Bujii Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aici sa stii ca ti dau dreptate, e o loterie

    Comment


    • Eu le-am ales pentru designul inovator. Să fi cumpărat suratele lor TT (twin tip) din clasa premium (iridiu, platină), mi s-a părut cam exagerat prețul. Bujiile convenționale cu 1, 2, 3 sau 4 electrozi le-am văzut la lucru și știu ce pot. Am dat o șansă și acelui design twin tip și cred că am făcut bine. Rămâne de văzut fiabilitatea la ce cote este, dar, deocamdată, numai de bine despre ele.
      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

      Comment


      • Si eu ma declar multumit de NGK
        Doar oamenii plicisitori se plictisesc!

        Comment


        • Bujii NGK BKR6E V-Line, dupa aproape 40.000 km rulati. Arata impecabil, le mai tin deocamdata. Motorul functioneaza ca in prima zi, consumul este in limite normale.
          Attached Files
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Cam ciupărite şi consumaţi electrozii într-o parte. Arătau mai bine Brisk-urile mele, la 40.000 km, care sunt mult mai ieftine.
            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

            Comment


            • Ai incurcat link-ul
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • bai fratilor eu am bujiile originale ale masini din fabrica,,,le-am curatat la 40miikm si la 65miikm si functioneaza perfect,,,va puteti informa de la mecanici cu experienta mai ales la cei care au lucart in franta si germania si un set de bujii din fabrica mergi garantat 100miikm ....eu sunt foarte multumit si dupa 80mikm cum functioneaza

                Comment


                • Normal, ai motor de 1,4. Nu ai sesiza lipsa de putere si raspuns a masinii pentru ca oricum nu avea sa ceva nici cu bujii noi.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • eu am avut ngk v-line si am mers vre-o 30000km cu ele si aratau inca foarte bine. le-am schimbat tot cu ngk v-line
                    My ride

                    Comment


                    • Originally posted by darksid3 View Post
                      Ai incurcat link-ul
                      Oops, scuze, probabil că a rămas în Clipboard.
                      Ciudat, pot să jur că l-am trecut acolo. Linkul e ăsta: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1574
                      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                      Comment


                      • Asta am pregatit pentru loganul din dotare.
                        Attached Files
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • 5 sau 6 IX ?

                          Comment


                          • Salut, am masina de 4 ani si 30 000 km ... este necesar sa schimb bujiile ?
                            sigpic
                            Nu există întrebări proaste, doar oameni proşti.

                            Comment


                            • Conform Carnetului de intretinere emis in 2008, inlocuirea bujiilor se face la 60.000km; deci NU.
                              @alessandro
                              BKR6EIX 6418
                              Last edited by IancuMIC; 31 July 2012, 21:01.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Multumesc pentru raspuns IancuMIC
                                sigpic
                                Nu există întrebări proaste, doar oameni proşti.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google