Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Plăcuțe de frână FDB1781 - foarte eficiente fără să afecteze discurile, se regăsesc și în echiparea de fabrică. Eu le am pe discuri Ferodo care și acum, după 60000 km, sunt în stare excelentă, interval în care am schimbat doar vechile GDB400, metalfree, disc-friendly dar nu la fel de eficiente ca cele de mai sus.
    sigpic

    Comment


    • Trebuie sa schimb placutele de frana am 68000 km ,ce placute de frana sa pun ma refer la firma?

      Comment


      • 68 000 cu placutele dein fabrica ?! aveam eu dreptate ca se doarme la volan in sibiu.

        Comment


        • La 68 000 cred ca am schimbat a 7 - 8 oara, cel mai scurt interval a fost de 4 luni.nu-mi venea sa cred ajunsese fier pe fier.

          am uitat de Master sport, le-am tinut o luna dupa care le-am aruncat, (erau aproape noi)nu prea se oprea masina, cam patinau.
          Last edited by MIHAI C; 13 March 2016, 23:53. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Originally posted by B997NDL View Post
            68 000 cu placutele dein fabrica ?! aveam eu dreptate ca se doarme la volan in sibiu.
            Eu le-am schimbat la 45k ca mi se pusese pata. Nu se tocisera mai mult de 50%.

            Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

            Comment


            • la 60k schimbasem doua randuri de placute, iar la 80k, placutele si discurile.

              Comment


              • Fiecare cu stilul de condus si cu marca de placute. Am schimbat si eu placutle de la norauto dupa 10k km ca se desprinsese tabla de pe ele.

                Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

                Comment


                • eu am pus numai de origine la dacoserv.
                  ultimele doar au fost fdb1781 cu discuri brembo ventilate, luate de la norauto militari.

                  Comment


                  • Acum am placute brembo pe discuri brembo neventilate. Pana acum nimic de reprosat (vreo 3k km, nu mai stiu).

                    Trimis via Tapatalk

                    Comment


                    • Trebuie sa schimb la masina placutele , am ajuns la 30000Km si mai am "carne" pe placute aprox 3mm.
                      Am cumparat de la Episesa.ro placute FERODO FDB4615.
                      Cel mai complet catalog de piese auto din Romania ce cuprinde atat producatori OEM cat si aftermarket. Identificare dupa serie sasiu, consultanta de specialitate, retur in 14 zile.

                      Azi daca am timp am sa ma ocup de inlocuirea lor.

                      Ca fapt divers am intrebat la Adras(drumul taberei) cost placute frana originale 179 lei fara manopera.
                      Captain of the black pearl

                      Comment


                      • Salut. Are cineva vreo poza cu placutele care se pun in reprezentanta? Mersi.
                        sigpic

                        Comment


                        • uite aici, la colegul Ampt.
                          sper sa nu se supere ca "dau din casa".



                          astea sunt...
                          Last edited by B997NDL; 17 March 2016, 12:31.

                          Comment


                          • Deci sunt cele cu sigla Renault Group cu holograma. Am banuit. Multzam fain.
                            Am mai vazut unele la care in loc de Renault Group scrie "Pieces d'origine" tot cu sigla Renault. Care e faza cu alea? Sunt facaturi?

                            Cat te-a costat manopera doar pe montare placute?
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by balooo View Post
                              Deci sunt cele cu sigla Renault Group cu holograma. Am banuit. Multzam fain.
                              Am mai vazut unele la care in loc de Renault Group scrie "Pieces d'origine" tot cu sigla Renault. Care e faza cu alea? Sunt facaturi?

                              Cat te-a costat manopera doar pe montare placute?
                              inlocuire la dacoserv a fost 43 de lei, dar poti face si la unul de cartier. nu e mare lucru.
                              Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.

                              Comment


                              • Placutele le schimbi in service doar daca nu vrei sa te murdaresti pe maini...bine, ca si ptr asta exista manusi )
                                Last edited by 77sky; 17 March 2016, 20:05. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google