Discutii generale Logan 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu siguranta va avea 135 cp ca sa se respecte "rotunjirea" aplicata pana acum. Si, de ce nu, parca suna un pic mai bine asa.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Astia si nr de urgente 112 ar fi in stare sa-l faca 115 .
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • mama lui de motor(as) ...daca te chinui putin mai bagi unu langa el ...deci logan 2.4 MPI

        Comment


        • Eeee, lasa ca e bine ce dau ei pe site, stiu foarte bine ca noi ne rotunjim puterea (remapam motoarele) si ajungem la puterile de acolo.
          oricum, 1.2 16V cel putin capitolul consum va face furori.
          Daca 1.4 consuma (la noi pe forum) 5%, 1.2 sigurat va avea 3,14-4,2%.

          Comment


          • Eu pun pariu ca in maxim un an, vom vedea consum de 4% "in afara" pe acest forum la 1.2 16v. Cine bate palma?
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Stii vorba aia.....consum consum...dar parca tragi ... "pufuri"....

              Comment


              • Eu unu' nu cred ca va consuma mai putin decat 1.4 in oras, cu atat mai mult in afara.
                aaaaaa.... pe forum! Cu siguranta asa va fi!
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • de topspeed nu zici nimic? daca 1.4 a mers peste 200 si consuma 5.3% la 130km/h, atunci 1.2 are sanse mari la un consum de 3,14% la 130km/h si topspeed de macar 205, zic eu, daca tinem cont ca e motor de turatie.
                  mama ma-sii de treaba, nici n-a aparut bine si deja ne-am pus sa carcotim alora care in 2-3 luni or sa incerce sa ne convinga ce avion au sub capota...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • 3,14159% va fi consumul nu 3,14 simplu.
                    Mie personal imi place motorasul.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • Hai sa va pun un pik pe jar....ce am observat eu la 1.2 pe care il am...la extraurban consumul l-am avut 4.5l/100km cu 4 pers +bagaj viteza constanta (80-90kmph )!Am reusit sa fac cu el 1500km, iar in urban 5,7l in bucuresti 100km in cap(resetat comp).E senzational...eu unu i-am facut plinul odata si...credeti-ma ca am uitat sa ii mai bag benzina...abia pe la 800km i-am mai bagat...nu ca ar fi fost gol...

                      Comment


                      • Un consum de invidiat pot spune.

                        Comment


                        • Felicitari...in oras deja consuma mai putin decat un diesel
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • nush cat consuma un diesel dar asta atat a luat...ce-i drept nu l-am bagat prin zonele centrale am mers mai mult in sect 2-3-4 zonele pantelimon titan vitan berceni....(eram singur la carma)

                            marea mea intrebare e ...de ce oare au schimbat pneurile (eu am apucat michelin) nush dar imi pare ca si bateria e alta...o sa ma uit dar in principiu se cam schimba de la o zi la alta sau oare difera in functie de varianta (eu am laureate)
                            Last edited by Maxz55; 16 October 2009, 13:37. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • foarte mic consumul in oras...cred ca aia cu dizal deja se gandesc sa-si dea foc la tractoare dupa cum ziceai si singur, baga-l in aglomeratie sa vedem adevaratul consum. una peste alta, fara sa fiu rau, vad in 1.2_16v un motor mai bun decat 1.4mpi. ironiile mele vin din 2 ani de experienta cu unii useri posesori de 1.4 avion nu pune tot la suflet, 1.2_16v e ce trebuie, indiferent ce zice lumea. numa sa nu-l faceti si pe asta cel mai zmeu dintre motoare, atata tot...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Nu mai faceti misto.
                                Si eu in primii 300 km (mers incet) am avut o medie de 6,7% , consum care nu l-am mai vazut niciodata de atunci )) .

                                Vitriol: 1.2 consuma simtitor mai putin decat 1.4 mpi la aceleasi viteza/viteza medie.
                                Unde iei tu (eu etc) 9% in oras, asta micu' ia ~7%, si afara unde 1.4 are ~7% la asta nu te duci mai sus de 6%.
                                Vad asta la Clio III 1.2 16V a lu cumnata-mea.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google