KIT Ambreiaj Luk Sau Valeo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • alessandro
    replied
    a luat LuK. daca te uiti K este sub I pe tastatura. s a grabit si a scris gresit

    Leave a comment:


  • ibuzescu
    replied
    Ce zici că ai luat ?

    Leave a comment:


  • goooe_1
    replied
    Eu am 178000 si acum a început sa patineze. Am luat lui sa vad de ce e in stare.

    Leave a comment:


  • Octavian
    replied
    Pai stai asa, cat ai dat pe kit?

    Sunt doua ''tipuri'' de kit Valeo, cu aprox 250 lei si cu aprox 380 lei (Franta), sa mor daca am inteles ceva de aici...

    Leave a comment:


  • lucian981
    replied
    salut. ambreiajul valeo e bun numai ce vine din fabrica. cel din magazin e o mare porcarie. eu am mers cu primul 246 ooo. dupa am pus un valeo si am mers 13 000 fortat.porcaria a stricat si volanta. acum am pus un luk si pare destept. se vede si pe el ca e solid construit. masina o am pe taxi. deci eu zic ca luk merita.

    Leave a comment:


  • lucian981
    replied
    eu am schimbat ambreiajul la 246000 km si o am pe taxi. am luat un valeo si a mers 13000km. o mare porcarie. acum montez un luk si sper sa tina mai ales ca toti colegii mei au zis ca e foerte bun.

    Leave a comment:


  • bogdanblue
    replied
    salutare. a inceput sa imi patineze si mie ambreiajul. am gasti valeo (cred ca turcia) la un magazin la 250 ron. ce parere aveti de el, e de slaba calitate? si cam cat costa sachimbul la un service? ms frumos

    Leave a comment:


  • Nytro
    replied
    Eu unul am 221 000 km cu ambreiajul original-Valeo.
    Daca m-a tinut atat si circul cam 90% in oras de ce sa-l schimb cu altul???
    Tot Valeo pun dar rulmentul de presiune trebe sa fie original cu locul unde apasa pe soare oval (ceva in genul http://www.alexbeagroup.bizoo.ro/van...-Dacia-Logan#1 )
    Il mai tineam inca dar apas acceleratia si doar se tureaza motorul nu accelereaza si masina.

    Leave a comment:


  • BereRece
    replied
    Originally posted by dragos10 View Post
    Salutare 1 Am si eu o intrebare...: cati km aveti fratilor de schimbati ambreiajul ?

    Are cineva idee cam cati km duce cel din fabrica ?
    kitul meu din fabrica a mers pana la 120000 (Valeo).L'am inlocuit TOT cu Valeo(255RON+manopera gratis) Cred ca ar fi tinut mai mult daca cca juma' din kilometraj n'ar fi fost facut de nevasta'mea. E criza. Cand ai copii,nu dai banii pe prostii

    Originally posted by Mariusrs View Post
    Cand mai dati pretul la un ambreiaj ,luati in calcul .Placa ,disc si rulment...;) ca daca schimb doar discu nu faci nici o afacere..parerea mea..!
    la mine a durat cam 7 ore demontarea şi reaşezarea pieselor (articulaţii,etc)pentru si după înlocuirea kitului, deci păcat de atâta muncă dacă nu schimbi TOT kitul

    Originally posted by CMD View Post
    Cel putin de cand o am eu il am pe batranu care menajeaza ambreajul tot timpul o scoate pe liber de fiecare data cand opreste undeva nu are obiceiul sa tina piciorul pe ambreaj prea mult.
    Ia aminte de la bătrânul,să faci la fel ca el,după ce iei permisul. Şi eu,tot cu un "bătrân" am făcut şcoala acum 5 ani, m-a înv foarte multe lucruri şi am luat permisul fără şpagă
    Last edited by BereRece; 28 January 2012, 02:26. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • gmv97
    replied
    Singurul model pentru 1.4 care sa fie sport este Exedy si este undeva la 400 lei ..Luk si Valeo sunt normale

    Leave a comment:


  • CMD
    replied
    Salutare am citit mai sus si mia sarit un ochi anumite lucruri "trepidatii la plecarea de pe loc" asta e mai exact.
    Daca ambreajul e dus la plecarea de pe loc tot daca accelerezi inca simti acele trepidati?
    Eu cand ma joc cu masina prin parcare (nu am inca permis) sau prin alte locuri nu acelerez la plecare de pe loc plec din turatile din relanti. De intrat intra usor in viteze nu are alte sintome.Masina e din 2005 are 65000 de kilometri si o am de un 1 an.Cel putin de cand o am eu il am pe batranu care menajeaza ambreajul tot timpul o scoate pe liber de fiecare data cand opreste undeva nu are obiceiul sa tina piciorul pe ambreaj prea mult.
    Astept cateva raspunsuri ca sa stiu daca ma pregatesc sa schimb ambreajul.
    Numai bine !

    Leave a comment:


  • Mariusrs
    replied
    Cand mai dati pretul la un ambreiaj ,luati in calcul .Placa ,disc si rulment...;) ca daca schimb doar discu nu faci nici o afacere..parerea mea..!

    Leave a comment:


  • (-.-)junk
    replied
    durata kit ambreiaj

    Originally posted by dragos10 View Post
    Salutare 1 Am si eu o intrebare...: cati km aveti fratilor de schimbati ambreiajul ?

    Are cineva idee cam cati km duce cel din fabrica ?


    Eu am 89000 km si nu l am schimbat niciodata. O singura data l am reglat...in rest nimic. Merge brici.....

    Leave a comment:


  • lungan
    replied
    Dintre luk sau valeo as alege....EXEDY
    E la acelasi pret si are arcuri mai tari, mai mari si mai putine si nu mai ai zdranganitul ala "tehnolocic" .
    Atata doar ca e mai "nervos"

    Leave a comment:


  • d@nn
    replied
    Pai daca nu patineaza, nu il schimbi decit daca n-ai nimic mai bun de facut cu timpul si cu banii tai.
    Zgomotul ala, desi enervant, nu pune probleme functionale.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google