Montare Sistem De Aer Conditionat Pe Logan De La Dezmembrari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • esti a 6-a persoana care se mira ca nu are AC

    Comment


    • o sa mai fie

      Comment


      • Ma intereseaza si pe mine pretul pentru preferance 1,5 dci din 2006.Piesele sunt noi ?

        Comment


        • Pentru preference dci trece de 5 mii lei ,datorita pompei de directie electrica, cine spune ca face cu bani putini i-i doresc spor la treaba ,majoritatea pieselor sh dar radiator racire gmv si condensor sunt noi pe producator altfel nu se incadreaza in suma

          Comment


          • aurelian pisele sunt noi sau sh????

            Comment


            • in general piesele sunt sh ,dar radiatorul racire ,condensorul si gmv sunt noi dar de producator

              Comment


              • Intrucit acum am reusit sa execut montajul de aer conditionat pa loganul AMBIANCE meu , rog un coleg amabil care are sa-mi dea schema cu pozitionarea cablurilor si a mufelor pentru aer conditionat .Rog aceasta pentru a definitiva aceasta operatiune si de a ma bucura si eu de racoare in masina mea.

                Comment


                • Banuiesc ca a-ti vorbit cu colaboratorul meu referitor la instalatia electrica ,aveti mare grija ce faceti ,numai bine

                  Comment


                  • Pentru "aurelian 68"aca voiati ma puteati ajuta dvs., nu ma tritmite-ati la alti colaboratori cu care faceti afaceri dvs, eu apelez in acest forum la un membru cumsecade care sa ma ajute , nu sa faca aprecieri de genu:" aveti mare grija ce faceti ",(nu trebuie sa-mi purtati de grija), adica numai dvs. puteti monta aer conditionat pe un LOGAN ? Cred ca suntem pe forumul LOGAN CLUB de aceia am apelat la membri ( ca la prieteni care sint posesorii auto LOGAN).

                    Comment


                    • Vezi tu Neculai, Aurelian cand a avut nevoie de ajutor pt electrica(cum ai tu acuma) a fost ajutat...
                      Trage tu concluziile acuma.

                      Comment


                      • Originally posted by neculai View Post
                        Pentru "aurelian 68"aca voiati ma puteati ajuta dvs., nu ma tritmite-ati la alti colaboratori cu care faceti afaceri dvs, eu apelez in acest forum la un membru cumsecade care sa ma ajute , nu sa faca aprecieri de genu:" aveti mare grija ce faceti ",(nu trebuie sa-mi purtati de grija), adica numai dvs. puteti monta aer conditionat pe un LOGAN ? Cred ca suntem pe forumul LOGAN CLUB de aceia am apelat la membri ( ca la prieteni care sint posesorii auto LOGAN).
                        Colaboratorul lui aurelian sint eu ,si daca doriti suna-ti la 0743271105 si o sa va ajut cu detalii.
                        Aurelian m-a tot rugat sa va ajut in aceasta probleme, dar sint foarte ocupat.

                        Comment


                        • Daca Zlate 58 este domnu care mi-a facut mie instalatia, atunci intradevar este foarte ocupat. in 6 ore cat au lucrat la masina mea .. ii suna telefonul ca la dispecer taxi poate ca ar fi bine sa fim si un pic mai indulgenti unii cu altii

                          Comment


                          • bogdan multumesc ptr aprecieri
                            sper sa mearga bine a.c. ul

                            Comment


                            • Merge brici, raceste ca si cum ar fi montat din fabrica

                              Comment


                              • In sfirsit am reusit sa termin montajul complect a instalatiei de aer conditionat pe loganul meu AMBIANCE si functioneaza perfect (cu piese procurate de la dezmembrari). Lucrarea a fost un proiect personal,la care nu am adus multe modificari la motor( nu am schimbat alternatorul, nu am montat pompa servodirectie cu acel suport). In concluzie aceasta operatiune se poate face de fiecare dintre cei care au putine cunostinte de mecanica ,meticulozitate, si piesele necesare. La cei care vor, le doresc spor la treaba!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google