Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Din astea am si eu pe masina. Nu sunt false dar sunt mai dure ca cele cu care a venit masina din fabrica.
    Am hotarat sa le schimb pentru ca mi se par cam dure pentru discurile mele de frana, dar din pacate in Galati nu am gasit ceva mai de calitate gen Ferodo.

    Comment


    • #62
      Deci eu ma gandesc ca stia lumea ca se comercializeaza astfel de placute pe forum si se vand dde mult timp,dar spre curiozitatea mea de ce nu a zis nimeni de chestia asta ca strica discurile,numai acuma dintr-o data !!
      e cam ciudat,dar oricum si eu am placute de frana de astea,si merg foarte bine,si nu imi fac nici o figura,deci eu sunt multumit de ele!
      sigpic

      Comment


      • #63
        O sa postez si critici sau avantaje la aceste placute maine ma duc la revizie si o sa le schimb. Sper sa fie bune.

        Comment


        • #64
          Originally posted by RADU_LYN View Post
          Eu nu le-am luat de pe forum.....sunt cumparate dintr-un magazin de piese auto si am dat 70 lei....mi se par bune...da acuma cine stie
          Placute turcestii?
          2004 Dacia Logan 1.4MPi
          2006 Dacia Logan 1.5dCi
          2007 Opel Astra H 1.7CDTI

          Comment


          • #65
            Normal ca la 70 ron sunt turcesti, si sunt si dintr-un material dur.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #66
              Unele ca cele de la dealer da luate din alt loc la ce pret se pot gasiiiiiiiiii?

              Comment


              • #67
                1. Cred ca toti cei care vand placute de frana de pe forum sunt din pitesti ...de ce ar lua placute de frana turcesti cand fabrica dacia e la un scuipat distanta ??

                2. Andrei, nu ai raspuns la intrebarea pusa de alex86 care intreba de ce nu sunt sanctionati cei care vand placute de frana false si sustin ca sunt originale ??

                si

                3. Care sunt placutele originale ?! Ca si la dealer se vinde acelasi lucru....

                Comment


                • #68
                  Pai de unde avem noi cum sa stim ca nu e bun ce vand,atata timp cat cineva nu ii raporteaza la noi ?
                  Cat despre duritate,eu stiu ca si alea de origine sunt fff dure, si strica discul de frana.
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by alex86 View Post
                    Unele ca cele de la dealer da luate din alt loc la ce pret se pot gasiiiiiiiiii?
                    La deler sunt 200ron in alta parte exact ca cele de la deler sunt 150 ron (magazin de piese auto)
                    LE: Placutele turcestii sunt cele mai proaste, uzeaza foarte mult discu,
                    Last edited by Tudor_cj; 18 April 2008, 10:25.
                    2004 Dacia Logan 1.4MPi
                    2006 Dacia Logan 1.5dCi
                    2007 Opel Astra H 1.7CDTI

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by Cristi_Xp View Post
                      Pai de unde avem noi cum sa stim ca nu e bun ce vand,atata timp cat cineva nu ii raporteaza la noi ?
                      Cat despre duritate,eu stiu ca si alea de origine sunt fff dure, si strica discul de frana.
                      pai se poate demonstar prin poze care dupa cum a zis Andrei dovedesc ca nu sunt originale. Cel putin sa imi fi spus ca nu sunt originale cand l-am intrebat. Ma deranjaza sa fiu mintit pe banii mei. Sa vedem de ce sunt in stare dupa ce le montez.

                      Comment


                      • #71
                        @Cristi_Xp: Pai cine sa raporteze ?! Ca de cand or aparut anunturile pana acum cateva zile, erau originale ...si ar mai fi o chestie ...daca placutele celor ce vand pe forum sunt false ....restul pieselor care le vand ?! Sunt originale sau tot false ?! Ca sunt tare curios....


                        @alex86: de potrivit se potrivesc. Si placutele mele sunt luate de pe forum de la un baiat din pitesti si la dealer mi-au spus ca acelasi lucru il vand si ei. Le am puse de 3 saptamani si prinde bine frana ...nu am probleme. La inceput au prins mai greu ...dar cred ca e ceva normal.


                        Parerea mea e ca ar putea sa se implice in acest thread si acei membrii care vand placute de frana... ca pana acum nu a postat niciunul dinte ei... Numai bine !
                        Last edited by grassu; 18 April 2008, 11:32.

                        Comment


                        • #72
                          De parerea ta as fi si eu ca unul dintre cei care vand sa se implice pentru a aduce argumente ca placutele sunt originale.

                          Comment


                          • #73
                            Se numeste: "Cu musca pe caciula?"

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by Tudor_cj View Post
                              Placute turcestii?
                              Placutele sunt exact ca alea de mai sus.....tot ce scrie pe eticheta aia asa sunt si ale mele

                              Comment


                              • #75
                                Se discuta numai de un anumit tip . Ce parere aveti de: Lucas, Bendix, Valeo, Bosch, ETF, Jurid, Samko, Ate, Brembo, Remsa, Coseli- comentarii va rog .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google