MCV-isti........

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salut , sunt Mihai din Bucuresti , am si eu un MCV 1.5 85cp , bleu mineral , decembrie 2007 , 55000 km , masina merge snur . ca imbunatatiri , mp3 Alpine , statie + subwoofer . urmeaza in scurt timp un mic upgrade : xenox , folie si jante . numai bine

    Comment


    • MCV-ist si eu

      mcv, 7 locuri ,gris comete,cumparata in mai ,motor 1.6 16v.cam 7500km.aveam nevoie de o masina asa aveam destule variante ,iar cea care a avut ultimul cuvant a fost nevasta-mea(nu ca ar canta gaina ).... oricum eu nu am fost prea incantata de alegere dar avand in vedere ca urmeaza sa ne construim o casuta am zis sa imbinam placutul cu utilul...asa ca am devenit posesor de mcv si vreau sa spun ca daca la inceput am fost reticent ,odata cu cumpararea masinii lucrurile sau schimbat.sincer nu ma asteptam sa aiba prestatiile pe care le are.spun asta pt ca am condus destule masini straine,iar ultima masina pe care am avut-o a fost un seat toledo 2.0..singura modificare adusa a fost inlocuirea cd cu unul mai bun:dvd cu ecran de 7,gps incorporat,tv tuner....a si am pus si folie pe geamurile din spate.autorizata!asa ca iata-ma MCV-IST. in curand un up grade,ceva leduri prin bord si ce-o mai da ...buzunaru.SALUT TOTI MCV-istii
      Last edited by jordy_75; 13 September 2009, 19:47.

      Comment


      • salut jordy bine ai venit printre mcv-visti sa te bucuri sanatos de masina si sa ai multi km fara sa bagi bani in reparatii;)

        Comment


        • sal am si eu un mcv, rosu si ma-r interesa un carlig mai eftin va rog.cristi,mures

          Comment


          • incearca pe www.***************,trimit cu plata ramburs ,scuze de off-topic ,bine ai venit........totusi cati mcv-isti suntem? am pierdut sirul numaratorii cu mult timp in urma.
            http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

            Comment


            • daca ai pierdut sirul este de bine inseamna ca incepem sa ne adunam
              sigpic

              Comment


              • buna din nou .....am mai postat odata dar se cer poze.... si am zis sa ma bag iar in seama revin ... mcv preference 1.6 8v ....cred k sunt cel mai vechi de pe aici si anume oct 2006 [primul mcv din suceava ] modificari minore... la sound putin,folie llumar,beculete, prostioare ....si sper sapt asta sa imi ajunga jantele din grecia ;) dak aveti drum in sv add mycutzu_89 bafta
                Attached Files

                Comment


                • Asta e masinuta mea .. pe numele mic Furia Rosie

                  Asta e masinuta mea .. pe numele mic Furia Rosie .. poze de la interior o sa pun curand ..ca mai am de facut cateva chestii ..
                  Attached Files

                  Comment


                  • uite de cand am inceput acest thread am parcurs aprox. 9000 de km ,majoritatea pe drumurile astea pacatoase ,dar inca merge bine ,la 35500 de km sunt multumit de mcv ,si isi primeste aproape in fiecare zi spalatura de rigoare si benzina-i necesara,ultimile imagini surprinse de colegii de la loganclub sibiu ma ajuta sa v-o arat cum arata acum,in viitor inca nu se stie ........sa treaca crizza.
                    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                    Comment


                    • @shorty-Al meu il am din 17 oct 2006,asa ca s-ar putea ca eu sa fiu cel mai vechi de pe aici.Si eu am ost intre primii 5 din Cluj cu MCV.

                      Comment


                      • [ATTACH]119341[/ATTACH]

                        [ATTACH]119342[/ATTACH]

                        [ATTACH]119343[/ATTACH]

                        [ATTACH]119344[/ATTACH]
                        Originally posted by jordy_75 View Post
                        mcv, 7 locuri ,gris comete,cumparata in mai ,motor 1.6 16v.cam 7500km.aveam nevoie de o masina asa aveam destule variante ,iar cea care a avut ultimul cuvant a fost nevasta-mea(nu ca ar canta gaina ).... Oricum eu nu am fost prea incantata de alegere dar avand in vedere ca urmeaza sa ne construim o casuta am zis sa imbinam placutul cu utilul...asa ca am devenit posesor de mcv si vreau sa spun ca daca la inceput am fost reticent ,odata cu cumpararea masinii lucrurile sau schimbat.sincer nu ma asteptam sa aiba prestatiile pe care le are.spun asta pt ca am condus destule masini straine,iar ultima masina pe care am avut-o a fost un seat toledo 2.0..singura modificare adusa a fost inlocuirea cd cu unul mai bun:dvd cu ecran de 7,gps incorporat,tv tuner....a si am pus si folie pe geamurile din spate.autorizata!asa ca iata-ma mcv-ist. In curand un up grade,ceva leduri prin bord si ce-o mai da ...buzunaru.salut toti mcv-istii

                        Comment


                        • am un MCV Laureate 5 locuri cu motor 1,5 DCI 85 Hp alb doar

                          cit de mare e piulita de la tamburii spate la MCV ?
                          Last edited by Kaspar; 11 October 2009, 16:31. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Poze noi ..

                            Poze noi cu masina mea
                            Attached Files

                            Comment


                            • Mihaitza,fa-ti un thread la my ride. pt. a posta poze cu masina ta.
                              sigpic
                              Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                              Comment


                              • Am si eu o intrebare pt cei care au habar de mecanica .. se poate adapta sau pune un compresor turbo pe motorul 1.6 8 supape .. cat ar costa si de unde as putea sa iau .. de pe alta masina se poate adapta ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google