e cazul.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Si uzura o pot constata doar daca desfac placutele...Si daca tot o sa le desfac le si schimb ca doar nu am muncit degeaba...
                              Exista riscul de a se uza mai repede decat in aia 30 000?

                              Comment


                              • Daca ai un stil de condus agresiv, folosesti franele des si puternic, se pot uza mai devreme de 30.000 km!Altfel nu are de ce sa se uzeze!
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google